Kembo: Buraya gelmemde Le Guen’in etkisi büyük!

Bursaspor'un tecrübeli oyuncusu Jires Kembo, France Football sitesine geniş çaplı bir röportaj verdi.

Francefootball.fr adlı internet sitesinde yer alan röportaj şu şekilde:

– Jires, geçtiğimiz yaz Birleşik Arap Emirlikleri takımı Al Nasr’dan, Türk takımı Bursaspor için ayrıldın. Yeni takımla ilk ayların nasıl geçti ? 

Benim içinde sürpriz oldu. Daha önce çok az bildiğim bir lig ve ülkeye geldim. Buradaki futbol çılgınlığının farkına varamamışız. Çok çılgınca bir ortam var. Hocamızın Fransız olması uyum açısından benim için büyük bir şanstı. Bu benim adaptasyonumu oldukça kolaylaştırdı ancak takıma geç katıldığım için sıkıntılar yaşadım. Fiziksel olarak geç kalmıştım. Sahada iyi olabilmek için çok çalıştım ve şu ana kadar iyi maçlar çıkardığımı düşünüyorum. Önemli olan sahada oynarken zevk almaktı. B.A.E Liginde bu zevki alamamaya başlamıştım. Bu ligde oynamak benim seçimimdi ancak artık daha fazla boş tribünler önünde oynamak istemiyordum.

– Yaz transfer döneminde hangi takımlardan teklif aldın ? 

Birçok takımdan teklif aldım. Fakat Le Guen ile yaptığımız görüşme beni inanılmaz etkiledi. Beni çok istediğini belirtti. Bir oyuncu için, teknik direktör tarafından bu denli istenmek her zaman önemlidir. Türkiye hakkında az da olsa bilgim vardı. Bende oraya gitmekten çekinmedim. Her şey doğal bir şekilde gerçekleşti.

– Fransa’dan teklif var mıydı ?

Evet. Birkaç kulüp ile görüşme gerçekleştirmiştik.

– İsimlerini öğrenebilir miyiz ?

Rennes ve Nantes beni istedi. Ancak herhangi bir uzlaşı sağlayamadık.

– Bursaspor ligde 9. sırada bulunuyor. Bu sizin için bir hayal kırıklığı mı ?

Kesinlikle daha iyisi olabilirdi. Çok iyi bir takımla lige iyi başlamıştık. Özellikle sene sonuna doğru takım sakatlıklarla boğuştu. Sakatlıklar olmasaydı, daha üst sıralarda olabilirdik. Ligin en büyük takımlarına yenildik. Hedefimiz ilk 5’in içerisinde bitirebilmek.

Bursasporluyuz.org

8 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. İzlemesi en keyif veren 2 oyuncudan birisi. Öyle bir hareket yapar ki kimse beklemeden ne bel ne bacak ne de namus bırakır.

  28
  2
 2. harun
  barış ekong titi aziz
  kembo badu agu twumasi ?
  pablo
  sow(stancuyu da beğeniyorum ama sow daha kaliteli diye düşünüyorum) ?
  ne dersiniz dostlar ?

  25
  5
 3. Jiresss kembo canım baksanaaa ÖLÜYORUMMM ÇALIMLARINAAA AT GOLLERİ GEL YANIMIZAAA SALDIRSANAAA SALDIRSANAAA beste bu şekilde de güzel olmaz mı dostlar :))

  6
  4

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu