Kazanımlar

İki sezon önce amatör kümede top koştururken, adeta sayısal lotoyu tutturarak Bursaspor’un kapısını aralayan genç krampon, bundan sonra da uzun yıllar Süper Lig’de oynayacak kaliteye sahip olduğunu kanıtladı. Inter Bakü’ye attığı gol aslında Bedri Can için ilk değildi. Bu golün benzerini geçtiğimiz yıl da Adıyamanspor’da forma giyerken rakip filelere göndermişti. Kampın önemli kazançlarından biridir Bedri Can. Bir diğer dikkat çeken isim ise Emre Pehlivan. Insua’nın yerine ikinci yarıda oyuna giren Emre Pehlivan, futbol bilgisinin ne düzeyde olduğunu performansıyla gösterdi. Teknik bakımdan takımdaki en iyiler arasında yer alan genç krampon, eğer kendisine verilen bu şansı iyi değerlendirirse Bursaspor yakın gelecekte Volkan Şen ve Sercan Yıldırım gibi altyapı patentli yeni bir yıldıza daha kavuşacak. Onunla birlikte ufak tefek görünse bile çabukluğuyla rakiplerini alt etmeyi başaran İlhan Depe, attığı iki golle muhteşem bir performans sergiledi. Okan Deniz, Mehmet Sak, Aykut Turan ve İlhan Depe Azeri temsilcisi önünde ayakta kalan oyunculardı. Kaleciler Harun Tekin ve Sercan Şen kendilerine fazla top gelmediği mücadelede sadece maç havasını kokladı o kadar. Bu güzellikler yaşanırken bir yandan da Insua’ya ayrı parantez açmak gerek. Bursaspor’a katkı sağlamak için daha ne kadar bekleyecek anlamış değiliz. Kariyerine bakıldığında belki de Bursaspor’a gelmiş en deneyimli futbolcu ama geçmişiyle günümüz arasında geceyle gündüz arasındaki kadar fark var. Bu temposuyla Bursaspor’da forma giymesi imkansıza yakın.

 

Kamp bitiyor, transfer arayışı sürüyor, günler de geçip gidiyor. Son yazımda saniyelerin bile değerli olduğunu belirtmiştim. İki günde somut adım atılmaması Bursaspor için handikap oluşturdu. Artık saniyeler değil, saliseler bile değerli. Yönetim kurulu, atı alan Üsküdar’ı geçmeden, artık çabuk bir adım atmalı. Yoksa başımızı vuracak taş ararız

 

Süha Gürsoy

Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu