Keskin “Her şey büyük Bursaspor için”

Divan Başkanlık Kurulu Başkanı İdris Sevinç’in gerçekleştirdiği kura sonucunda sırasıyla Başkan Ali Ay, Başkan adayları Hüseyin Akdemir, Ahmet Bozdemir ve Lemi Keskin konuşmalarını gerçekleştirdi ve projelerini Divan Kurulu ile paylaştı.

Başkan Adayı Lemi Keskin hazırladığı slayt gösterisiyle birlikte projelerini anlattı. Lemi Keskin şunları söyledi; “Biz yola çıkarken, teşhisi doğru koymaya çalıştık. Öncelikle 2017-2018 takımının maliyetini çıkarttık. Teknik kadro dahil bu takıma 20 milyon 750 bin Euro ödüyoruz. Gelecek sene hiçbir transfer yapmasak dahi 12 milyon 500 bin Euro ödemek zorunda.

Küresel yatırım firması Contec’le anlaştık. Bursaspor’a can suyu olacak 50 milyon Euro’yu alacağız. Böylece 260 milyon TL borcumuzu azaltmayı hedefliyoruz.

Timsah Arena’yla ilgili satış yetkililerimizi Contec yatırım şirketine devredeceğiz. Avrupa’da para kaynağı sonsuz. Para ile para kazanmadıklarından dolayı yatırım yapmak zorundalar. Bize 50 milyon Euro’yu verecek, stat isim hakkı satışından da yüzde 10 komisyon alacak. Bu rakam da gayet normal. Bu firma bizim stratejik satış ortağımız olacak.

Stat ismimizi pazarlamak için çalışıyoruz. Timsah Arena’nın hiçbir yerde tek resmi çıkmazken, son 10 gündür Avrupa bizim stadımız konuşuyor. 30 milyon kullanıcı Timsah Arena’yı görüntüledi. Bunun bize geri dönüşü elbette ki olacaktır.

Biz taraftarımızın nasıl bir Bursaspor istediğini biliyoruz. Sportif Direktörümüze önemli görev vereceğin ancak hiçbir zaman muhasebecimize transfer yaptırmayacağız.

Bursaspor Koleji gibi bir projemiz var. Buradan da her sene 15 milyon TL gelir elde etmeyi planlıyoruz.

Ya proje üreten ekibimizi seçeceksiniz, ya da kulübe borç veren sonra da geri alan zengin başkan seçeceksiniz. Bursaspor’da değişim için desteğinize ihtiyacımız var. Her şey büyük Bursaspor için

23 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. akla yatan tek yönetim bunlar..projeleri güzel..sallamasyon yok..zaten lemide kemik bursasporludur..trışkadan değil..

  84
  13
  1. @sinek8 yorumuna yanıt olarak

   sana katılıyorum kardeşim diğer adaylar sallamasyon yapıyor hele ahmet bozdemir yok batallayı ikna edicem falan birisi şuna batallaya milyon dolarlar dahi verse burada artık kalmayacağını anlatsın pablomuz parayla satın alınacak bi adam değil heyt be ulan ne büyük topçuymuşsun batallam başkan adayları bile başkan olabilmek için seni öne sürüyor

  2. @sinek8 yorumuna yanıt olarak

   LEMİ KESKİN tek güvendiğim kişi diyebilirim,bu işi başaracağına inanıyorum.Eski yönetimlerden çok tecrübeside var.YOLUN AÇIK OLSUN LEMİ KESKİN.

   29
   1
 2. Projeleri oldukça akla yatkındı, gerçekleşir veya gerçekleşmez onu bilemiyoruz fakat yapmış olduğu sunum hem görsel açıdan hem de somut veriler açısından oldukça netti.Projeler kadar bu projelerin üyelere doğru aktarılmasının da önemli olduğu düşüncesindeyim ve bunu şu ana kadar tek yapan kişi Lemi Keskin oldu.

  59
  7
  1. @shinanu yorumuna yanıt olarak

   Diğerleri laf-ı güzaf. Hele Ali Ay hangi yüzle hâlâ aday oluyor şaşırıyor ve inanamıyorum. E Hüseyin Akdemir desen Korupark’ın bacanağıymış diyorlar. Yaw o bıraksın Korupark’ı, önce Bursasporun bugünkü 11 ini saysın, valla oyumu ona vericem. O yüzden herkes traşı kessin. Artıık zengin ve paralı başkanların kulübü düşürdüğü esaretten bıktık usandık. Rahmetli Orhan Özselek gibi parası olmayan, ama ruhu olan ve işi bilen adamlar gelsin artık. O isim de Lemi Keskin’dir şu anda.

   20
   2
   1. @Yusuf yorumuna yanıt olarak

    Günümüz dünyasında Futbol,milyar dolarların döndüğü dev bir sektör.Bu sektörde aslan payı Avrupa ve İngiltere tarafından paylaşılıyor.
    Günümüz futbolunda ise,başarı bu bölgelerdeki gibi endüstriyelleşmekten,sanayiileşmekten geçiyor.
    Endüstriyelleşme ise background’u üst seviyede insan kaynağı ile tasarlanacak,yürütülecek ve denetlenecek üretim-yönetim ve kalite sistemlerinden.
    Endüstriyelleşmenin can damarı ise üst düzeyde nitelikli mühendislik.ÜRETİMİN OLMAZSA OLMAZI MÜHENDİSLİKTİR.Bir düşünün.Üretimin olmadığı(tek bir çivinin bile çakılmadığı)bir dünyada HANGİ SEKTÖRÜN VARLIĞINDAN BAHSEDİLEBİLİR?Cevap:HİÇBİR SEKTÖR.ÜRETİM YOKSA YAŞAM YOKTUR. Ülkemizdeki Futbol kulüplerinin üretim potansiyellerine bir bakın.Sonuç,içler acısı.BİLİMSELLİK,MÜHENDİSLİK VE ÜRETİMDEN ÇOK UZAK İNSANLAR,KADROLAR,YÖNETİMLER VE BUNLARIN PİŞİRİP YILLARDIR ÖNÜMÜZE KOYDUĞU BULAMAÇ. Ama;kendilerine sorarsanız saç kılına torna ile delik deliyorlar.O kadar uzman ve nitelikliler.Ama sonuçlara bakarsanız:HÜSRAN
    Hem milli takımlar ve hem de kulüpler düzeyinde Avrupa’ya göre standart sonuç:HÜSRAN
    Üretimde-Yönetimde ve Kalitede BİLİMSEL SİSTEMLER YOKSA,İYİ SONUÇLARDA YOKTUR.OLAMAZ DA.Bilimsel sistemlerle çalışmanın getirisi STANDARDİZASYONDUR.Avrupa futbolu ve kulüplerinin standartlarına bir bakın.Sonra bizimkine.
    Bizde ne standardı?Orman kanunları hüküm sürmekte.Sistemsizlik,bilgisizlik,niteliksizliklerle kimin ne yaptığı belli olmayan duman dumana bir ortam.Ülkemizdeki futbol kulüplerine bir bakın.
    Hepsi,GIRTLAĞINA KADAR BORÇLU.Neden?Ürettiklerinden çok daha fazlasını tükettiklerinden.Bu tüketimleri yapan kulüp yönetimlerinin birbirine bağlı vagonlar gibi ardı sıra külüpleri yönetmelerinden.
    Kısacası Arkadaşlar;
    ÜRETİM-YÖNETİM ve KALİTE SİSTEMSİZLİĞİNDEN.
    BAŞARI BİR BÜTÜNDÜR ve BİR ZİNCİR EN ZAYIF HALKASI KADAR GÜÇLÜDÜR.
    Umarım bir gün tabandan tavana bu zincir halkalarının hepsini güçlü kılabilmeyi becerebilecek sistematiği kurabilecek bir zihniyet iş başına gelir.Bu açıdan ben Lemi KESKİN’in ekibininin diğerlerinin önünde olduğunu düşünmekteyim.
    BURSASPOR KULÜBÜNÜN BİLİMSELLEŞMEYE,ENDÜSTRİYEL NİTELİK KAZANMAYA,TÜKETTİĞNDEN ÇOK DAHA FAZLASINI ÜRETMEYE ve BAŞARILARI GARANTİ EDECEK SİSTEMLERE İHTİYACI VAR.Bunun dışında herşey YALAN.
    İnanın,bir-iki sezon dışında 50 yıldır benim gördüğüm görüntü,son iki sezondur gördüğüm pek farklı değil.

 3. Özlüceye AVM dikip her ay çatır çatır kira toplamak varken o güzelim yere neden ev yapıp satıyorsunuz ?
  Ayrıca Vakıfköyde evi nasıl yaparsan yap 100bin dolara yani 400 küsür milyara satamazsın imkansız…

  29
  8
  1. @Tomorrowland yorumuna yanıt olarak

   Kardeş sen mütahit falan mısın? Hiç bişey bulamayıp evler o fiyat etmez demişsin. Ben 4 yıldır Özlüce’de ikamet ediyorum. Bi gel de gör bakalım Özlüce’de 400 milyara daite bulabilcen mi? Gerçi ben kiradayım ama, 100 üncü yıl mahallesinde bizim bu evler en az 500 e gidiyor. Bursaspor tesisleri yol kenarı. Yola cephe. Şu an orda daire satsalar 800 den aşağı gitmez.

   8
   3
 4. Bence sunumuyla projeleriyle konuşmasıyla ve tecrübesini en önemlisi gerçeklerle konuşma yaptı.Bence Lemi Keskin Başkan olmalı.Diğer başkan adayları günü kurtaran bir Bursaspor için konuşma yapılıyor.Şimdi günü kurtaran Bursaspor başkanı mı ,yoksa Gerçeklerle oluşan bir Bursaspor başkanı mı bunu kongre üyeleri belirleyecek….

  18
  1
 5. kim gelirse gelsin zaten Bursasporumun kendini idame ettrimesi için bi 50 milyon avroya ihtiyacı var ,eğer lemi keskinde hayal satmıyor ve 50 milyonluk anlaşması doğru ise bu işi kotarır çünkü eski stad zamanında ilk loca trürübünün kurdurarak takıma para kazandıran kendisi,kafa çalışıyorda başkanlık yapabilirmi,camiyayı yönetebilirmi orasını ALLAH bilir. Fakat şahsi fikrim , içimin ısındığı tek aday diyebilirim. Malesef istediğimiz şartlarda başkan adayları çıkmadı,ben dahil çoğumuz en azından bi levent kızıl vaya hayri Yazıcı olmasını isterdi,ı diye düşünüyorum ama hayırlısı,kim gelirse gelsin, eski başkanda gelse artık Bursasporumuzun yüzünü güldürecek çalışmalar yapsın ,İnşallah.

  12
  1
 6. diger adaylar ortaya iyi kötü bir para koyarak bağış yaparken lemi beyden de elini cebine atmasını beklerdim. Fon işi cümle icerisinde güzel gibi duruyor mantıklı bir hamle ama işin görünen kısmı buyken gercek umarım çok farklı değildir sonucta şirket 50milyon gibi bir para verecekken bunun geri donüşünü fazlasıyla alması lazım! Daha once yöneticilik tecrübesi olması, akla mantığa uygun açıklamalar yapması olumlu ama işi profesyonlellere bırakıcaz derken kime? Le guende profesyoneldi ama sonuc ortada! Üstelik profesyonellerin tazminat meselesi var. Kimse niyetinize bakmaz lemi bey, ali ayda iyi niyetliydi taraftar başariya bakar.

  11
  7
 7. helal olsun..kişisel olarak tanımıyorum kendisini ama adam akıllı tek aday bu.. diğerleri recep bölükbaşı çizgisinden adaylar.. bursasporun geleceği lemi keskinden geçiyor

  11
  4
 8. Bursasporumuz için en hayırlısı sayın Lemi Keskin gibi duruyor, projesi, gerçekçi söylemleri vs. Bursasporumuz için en hayırlısı olan, vizyonu, projeleri, profesyonellerle çalışma anlayışını benimsemiş, cebinr para indirmeyen, Efsane Başkan Rahmetli İbrahim Yazıcının yolundan gidecej adam gibi bir başkan seçilir inşaAllah.

 9. Para verirsiniz vermezsiniz kriter para vermek değildir Bu güne kadar Bursaspor’a para verenlerin hepsi paralarını döviz cinsinden aldı bizim doğru yönetilmeye ihtiyacımız var

 10. Önce bildirdiğin listede ki isimlerden isyan çıktı listeden ayrılmak istedi,
  sonra altyapıya üstlik tüzükte de tavsiye niteliğinde olan bağış kampanyasına diğer
  Başkanlar cüzi dahi olsa 16 BİN TL, 30 BİN TL gibi rakamlar bağışlarken, sen ve ekibin
  bi 10 BİN TL bile bağışlamayı çok görüp bu konuda da daha henüz aday iklen
  çok büyük bir stratejik hata yaptın, derler ya BAŞARI AYRINTIDA GİZLİDİR diye
  sen ayrıntıları yönetebilme konusunda sınıfta kaldın bu 2 yanlış hareketinle Lemi Bey,
  ben sana gevenmiyorum artık, bu hareketlerinden sonra, yolun açık olsun

  7
  10
  1. @ŞİPTAR yorumuna yanıt olarak

   Listeden çıkmak isteyenler habersiz olduğu için değil malum şahıs istemediği için listeden çekildiler. Gerçekten haberi olmadan yazılsa efendi gibi sessizce gider durumu divana bildirir. Kameralar ve gazeteciler önünde basın açıklaması şeklinde olmaz. Büyük oyunlar oynanıyor gözünü açın lütfen

  2. @ŞİPTAR yorumuna yanıt olarak

   Şiptar bey halen yanlış sularda dolaşıyoruz. Adam geçen ocak ayından beri harıl harıl harıl çalışmış, böyle bir fon bulmuş, adamlara ulaşmış, konuyu anlatmış, inandırmış ve sözü almış. Siz hâla eski tipbaşkan arayışınasınız. Neymiiş 16 mmilyar verememiş. Alt yapıya 16 milyar verse kuş mu koacak. 16 bin liraya ortalama 500 tl’den 32 adet kramponlu ayakkabı alabilirsiniz. O da Vakıfköydeki futbolcu ordumuzun dişinin kovuğuna gitmez. Lemi Beyin parası olmayabilir. Ama o Vakıfköye büyük kaynaklar getirecek fikirleri, çalışmaları ve Bursaspor ruhu ile bu işe kafa yorması sizce değersizmidir.? 16 bin TL nedirki? Örneğin İstanbuldaki lüks boğaz lokantalarında hesap öderken 16 bin TL yi bahişi olarak atan ve medyasıyla Bursasporun geleceğini belirleyen hasta FB’li Cavit Çağlar, Bursaspora kaç kuruş vermiştir? O yüzden geçelim bunları. Artık gğn gerçek Bursasporluların samimiyetle bir araya gelerek, kulübümüzü bu iki yüzlü yeteneksizlerden kurtarma günüdür. Saygılar

   24
   4
 11. Kendini bu işe adayacak. Projeler üretecek çevresindeki tecrübeli isimler ile kaynak yaratabilecek ve hatta anlaştığı firmanın ismini bile açıkladı. En mantıklı kısa ve öz hayal satmıyor. Şahsi tanımam ancak oldum olası bilirim Bursaspor sevdasını, seçilse Bugünümüzden daha kötü nasıl olunabilir ki. Bana paralı işi bilmeyen başkan lazım değil. iki yıldır ızdırap çekiyorum. Lemi Keskin başkan olmalı diğerleri tırt.

 12. Lemi bey özetle şunu söylüyor, ” artık Bursaspor yönetici parası ile yönetilecek seviyeyi geçti”. Bu yüzden artık para getirecek projeye ihtiyaç var

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu