Kayyum iddiasına yalanlama

Bursa Valisi Şahabettin Harput, Bursaspor'un kayyuma devredildiği iddiasıyla ilgili olarak, ''Bana böyle bir yazı gelseydi, bilgi verip talimat isterlerdi benden. Bana böyle bir bilgi gelmediğine göre, böyle bir şey yok'' dedi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında düzenlenen Bursa Emniyet Müdürlüğü terfi törenine katılan Vali Harput, çıkışta bir gazetecinin ''Bursaspor'un kayyuma devredildiği ve buna ilişkin yazının valiliğe geldiğine'' ilişkin iddiaları hatırlatması üzerine, kayyuma devretme olayının, bazı derneklerde ve kulüplerde olabildiğini belirtti.

Vali Harput, şunları kaydetti: ''Bunun iki yolu var; birincisi valilikler tarafından idari olarak yürütülen, diğeri ise yargının vereceği kararlara göre olan… Ben kayyuma devredilme olayını sizden duydum. Gece yurt dışından geldim. Bana böyle bir yazı gelseydi, bilgi verip talimat isterlerdi benden. Bana böyle bir bilgi gelmediğine göre, böyle bir şey yok. Bu konuyla alakalı en ufak bir bilgi sahibi değilim.''

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu