Kaptan görevi kabul etmedi

Bursaspor’un sezon sonunda aktif futbolculuk kariyerini noktalayan kaptanı Ömer Erdoğan, Başkan Erkan Körüstan’ın yardımcı antrenörlük teklifine, “Başkanıma çok teşekkür ediyorum. Ancak kendimi geliştirmem lazım. O yüzden şimdilik bu teklifi kabul etmedim” diye yanıt verdi.

Özlüce Tesislerinde Başkan Körüstan ile görüşen ve toplantının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ömer Erdoğan şöyle konuştu: “Erkan başkanıma ve yönetim kuruluna hayırlı olsun diyorum. Şehirden aldığım referanslara göre Erkan başkan çok iyi bir insan, çok iyi ve sevilen bir başkan, çok başarılı olmalarını istiyorum. Hem seçim öncesi hem de seçimden sonra sağ olsun bana görev teklif etti yardımcı hoca olarak. Bu süreçte düşündüm taşındım büyüklerime danıştım. Açıkçası bir karar verdim. Benim şuan UEFA B lisansım var. 1. teknik direktör olmak için 4 yıllık yasal süreç var iki kursa gidip o lisansı edindikten sonra 1. teknik adam olabiliyorsun. Hedeflerimin arasında 1. teknik direktör olarak hizmet vermek en büyük hayalim. 4 yılı nasıl en iyi şekilde değerlendiririm diye düşünürken, önümde iki seçenek vardı. 1.’si yardımcı hoca olarak burada kalmak. Ama uzun süreç olduğundan bu beni yıpratabilirdi. Kendimi yetiştiremeyebilirdim. Bu teklifi sağ olsun başkanımıza kabul edemeyeceğimi söyledim. Bunları anlattım başkanıma. Kendime kafamda bazı projeler çizdim ve bunun eğitimi almak istediğimi anlattım. Yapabilecek miyim onu da görmem lazım. Her futbolcudan hoca olmuyor. Burada başlayıp kısa sürede bırakmak beni üzer. Kendimi yetiştirip buraya teknik direktör olarak dönmek istiyorum. Camia benden kulübüme hizmet etmemi çok istiyordu. Ama dediğim gibi bu şekilde olması benim için daha iyi olacak. Çok güçlü bir şekilde döneceğim.”

 

havadis16.com

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu