Kaptan: ”Sivok Türkiye’nin en iyisi”

Tam 7 yıl yeşil beyazlı formayı giydi, 210 maça çıktı, 16 gol attı. Stoperde mevkisinin en iyilerinden biri oldu ve futbolu bıraktıktan sonra ayrıldığı Bursaspor'a Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'ın yardımcısı olarak geri döndü.

Ömer Erdoğan'dan söz ediyoruz… Kaptana, yeşil beyazlı takımın yeni stoperi Tomas Sivok'u sormadan olmazdı. Olay Spor'un sorularını yanıtlayan genç antrenör, Çek stoperin takıma büyük güç katacağını belirterek, “Tam bir profesyonel. Kendisini zaten uzun yıllardır tanıyoruz. Futbol bilgisiyle, karakteriyle ön plana çıkan bir isim. 7 yıldır ülkemizde. Ligimizi de çok iyi biliyor. Dışarıdan başka bir stoper alsaydık bizim için risk olabilirdi” diye konuştu. 

ZAPO ÖRNEĞİ

Teknik heyet olarak bu transferi çok istediklerini belirten Ömer Erdoğan şunları söyledi: 

“Düşüncemiz her zaman Sivok üzerineydi. Kendisi de Bursaspor'a gelmeyi çok istedi. Biliyorsunuz vatandaşı Zapotocny'nin de bize büyük katkısı olmuştu. Zapo takıma kolay uyum sağlamış ve şampiyonluğun kilit isimlerinden biri olmuştu. O bölgenin futbolcuları bu yönlerden çok farklı. Sestak'ta da bunu görmüştük. Bence Sivok Süper Lig'in en iyi savunmacılarından. Zaten istatistiklerde bunu ortaya koyuyor.”

EN İYİLERİ BİZDE

“Bir sezonda her zaman 30 maçın üzerine çıkıyor. Her şeyden önce Çek Milli Takımının kaptanını, stoperini kadromuza kattık. Tecrübesiyle, liderlik özellikleriyle takımdaki genç arkadaşlarımıza da örnek olacaktır. Elimizde şuanda ligimizin en istikrarlı ve en iyi stoperleri var. Serdar Aziz, A Milli Takımımızın, Tomas Sivok ise Çek Milli Takımının stoperi. Olaya bir de bu yönde bakmak lazım. Takım olarak en kısa sürede uyum sağlayıp Bursaspor'un adını daha yukarılara taşımak istiyoruz.”

Serdar Aziz'e sahip çıkalım..

Ömer Erdoğan, eleştirilen tecrübeli stoper için, “Bir anlık bir hatası oldu. Takılmamak lazım. Mutlaka bundan dersler çıkaracaktır” dedi. 

Yeni sezonda yardımcı antrenörlük yapacak olan Ömer Erdoğan, son dönemlerde büyük eleştiriler alan Serdar Aziz'e de sahip çıktı. Konyaspor maçında kırmızı kart gören ve kupa finalinde görev yapan tecrübeli stoperin hatasının farkında olduğunu belirten Ömer Erdoğan, “Serdar'ı uzun yıllardır tanırım. Takımdan ayrıldıktan sonra en çok görüştüğüm kişidir. Bir anlık bir hatası oldu. Takılmamak lazım. O da bunun farkındadır. Mutlaka bundan dersler çıkaracaktır. Eminim ki, Türkiye Kupası final maçında sahada olmayı en fazla isteyecektir kişi Serdar'dır. Bunu onu çok iyi tanıdığım için biliyorum. Serdar, Türk futbolu için önemli bir isim. Böyle stoperler kolay kolay yetişmiyor. Camiamızın ona sahip çıkması gerekir” diye konuştu.

 

Olay.com.tr

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu