Kırılma anları!

Olay Medya Spor Yazarı Cevdet Altınel'in bugünkü köşe yazısıdır.

Kadıköy’de Bursaspor’dan böyle bir mücadele bekliyormuyduk? Kendi adıma söyleyim hayır… Yeşil beyazlı oyunculara hiç yakışmayan antrenman boykotunun ardından Fenerbahçe gibi zirve yarışı veren bir takım karşısında kora kor bir oyun; açıkçası şaşırttı ve mutlu etti..

Mustafa Er’i bir kez daha kutlamak lazım. Böyle ciddi bir krizin ardından takımı maça motive etmesi 1. artısı. İlk yarıda Barış ve Badu’nun sakatlığından sonra Bostock ve Kembo hamlesi 2. artısı.

Taktiksel anlayışı da 3. artısıydı. Oldukça düşük bir tempoda oynanan ilk devreden sonra maç ikinci yarıda bambaşka bir kimliğe büründü.

Fenerbahçe’de Aykut Kocaman’ın Valbuena hamlesinden sonra sarı lacivertlilerin baskısına yeşil beyazlılarda organize kontraataklarla karşılık verdi. Seyir zevkinin her dakika artığı bu devrede maç her iki tarafa da gitti geldi.

Mağlubiyete rağmen maçın Bursaspor adına en iyisi Harun Tekin’di. Yaptığı 5 net kurtarış, öyle böyle değildi. Baskının arttığı bölümlerde Bursaspor’un golü tam zamanında geldi.

Er’in gelişi ile birlikte verilen forma şansını çok iyi kullanan ve Batalla’ya ayak uydurmaya başlayan Furkan Soyalp’in golü bu sezonun yeşil beyazlılar adına en iyilerinden biriydi.

Ama hemen 2 dakika sonrasında Sow’un çok şansız bir şekilde kendi kalesine kafa ile attığı gol ve 1 dakika sonrasında kaçırdığı poziyon maçın kırılma anlarından biriydi.

Ama asıl kırılma 83. dakikada yaşandı. Şener’in Titi’ye yaptığı net faulü görmeyen Fırat Aydınus, Titi’nin saniyeler sonrasında çektiği acı ile Janssen’e müdahalesini hiç düşünmeden kırmızı kart ile cezalandırdı. Hızını alamayan Aydınus, kulübede Kubilay’a da kırmızı kartını gösterirken, Mustafa Er ve tercüman Altuğ Günaydın’ı da tribüne göndererek rahatladı…

Dökülen alın terinin verilen emekleri bir anda heba etti. 90’da yenilen gol ile “yazık oldu” dediğimiz bir maçı daha tamamladık. Ama şunu net bir şekilde söylemekte fayda var; antrenman boykotu tüm camiada takıma karşı bir burukluk yarattı.

Evet oyuncular haklarını istiyor ama her şeyin de yeri ve zamanı var. Sonuçta hepimiz çok iyi biliyoruz ki futbolcuların alacaklarını kulüpten alamamaları gibi bir durum söz konusu olamaz. Sözleşmelerde her şey yazılı. UEFA ve TFF’nin bu konuyla ilgili katı kuraları da zaten ortada. Bunun kongreye ve gelecek sezon yapılanmasına nasıl yansıyacağını ilerleyen günlerde hep berabere göreceğiz.

8 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @YaVuz16yeşili yorumuna yanıt olarak

   Ne alaka birader? Yanında bile geçmez bu oyun o zamanki oyunun, Şenol Güneş zamanında Bizans’ın üçüzlerine adeta kök söktürüyorduk, şimdi ise 11 kişi topun gerisine geçip kontradan gol bulmayı bekliyoruz.

   8
   14
   1. @Boş Yapma yorumuna yanıt olarak

    asıl sen boş yapma.bitik takımı 4 haftada ayağa kaldırmak büyük başarıdır.Kaldıki Mustafa Hoca zamanla ülkemizin sayılı hocalarından olacak.Bilgili ve ahlaklı olduğu kesin en zor zmanalarında gemiyide karaya yanaştırdı.Konya ve Şikeciler karşısında takım çatır çatır oynadı ve hepimizin takdirini kazandı.Tebrikler hocam sen sonuna kadar yanındayız.

    2
    3
  2. @YaVuz16yeşili yorumuna yanıt olarak

   Şahsen Mustafa Hoca dağları aşmış.Bu kadarını ben beklemiyordum.Futbolcu çıkartan kulübümüz ülke futboluna genç, ahlaklı, başarılı hoca kazandırmıştır.Gelecek sezon hoca aramaya gerek kalmadı.Helal olsun hocam.

   16
   5
 1. yedigimiz ikinci golde top nerden taca cikti ve tac atisi nerden kullanildi. arasinda en az 15-20 metre mesafe var.

  13
  3
 2. Hasan Ali Kaldırım’ın dalga dalga geliği kanatta Badu çıkınca savunmaya yardım etmeyen Kembo yerine, daha mücadeleci savunmaya yardıma gelen Stancu tercihi daha doğru olurdu kanımca..Yusuf çok aşırı formsuz bu da hucüm gücümüzü çok etkiliyor geldiğinden beri beşiktaş maçı hariç oynamadı..Kendi kalesine gol atmasına rağmen Sow’u beğendim, fenerin geriden oyun kurmasını enegellemek için çok ii bastı, hucüm pres yaptı ama hala tam hazır değil lig bitti, oynadıkça açılıyordu ama ligin boyu yetmedi..Ertuğrul oynadıkça açılıyor dün çok beğendim milli forma ya göz kırpıyor…Aziz ligin ilkyarısında oynadığı topun yarısını ikinci yarı oynamadı nedense.??..Barış sakatlanıp çıkması kötü oldu, çıkması hasan ali’nin arkasında çok boşluklar bulurdu..Furkan oynadıkça üstüne koyuyor biraz daha dayanıklılığını arttırırsa daha i yerlere gelir..

  1
  2

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu