Kimse memnun değil!

Sezon bittiğinde “Kimsenin itirazı olamayacak iyi isimleri kadromuza katacağız” sözü verilirse insanlar da yüksek beklenti içine girer. “Kasamızda 35 milyondan fazla paramız var”derseniz beklenti daha da artar.

Şehir merkezinde oturduğum için Bursasporluların yoğun olduğu bölgelerde sık sık dolaşıyor ve nabız yokluyorum. Öncelikle şunu söyleyeyim; yapılan transferleri kimse yeterli bulmuyor. Kombine sahibi olup da, “bu yıl kombine almayacağım” diyenlerin sayısı endişe verici boyutta.

Bu durumda yönetime seslenmek gerekiyor. ** Ey yönetim!

Bu kadar para varken, kurumsallaşma ve kalıcı gelir adına tek çivi çakmıyorsunuz, bari transferi güzel yapın.

Siz futboldan çok anlamıyor olabilirsiniz; ama anlayan birilerinden yardım almak veya onları görevlendirip şehri heyecanlandıracak futbolcuları transfer etmek çok mu zor?

İbrahim Kaş transferinin mantığını anlayan birilerine Özlüce dışında rastlamadım. Futbol kariyeri boyunca oyun içinde ve özel hayatında bariz hataları ile gündeme gelen bir oyuncuyu alarak açıkça kumar oynandı.

Bakın, böyle transferler yapıp ardından da “kent bize yeterince destek vermedi” demeye kimse kalkmasın.

Önce siz insanlara bir şey vereceksiniz. Gerisini bu kent halleder.

Bu takım 18 gün sonra belki de Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek.

Orta saha, geçen seneden daha zayıf durumda, Miller’a alternatif olabilecek bir forvet yok. Sağ kanat hala soru işareti.

En büyük sıkıntı ise Volkan Şen ve Ozan İpek’te aslında. Bu iki oyuncunun ücretlerinde yeterli iyileştirme yapılmadığından sözleşmeleri daha da uzatılamadı. Oyuncular yakın çevrelerine bu şartlarda sözleşme uzatmayacaklarını açıkça ifade ediyor. Bu konu ivedilikle halledilmeli. Şampiyon kadronun bu iki önemli ismi ile sözleşme uzatılmazsa İstanbul medyasının uyduruk transfer haberleriyle motivasyon konusunda sıkıntı yaşarlar.

Bursaspor’un geçen yıl talip olduğu oyuncuları(Elmander, Kris Boyd gibi) başka Süper Lig takımları kadrolarına bir bir katıyor.

Alınacak kaliteli oyuncuların kazandıracağı maçlarla bile maliyetini karşılayabileceği idrak edilemiyor mu? Bu oyuncuların sayesinde ligde elde edilecek dereceler, Avrupa kupalarına katılma hakkının getirileri hesap edilemiyor mu?

Kaz gelecek yerden niye tavuk esirgeniyor?

Şu ana kadar transferde yine sınıfta kalındı. Bir an önce orta saha, sağ kanat ve forvete “kimsenin itiraz edemeyeceği” isimler alınmalı.

Yoksa, bu sezon geçen yılı dahi ararız. Bizden uyarması…

 

Tarık Çapçı

Bursa Gerçek

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu