Kardeşlerimizden mektup var

Elbet bir gün güler,şehrine ihanet etmeyenler!

 

Yüreği Uludağ kadar büyük 51 kişi;

 

Toplumun bir bölümünün serseri olarak,basının futbol teröristi olarak nitelendirdiği 51 tane büyük yürek. Hayatlarını Bursaspor uğruna adamış bu yolda şu an kimi sevgilisinin,kimi anne-babasının,kimi ailelerinin kimi eşinin yüreğine hüzün bırakmış insanlar. Ama onlar şu an huzurlu,hem ailelerinin,sevgililerinin,eşlerinin kendilerine verdiği büyük destekten dolayı hem de bir şehire ihanet etmemenin yüreklerine verdiği huzur var. Çoğu emniyet köşelerinde aynı renk uğruna koştukları renktaşları tarafından satıldı,isimleri verildi. Çoğu zaman da sinyalci, çorbacı laflarına maruz kalan büyük yürekler bunlar. Onlar Bursa sizinle gurur duyuyor diyen yürekler için ömürlerinden bir parçayı yine olsa yine verirler. Kağıt üstünde suçları, suç örgütü kurmak olsa da asıl suçları Bursaspor'u çok sevmekti. Ülkenin büyükleri tarafından hem yeni çıkan yasaya kobay olarak kullanılmaları, hem de basının gözünü boyamak için seçilmeleri çok acıttı yüreklerini… Çoğunun suçu da yoktu. Oysa onların canını ne Trabzon'da kafalarına atılan taş acıtmıştı bu kadar,ne de Samiyen'de, Kadıköy'de yedikleri jop ve biber gazları… Onlar yine olsun dedi, özgürlüğe kavuştuklarında yine sevdalarının peşinde olacaklardı şüphesiz. Onları görmek için Bursaspor'un olduğu yere bakmanız yeterli. Ve yine onlar olacaklar Samsun da,Ordu'da,Antep'te ve her yerde.

 

Şimdi tüm Bursaspor'lu arkadaşlarım,dostlarım,kardeşlerim,abilerim.Bizi yıkabileceklerini sananlara karşı daha güçlü ayakta durduğumuzu göstermek için bir kez daha söyleyelim.

 

Hep beraber haykıralım;

 

İNADINA TEKSAS,TEKSAS !

 

Burak Korkmaz

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu