Kara sezon!

Bursasporumuz "Burası Bursa, Akhisar değil" diye alay ettiğimiz günden beri Akhisar'dan yediği darbelere bir yenisini daha ekledi. Bu seferki gerçekten çok ağır oldu. Bu kara sezon bir an evvel bitsin...

Halbuki maça da iyi başlamıştık. Hatta Jorquera‘nın klas pasıyla Batalla‘nın usta işi vuruşu birleşince öne de geçtik. Ne olduysa o andan itibaren oldu. Daha Bursaspor golün sevincini etrafındaki arkadaşlarının tamamıyla paylaşamadan kalemizde golü gördük. Derken arka arkaya gelen goller içimizdeki biriken öfkenin patlamasına dönüştü ve Daum zamanında Galatasaray deplasmanında 6 gol yemişken dahi rakip tribünü susturan “Deplasman Kralı” unvanına sahip taraftarlarımız stadı terk etmek zorunda kaldılar. Zorunda kaldılar diyorum çünkü onca uyarıya rağmen hatada ısrar edenler, bunu savunanlar, gitmesi gerekenler gitmemekte ısrar edince “Biz gidelim bari” dediler. Umarım bu hareketi herkes doğru algılanmış ve gereken mesaj ilgilileri tarafından alınmıştır.

Başkan kesinlikle ve kesinlikle iyi niyetli biri, fedakar biri ama olmuyor. Bu iş için bunlar yeterli değil. Bursaspor’a hizmet amacıyla gelen kişilerin , Bursaspor’a zarar verdikleri anda bir şeyler yapması gerekir. Hatalar sürekli hale gelirse oradan gitmesi gerekir. Sanırım bu mağlubiyetin bardağı taşıran damla olacak. “Yeni hoca getirsek ne olur, tüy mü dikecek?” diyen başkan,  diktiği farklı farklı tüylerden ve Bursasporluların yolduğu saçlarından tavu skuşu kuyruğu misali bir sanat eseri oluşturan hocayla birlikte ne kadar erken veda ederlerse, Bursaspor’un o kadar hayrına olacak.

Vedayı renktaşlarıma teşekkür ederek yapmak isterim. Hepsinin ayaklarına, yüreklerine sağlık.

Düşünsenize…

Takımın hiç bir iddiası yok. Resmen futbol olarak en kötü sezonumuzu yaşıyoruz…

Deplasman tribünü buna rağmen full çekmiş. Haftanın tek izin gününde kimisi ailesine, kimisi sevgilisine tercih etmiş Bursaspor’u. Belki onlarda galibiyetten emin değillerdi ancak emin oldukları tek şey içlerindeki Bursaspor sevgisiydi. Onların sevgisinin karşılığı bu olmamalı. Bu şehirde başarısızlık nedeniyle Bursaspor’dan uzaklaşan çocuklarımızın vebali de bu muhteşem taraftara layık olamayanların boynunda olacak. Bu da unutulmamalı.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu