Kazanacak hiçbir şey yapmadılar

Bursa.com Spor Yazarı Mustafa Özkeskin'in köşe yazısıdır.

Başkent’te Bursaspor’dan beklenen, oyun ve skor olarak “dev” bir adımdı. Şöyle ses getirecek, taraftarına ‘merak etmeyin ben bitti demeden bitmez’ mesajı verecek ‘kocaman’ bir adım…

Hadi canım… Emekleyerek başladı Yeşil Beyazlı konuk ekip.

Sürünerek devam etti.

Maç “kahredici’ diye tanımlanması gereken bir skorla bitti.

Bazı maçlar vardır; köşenin başıdır. Dönmeyi becerebilirsen yolun önü açılır. Bursaspor dün öyle bir oyun oynadı. Virajı alamadı ama bana göre geri dönüşü çok zor olan çıkmaz sokağa girdi.

Massimo Bruno’su dönmüş Timsah öne doğru ve baskılı başladı aslında maça… Ama kısa süreli “sanal” bir baskı!

Bursa’daki son Balıkesir maçının ikinci yarısındaki gibi tribünlerin alkışladığı alkışlatan, skor yaptıran temposu yoktu en başta.

Bireysel hatalar çoktu.

Bu nedenle de şen gittiği Ankara’dan yaslı döndü.

Daha büyük sorun ise Bursaspor’un tutukluğu, kontratakta çok kolay avlanır oluşuydu… Savunmasını santra çizgisine kadar çıkarmış ve aile boyu hücum etmeye çalışan Mustafa Er’in öğrencileri ilk 45 dakika boyunca boşuna dolaştı durdu rakip ceza alanı etrafında.

Yeşil-beyazlılar sağdan boş bir koridor bulup sıfıra inen Keçiörenli Uzodimma ile 34’te kalesinde golü görünce futbolcuların ayakları iyice çarşafa dolandı. Gol öncesi rakibini karşılamaya çalışan son adam Zalazar’ın Niejeryalı’dan yediği vücut çalımıyla taca çıkması (!) tipik bir ‘güler misin ağlar mısın’ belgesiydi!

Bursaspor’dan daha üstün oynayan daha rahat çıkan bir başkent temsilcisi vardı sahada. Timsah’ta ise işler de düzen de format da akıllar da karışıktı.

Mustafa Hoca erken sayılabilecek bir süreçte 5 oyuncu değiştirdi ama oyun değişmedi. Mesela; Milli takımdan dönen Tuğbey oyuna sonradan girdi ama nerede oynadığı belli değildi.

Bunun ötesinde Taner Taşkın’ın ekibi hepsi de Nijeryalı ‘4 forvetle’ oynarken, Bursaspor, ise sahada ‘yok forvetle’ mücadele ediyordu.

Oyunun üçte birlik son diliminde Yeşil Beyazlı futbolcuların biraz olsun ‘ayranı kabardı’ ileri çıktı; boş kalan Uzodimma bu fırsattan yararlanıp ikinci golü ağlara taktı. Mehmet Erdem oyunu girdi ayağının tozuyla kafayla farkı bire indirdi ama bu gol puana yetmedi.

Oyunculara tek tek bulaşayım da istemiyorum. Galibiyeti istemediler mi? Tabii ki istediler. İstemekle kazanmak çok ayrı iki şey…

Kazanacak kadar hiçbir şey yapmadılar.

Emeğe de paraya da bunca sevgiye de yazık!.

10 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @PMB_10 yorumuna yanıt olarak

   Bu duruma gelmemizin 3 nedeni var. 1- AKP li belediyelerin Bursaspora hakim olma çabaları. 2- Bu belediyelerin beslediği tribündeki bazı çorbacılar. 3- Ligin başında takımı terk eden Mustafa Er. Önümüzdeki yıllarda daha da kötü olmamak için vakit geçirmeden Çorbacılardan oluşan bazı Tribünleri stada sokmayın.

   5
   1
  1. @yalçın bulut yorumuna yanıt olarak

   Ben zaten ikinci yarının başından itibaren kabullendim ve bunu zaten ikinci yarının başından itibaren de burda yazıyorum kendinizi ikinci lige hazırlayın sonra şok yaşamayın diye küme düşmemiz için bütün şartlar hazırlandı şu an oynadığımız maçlar sadece formalite icabı olay bitti kulüp iflas etti kasa tamtakır kurubakır futbolcular paralarını alamıyor daha bekleyin önce küme düşürecekler lig bittikten sonra daha bunlar paralarını almak için UEFA’ya şikayet edecekler bırakın ikinci ligi kulübün kapanma tehlikesi var..

 1. Herşey açık net futbolcular takımı küme düşürmeyi kafaya koymuş büyük bir ihtimal kulübün içindekiler küme düşmeyi kabullenmiş hepsi sonumuzun ikinci lig olacağını biliyor..

 2. Yapılacak ne yetenek ne güç nede çare arama var bu futbol miskinleri kafada bursasporu bitirmişler lig sona ersede gitsek bukadar kafadaki düşünce ve bunlarda mustfa hoca beklentilere girmiş biz seni mustafa hoca seneye alt lige takım hazırlar diye düşündük sen mucize peşine düşmüşsün kof hepsini altan takım hazırla kendine devam edersen tüm maçları kaybetcen denemesi bedava düştük zaten takım kur yeniden üzme boşuna kendini

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu