Kazanmaya Yakın Taraf Bizdik

Öncelikle tüm öğretmenlerin, öğretmenler gününü kutlayan Güneş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Öncelikle öğretmenler günü kutlu olsun. Öğretmenler çok değerlidir. Öğretmenimizi iyi yetiştirelim ve değerlerini bilelim. Öğretmenler bizler için insanların eğitimi için çok önemlidir. Maça gelecek olursak, Mehmet Topal’a geçmiş olsun diyorum. Futbol bir oyundur önemli olan insan sağlığıdır. Mehmet Topal’da sakatlık geçirdi, umarım en kısa sürede sağlığına kavuşur. İki takımda kazanmak için sahaya çıktı. Düşündüğümüz gibi bir oyun oldu. İlk bölümde golü bulduk. Oyunun kontrolü onlarda gibi görünse de pozisyon bulan taraf bizdik. Müsabakanın ikinci devresinde rakip üzerimize gelemiyordu. Fakat golü buldular. Bizim pozisyonlarımız daha fazlaydı. Fakat direkler rakibimize yardımcı oldu. Kazanmaya yakın takım bizdik. Bu puanlar telafi edilebilir fakat bu oyunu her zaman gösteremeyebiliriz. Taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Bu hafta sayıları da arttı desteği de artı. Bu seyirciyi de devam ettirebilirsek daha çok başarılı oluruz.”

Bir basın mensubunun Volkan Demirel ile ilgili sorduğu soruya, Teknik Direktörümüz Şenol Güneş şöyle cevap verdi; “Volkan Demirel benim öğrencim onu milli takıma alan benim. Yapılan her küfür bana yapılmış gibi kabul ediyorum. Ben bunu söyledim tekrar söylüyorum. Bunu basın mensupları yanlış anlaşılır hale getirdi. Bu kaosu basın mensupları yarattı. Bütün oyuncular dik durmalı küfürde olsa. Oyundan çıkmamalı dik durmalı. İnsan hayatı her şeyden önemlidir. Bin insan kaybedildiği zaman geri gelmiyor. İster futbolcu olsun ister basın mensubu olsun.”

Takımımızın golden sonra geriye yaslandığı ile ilgili soruya ise Teknik Direktörümüz Şenol Güneş şöyle cevap verdi; “Tecrübeli bir takımla oynadık. Yaş ortalaması yüksekti. Bizim bu maçtaki taktik anlayışımız çabuk çıkmaktı. Bunu da başardık ve bu taktik anlayışla golü bulduk. İlk yarıda golden sonra topu ayağımızda tutamadık oyunu kontrol edemedik buda rakibin baskısından kaynaklandı. Fakat ikinci yarıda oyunu kontrol ettik ve pozisyonlar bulduk.”

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu