Karaman’dan genç yıldıza büyük övgü!

Sabah'ın Bursaspor'da Enes'i A takıma alan ve forma şansı veren isim olan Hikmet Karaman, 16 yaşındaki futbolcuyu SABAH'a anlattı. İşte Karaman'ın gözünden Türk futbolunun en taze yıldız adayı:

16'lık Enes G.Saray maçıyla gündeme oturdu. Bu durum Enes için tehlike olabilir mi? Hayır. Enes her şeyiyle çok farklı. Farklı olduğu için de gelecekte zirveyi yakalayacak. Ailesi de Enes'i çok iyi yetiştirmiş. Bu çok önemli bir faktör. Enes'i ne zaman keşfettiniz? Zaten yaş grubunun çok önemli oyuncusuydu ve milli takımlarda da oynuyordu. Enes yeni profesyonel oldu. İki UEFA maçında oynadı. Tabi elendiğimizde "16 yaşındaki çocuk UEFA Kupası'nda oynar mı" diye eleştirdiler. Ama G.Saray'a attığı golden sonra herkes sahip çıktı. Enes buraya gerçekten hak ederek ve çalışarak geldi. SON DERECE TEMİZ VURUŞLARI VAR Enes'in ilk idmandaki tavırları nasıldı? Enes'in fiziksel yapısı ve beden dili olarak farklı bir yönü var. O farklı yön onu gelecekte çok büyük yerlere getirecek. Çalışkan, kendini sürekli geliştiren, sonradan girse dahi bütün gücünü veren, en önemli faktörlerden biri de gelişmeye çok açık. Farklı bir oyuncu, farklı bir stili var. Enes'in özellikleri neler? Son derece temiz vuruşları var. Stoperlerin arkasına iyi koşular yapıyor. Vücudunu iyi koyuyor. Daha öğrenmesi, geliştirmesi gerekenler var fakat doğuştan farklı özelliklere sahip. Enes artık maç oynayacak. İBRAHİMOVİC'İN MAÇLARINI KAÇIRMIYOR Bursaspor formasıyla, G.Saray ağlarını havalandırarak ligin en genç golcüsü unvanını alan Enes Ünal, ilk hedefinin 11'in değişmezi ismi olmak olduğunu söyledi. Sonrasında Milli Takım'a seçilmeyi arzulayan genç futbolcu, G.Saray karşısında hayallerinin ötesinde bir gece yaşadığını belirterek, "Gece sabaha kadar uyuyamadım. Dünyalar benim oldu" diye konuştu. Futbola başladığında Zidane ve Kaka'yı beğendiğini söyleyen genç yıldız adayı, şu anki gözdesinin İbrahimovic olduğunu ve İsveçli yıldızın her maçını izlediğini söyledi. TOP TOPLADIĞI STATTA EN GENÇ GOLCÜ OLDU Bursa Süleyman Çelebi Lisesi üçüncü sınıf öğrencisi olan Enes Ünal, Bursaspor'un eski defans oyuncusu Mesut Ünal'ın oğlu. Enes, 9 yaşındayken babası aracılığıyla Atatürk Stadı'nda top toplayıcı olarak çalıştı. Yeşil-beyazlıların altyapısında futbola başlayan genç oyuncu, bir zamanlar top topladığı statta Süper Lig'in en genç golcüsü unvanını elde etti. Hayallerinin gerçekleşmeye başladığını söyleyen Enes, bundan sonra da adından sıkça bahsettireceğini söylüyor.

 

Sabah

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu