Kılıç’tan Yeni Stada Övgü

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile birlikte stadyum inşaatını gezen Bakan Suat Kılıç, Büyükşehir Belediyesi'nin spor adına önemli bir sorumluluğu yerine getirdiğini belirtti.

Başkan Altepe'den stadyumda devam eden çalışmalarla ilgili bilgi alan Bakan Çelik, "Stadyum inşaatı bir önceki görüşümüze göre bir hayli ilerlemiş durumda. İnşallah bir dahakine stadyumda maç izlemeye geliriz. Güzel bir stadyum projesinin ortaya çıkacağı kanaatindeyim." diye konuştu.

Yeni stadyumun mimarisiyle ilgili düşüncelerini de açıklayan Bakan Kılıç, şöyle konuştu: "Futbol alanıyla tribünler arasındaki mesafeyi olabildiğince daraltan bir mimari var ortada. Büyükşehir Belediyemiz inşallah en kısa sürede projesini bitirecektir. Biz bize düşen yönüyle gereken destekleri verdik."

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Bursa'ya Büyükşehir Belediyesi'nin stadyum projesi için destek verdiğini hatırlatan Bakan Kılıç, mümkün olan sürede çalışmanın tamamlanmasını istediklerini söyleyerek, "Büyükşehir Belediyesi'ni de bu anlamda çok fazla sıkıştırmamak lazım. Bunlar yüksek nitelikli mimari, beceri ve inşaat kalitesi gerektiren işler. Çok acele edilirse sonra imalat kusurları ortaya çıkabilir. O nedenle biraz sindire sindire ve işin tekniğine uygun biçimde, biraz zaman tanıyarak ilerlemekte fayda var. O nedenle acele ettirmemek lazım" şeklinde konuştu.

Bursalıları stadyumla ilgili sabırlı olmaya davet eden Bakan Kılıç, "Böyle bir işin bitmesi için gereken zaman kadar sabredebilmek lazım. Eğer o sabrı gösterebilirsek, Bursaspor Türkiye'nin en kaliteli statlarından birine kavuşmuş olacak" dedi.

 

sondakika.com

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu