Kıskananlar Çatlasın!..

Timsah Arena Stadı’nın gerek mimarisi, gerekse teknik özellikleri bakımından bir Türkiye projesi olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, projeyi yakından takip eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da 50 milyon TL’lik destek sözü verdiğini hatırlattı.

 

Bu süreçte kent dinamiklerini de etkin bir şekilde devreye sokacaklarını hatırlatan Başkan Altepe, belediye kasasından en az harcamayı yapacak yöntemlerle inşaatı tamamlamayı hedeflediklerini kaydetti.

Gücümüzü herkes görecek Stadyumu Büyükşehir Belediyesi olarak yapacaklarını açıkladıktan sonra büyük kulüplerin bile buna şaşırdığını ifade eden Başkan Altepe, “Bursa kendi stadyumunu yapacak güçte olduğunu herkese gösterecek” dedi.

 

Bursaspor’un 48 yıl önce 1 Haziran 1963 tarihinde kurulduğunu hatırlatan Başkan Altepe, Bursaspor’un kuruluş gününde böyle bir tesisin temelini atmanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Altepe, 2 yılı aşkın süredir, 13 kurum kuruluş, 200 personel ve 30 çalışma grubuyla stadyum konusuna odaklandıklarını vurguladı.

Spor kenti olacağız Bursa’nın yeni stadyumunun 1 milyon metre karelik yeşil alanın içinde yer alacağını da sözlerine ekleyen Altepe, “Nilüfer ve Osmangazi ilçelerinin tam ortasında yer alan stadyum bünyesindeki alışveriş merkezleri, bölgeye yapılan 5 yıldızlı oteller, kent parkı, bünyesindeki kafeteryalar dinlenme alanları ile burası Bursa’nın yeni cazibe merkezi olacak” diye konuştu.

 

Başkan Altepe, uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapacak spor salonunun yapılması işinin de takipçisi olacağının altını çizerken, Bursa’nın spor kenti kimliğinin ortaya çıkarılması amacıyla yüzme havuzu, spor salonu, spor sahası gibi 84 tesisle ilgili projelerinin sürdüğünü ve bu dönem 100’ün üzerinde spor tesisini Bursa’ya kazandırmayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

 

Kaynak:Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu