Kim daha Bursalı, Batalla mı? İsmail mi?

Bursaspor Kulübü'nde Genel Menajerlik görevine atanan Uygar Külhaşoğlu, sosyal medya hesabından kulübün efsanelerinden Pablo Martin Batalla’yı örnek gösterdi ve İsmail Çokçalış’a göndermede bulundu.

Bursaspor ile İsmail Çokçalış arasında gerilim sürerken yeşil-beyazlı takımın genel menajeri Uygar Külhaşoğlu dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Külhaşoğlu, sosyal medya hesabından, “Bizi inciten, Arjantinli Pablo‘nun yapmadığını kendi yetiştirdiğimiz, evladımız dediğimiz bir ismin yapmış olması… İşte efsane olmak kolay değil, efsane olmak tesadüf değil. Bursaspor ile var olan bir gencin ilk işi kulübünü sırtından vurmak oldu. Şimdi soruyorum kim Bursalı?” İfadelerini kullandı.

Kaynak
Bursaspordabugün

39 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @harbici yorumuna yanıt olarak

   sözleşmedeki maaşı açıklanmadı.. sözleşme kaç yıl, maaş ödenmezse ne olacak, tek taraflı fesih hali ne zaman gerçekleşecek…. açıklanmalıdır.

  2. @harbici yorumuna yanıt olarak

   Pablo Batalla ile aynı cümle içinde dahi geçmeyecek ,ergenleri haber yapmayın lütfen.
   Zaman israfı.
   Artık Lige odaklanmamız gerekiyor.

   1. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Bozacının şahidi şıracı.
    Çamur atmak ne kadar kolay değil mi?
    Ya Bursaspor’un maddi kaybı?
    halbuki yönetim profesyonel olsa, işleri buraya getirmese, oynatarak partlatıp satsa kulübün kasasına en az 3-4 milyon Euro girer.
    Bu da başkanın dilinden düşürmediği ve verdiği para kadar yapar.
    Valla bişeyler yazıyoruz ama kime!?.

    8
    32
 1. Bu olayı niye uzatıyoruzki ali akman olayındada gereksiz uzatıldı. Bu tarz sorunları yönetimin kendisi çözmesi lazım ama gidip eski sevgiliden ayrılmış gibi tweet atılıyo demem odurki giden gitsin bunların kalmaya niyeti yok medyaya bu tarz olayları açıklayıp klübümüzü rezil etmeyin . Ali koç geçen dedi burak kapacak sözleşmesini feshedip bize gelecekti ama biz kabul etmedik diye herkes böyle yapıyorsa demekki sorun yönetimsel problemde

  51
  21
  1. @Maraton Altt yorumuna yanıt olarak

   Burak Kapacak , yurtdışına gidiyordu , Son dakikada Fenerbahçe ye gitti . Nereden çıkarıyorsunuz , Sözleşmesini feshedecekti Burak Kapacak ta Ali Koç kabul etmedi diye . Şimdi de Ali Koç güzellemesi yapmayın burada .

   9
   4
   1. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Geçen sene para almadan nasıl ses çıkarmadan oynadılar ! Çünkü Kamat ve Er vardı. Şu an kulübün başında 0 futbol yöneticilik tecrübesi olan insanlar var. Yönetilemeyen bir kulüp var. Ama suçlu Bizati veya Oyuncular. Uyanın artık !

    9
    17
 2. Adamın sözleşmesinde yazan tutarı, sözleşmesinde yazan zamanda ödemezsen, adam çeker gider. Yönetim sezon başı sözleşme yapıldığında satacaktı bunu. 2 milyon kazanınca karakteri değişen futbolcudan hayır gelmez. Ali akman’da adamın sözleşmesi bitti. İmzalamadı. Bu adam imzalamış, maaşını ödememişsin.

  23
  61
  1. @Abowww yorumuna yanıt olarak

   bir başka soru, ismail mi yoksa adanur mu ? futbolcu maçta sakatlandı, nasıl mücadele ettiklerini geçen yıl gördük. Bursasporlu olan, takımdaki gençleri başının üzerinde taşımalıdır. emekleri çoktur… inegollü çocuğun yaptıgını hepimiz yaşadık. herkesi mantıklı yorumlara davet ediyorum. Bursaspor takımında ilk onbirde en az 5-6 vakıfköy patentli olmazsa BAŞARISIZ oluruz. 1963 – 2021 tüm tarihi kontrol ediniz. 45 yıllık tecrübe ile sabittir. BAŞARILAR

   7
   12
   1. @dahi yorumuna yanıt olarak

    Ben olsam direk kapatırım vakıfköyü onlara yapacağım masrafla gider A takımda direk oynayacak futbolcu bakarım hem yurt içi hemde yurt dışından..13 yaşında al kulübe yedir içir yatır kaldır 17 yaşında profesyonel yap para ver üstüne 18-19 yaşına gelen biti kanlansın yok öyle bir dünya..bak bakalım şampiyonluğa oynayan fb gs bjk hangisinin altyapisindan doğru dürüst bir futbolcu çıkmış hepsi Türkiye ve yurtdışında araştırarak buluyor direk oynatıyor iddia ediyorum zorunluluk olmasa TFF tarafından bence hepsi altyapılarını kapatacak ama zorunluluk var onun için işte gençler eğlensin takılsın diye ilgileniyoruz gibi yapıyorlar belki arada bir tane denk gelirse belki oda göz boyama Büyük takım büyük oyuncularla olur vesselam

    1
    2
  2. @Abowww yorumuna yanıt olarak

   Sanki parası yokmuş gibi davranıyor. İki gün bekleyemedi, neden? Çünkü fırsat kolamış gitmeyi kafasına koymuş. Kimsede karşılaştırmasın “sej çalıştığın işten maaşını almazsan ne yapardın” diye. Bir kere bu gençler, hayatımız boyunca senin benim kazanacağım parayı çoktan kazandılar veya iki sene sonra kazanırlar. Yaklaşık iki sene oldu oynamaya başlamaya ama hemen oldum gibi davranıyorlar. Dün boktum bugün korktum meselesi.

   16
   3
  3. @Abowww yorumuna yanıt olarak

   millet bu ülkede asgari ücretini bile zamanında ödeyemediği oluyor biraz insaf. ayrıca bu yaptığını o çok sevdiği kucaklarına atladıkları istanbul takımlarında yapabileceklermi izleyip göreceğiz.

   16
   2
  4. @Abowww yorumuna yanıt olarak

   Batalla da yıllardır alacağını almıyor , şeref, karakter parayla nasıl satılır elin Arjantilisi değil bizim bağımızdan çıkan yılanlar öğretti bize

   17
   2
 3. Bu çocuklara Vakıfköyde herşeyden önce vefa ve karakter aşılanmalı.Çünkü daha sonrasında bu kişiler adeta mankurtlaşıyor ve harcanan emekler boşa gidiyor.👍

  17
  10
  1. @Doktor yorumuna yanıt olarak

   Önce bir kulüp olsak, vefa, karakter ve aidiyet duyguları otomatik olarak zaten kendiliğinden gelişecek.
   Bunun için tek ihtiyacımız,
   PARALI DEĞİL! donanımlı bir başkan, sabırlı ve bilinçli taraftar.

   10
   2
 4. BEN SPORCUNUN ZEKİ. ÇEVİK VE AHLAKLISINI SEVERİM DEMİŞ ULU ÖNDER…BURSASPORLU OLMANIN AĞIRLIĞINI TAŞIYAMAYAN BÖYLE İSİMLERLE İŞİMİZ OLMAZ…HAYRINI GÖRME İNŞALLAH VE DEFOL GİT… ALİ AKMAN DAN BİLE KALİTESİZMİŞSİN SEN…

  15
  7
 5. Burada olay mafyavari olaya dönmüş gibi ödenen paralar TL olarak ödenmiş – yönetim kendilerine gelince Dollar 23TL’ye çıkıyor ve borç verdikleri paralar döviz üzerinden ama borçlar TL üzerinden ödeniyor – Adama ödenen ve son 1 aya sıkıştırılan Yüz Bin Euro civarı bu günün kurundan! Yönetim çok kurnaz paraya gelince üstüne birde ileriki tarih alacaklarını feragat etmesi istenmiş her halde herkezin parası pul değerinde yönetimin parası Euro Dollar Döviz- Ismail Trabzonspor’lu Abdullah Ercan sonrası Türkiye’de yetişen en iyi potensyel bu süreci berbat yöneten yönetimi Denizlispor mağlubiyeti sonrası kalabileceğini düşünemiyorum hele adamı zorla alıkoymak vs çok tehlikeli olaylar bumu sizin Türkiye’ye Bursa’ya getireceğiniz desteklediğiniz yönetim tarzı eğer bunlarlarsa yandık!

  8
  1
 6. İsmaili battallayla aynı kefeye konması mümkünmü adamın 1 milyon euro alacağı duruyor bu alçak aç ismail anca batallanın tuvalet ibriği olur ismail sonunu hazırladı aldığı para hak etmediği para haram zıkkım olsun gün yüzü görmesin pislik utanmaz

  7
  3
 7. bu nasıl bir karşılaştırma batalla ismini sadece bursaya bursaspora değil nerdeyse türkiyeye altın harflerle yazdırmış biri diğeri ise tebeşirle yazılmış biri küçük bir esintiyle silinecek durumda böyle saçma sapan karşılaştırma yapmayın asla unutulmaz değerlerimize zarar verirsiniz

  6
  1
 8. Pablo’nun Ali Ay’dan beri 1 milyon dolar alacağı var. Hayrettin Başkan, kongreyi kazandıkları gün mikrofona çıkıp Pablo’ya bu delikanlı tavrı için teşekkür etmiş ve bu parayı kendilerinin ödeyeceğine tüm üyeler önünde söz vermişti. Sonra onlar da sözlerimi tutmadıkları gibi, bi de daha ligin maçında berabere kalındı diye bu adamlar için tıvit atıp hepsini kulüpten kaçırdılar. Pablo öyle bir adammış ki, bu parayı daha hala istemiyor. 1 milyon dolar bugün 14 trilyon oldu aga. 85 milyonluk Türkiye’de 84 milyon 990 bin kişi bu para için dinini değiştirir amk. Ama Pablo’nun hâla gık’ı çıkmıyor. Çok büyük adammış. İsmail Çokçalış efendi, inşallah okursun bu satırları da, utanırsın biraz. Tabi utanma duygun varsa.

  6
  2
 9. Batalla ile bu kansizlari yana yana yazmanız bile hata Biri Efsane olmuş bu kulüpte diğeri Daha neydüğü belirsiz başlık atarken dikkat edin biraz ayıptır böyle bir kıyaslama yapmak bile.

  5
  1
 10. Ne alaka ya sizin vizyonunuz bu kadar Sen çalıştığın yerden paranı almıyormusun Ayrıca Batalla iyi kötü para kazanmış biri bu çocuk daha kazanacağı ilk parada hayal kırıklığına uğratılmış.Herkes ya söz vermeyecek yada sözünün arkasında duracak. Hadi yabancıların paralarını ödemeyin bakalım ne oluyor

  4
  8
 11. altyapı futbolcularının süper li, 1. lig ve alt liglere ilk transferlerinde bonservis zorunluluğu getirilmesi gerekli. aksi halde niye alt yapıya masraf ve emek harcansın bizde başka takımlardan genç oyuncuları ayartalım o kadar masraf yapmayalım.

  4
  1
 12. Bence düşünmemiz gereken şey koskoca bursasporumuzun çoluk çocuğun eline düşmesi şuraya bak daha bıyıkları yeni terleyen çocuk bursaspor formasını taşımak istemiyo lan bu takım da oynamak için can atan futbolcular varken suanda geldiğimiz duruma bak he bide sanki dani alvez kendisi bi çıkış yakalamış sıradan bi sağ bek görüyoruz ali akman amcası yuzunde basın şisiriyo keza burak kapacak bi dk oynamadı daha ah be çocuklar siz bu formanın kutsalıni nerden bileceksiniz ama bursasporumuz bu durumdan kurtulur eski günlerine döner ama bu taraftar da unutmaz unuturmaz

  3
  1
 13. Biz zaten yabancılardan çekmedik ki yerlilerden çektiğimizi. Sivok daha geçen sene son parasını aldı, kulübe İhtar bile çekmedi. 7-8 senelik alacağı olan bir sürü yabancı futbolcu vardı adamlar tek ihtar çekmedi. Yerli futbolcu dedin mi eyvah eyvah ki ne eyvah. Futbol camiasında kimin parası kimde kalmış, ama gelde bunu adamlara anlat. Yabancı kontenjanı kökten kalkması gerek. İki düz koşu yapıp dağa taşa şut çekmeyi öğrenen adamlar aniden star oluyor. Böyle kepaze bir sistem olmaz kardeşim. Futbol ekonomiyse bizde kapitalist ülkeysek kota koyamazsın. Piyasayı çoluğun çocuğun elinde maskara edemezsin. Kaldır yabancı kontenjanını tüm liglerde göreyim bakalım bizim starlar hangi amatör kümede oynayacak!

  3
  1
 14. Sayın Bursaspor yönetim kurulu futbolcuları suçlayacağiniza kendinize bir bakın hata nerede, demek oluyor ki alt yapıda topdan evvel adamlığı, karekterliği, dürüstlüğü ve Bursaspor sevgisini oğretememişsiniz

  2
  6
  1. @Ahmet Geneyigit yorumuna yanıt olarak

   Ilk önce Bursaspor lu yöneticilerin beceriksizliği ali de de böyle oldu zamaninda uzun süreli sözleşme ve ağır serbest kalma maddesi koy ondan sonra futbolcu nasil imzalar

   İsmail de kac ay sakatlık gecirdin takima katkı veremedin bu yüzden orta yolu bulup sözleşme uzatmaliydi talipleri olursa Bursaspor kolaylık sağlamalıydi

 15. Batalla devamlı okuyan kendini geliştiren biriydi futbolculuğunu da bütün Türkiye biliyordu gol atmadığı tek takım kalmamıştı ..İsmail ise herhangi bir gariban ..nasıl karşılaştırır mümkün değil.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu