Kimler rotasyona takılacak?

Yeşil beyazlı takımda en çok eleştrilen isimlerden olan Mert Günok, Advincula, Jorquera, Dzsudzsak, Aziz Behiç, Filipe Josue ve Miroslav Stoch rotasyona girebilecek isimler olarak işaret ediliyor.

 

Mert Günok bu ismler arasında gösterilsede Antalyaspor maçındaki performansı ile bu beklentileri boşa çıkarmış durumda. 

 

Advincula'nın sağ bek olarak yetersiz kaldığını savunan kesim ise Erdem Özgenç'in bu görevi daha iyi yapabileceğini ifade ediyor. Muhtemel olarak bu hafta Erdem ilk 11 olarak sahaya çıkacak.

 

Aziz Behiç ise Emre Taşdemir'den aldığı formayı bu hafta teslim edecek gibi gözüküyor.

 

Jorquera'nın kırmızı kart cezası nedeniyle bu hafta oynayamayacak olmasına rağme geri dönüşünde de formayı geri alması artık çok zor. Ön libero mevkii için Hosogai ilk düşünülen isim olurken Bekir'de hazır kıta bekliyor.

 

Takımın en popüler ismi olan Dzsudzsak ise ilk bakışta takımdan kesilecek gibi değil. Macar yıldız her halikarda ilk 11 başlayabilir.

 

Miroslav Stoch için en büyük tehlike Cuenca'nın formu olarak göze çarpıyor. İspanyol oyuncu her iki kanatta da oynayabilirken hem Dzsudzsak hemde Stoch'un alternatifi olmaktan uzaklaşıp ilk düşünülen isim olma konusunda hızlı bir gelişim gösteriyor.

 

Josue ise geçen sezonki performansından ötürü kredisini bitirmiş değil. Kamuoyu sistemden dolayı performansının yeterli olmadığını düşünürken yerine oynayabilecek isimlerin Dzsudzsak ve Cuenca dışında bir isim olmaması ve bu oyuncuların da ilk planda kanat oyuncusu olarak görülmesi Josue'nin rotasyona dahil olamayacağı izlenimi veriyor.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu