Kapıda bekleyen tehlike

Bursaspor'u öyle bir süreç bekliyor ki bu işin içinden çık çıkaibilirsen. Yönetim transfere şartlı onay veriyor. Kiralıklar dönecekleri günü iple çekiyor.Karaman, transfer bir an önce bitsin istiyor.Kadrodaki yabancıların sayısı can sıkıyor.

 

Bursaspor'da genel kurul ve transfer çalışmaları bir arada yürüyor. 7 Haziran'daki kongre öncesi teknik direktör Hikmet Karaman yerli ve yabancı birçok oyuncunun transferi için mesai harcıyor. Karaman'ın en büyük dileği kamptan önce transferin bitmesi. Bursaspor teknik direktörü, Avrupa'da gruplara kalınması isteniyorsa, transferin bir önce bitirilmesinin şart olduğunu öne sürüyor. Aksi halde başarıyı yakalamanın zor olduğuna vurgu yapıyor.

 

RESMİ SÖZLEŞMEYE ONAY YOK

Mevcut tablo Bursaspor'u önümüzdeki bir aylık süreçte zor bir dönemin beklediğini gösteriyor. Yönetim kanadı, transfere şartlı onay veriyor. Buna göre oyuncuyla görüşme yapılabilir, ancak resmi sözleşmeyi gelecek yönetim imzalar. Bu durumda Bursaspor transferi düşünülen oyuncu ile mukaveleyi en erken ya 8 ya da 18 Haziran'da yapabilir. Eldeki oyuncuların durumu da gelecek yönetimi hayli zorlayacak nitelikte.

 

GİTMEK İSTEYENLER VAR

Kadroda halen 9 yabancı oyuncu var. Bunların üçünden verim alınamıyor ve kiralık olarak başka takımlarda forma giyiyor. TFF'nin yabancı sayısını düşürecek olması Bursaspor'un yabancı kontenjanını azaltması gerekliliğini gözler önüne seriyor. Karaman'ın alınmasını istediği transferi düşünülen yabancıların da kadroya dahil olmasıyla, Bursaspor'u sıkıntı günler bekliyor. Gelen bilgiler Basser ve Pinto'nun takımdan ayrılmak istedikleri yönünde. Ancak diğer oyuncuların durumu hala bir soru işareti.

 

KARAMAN'IN İŞİ ÇOK ZOR

Yerli oyuncularda da durum pek parlak değil. Mevcut kadroda bu sezon forma şansı bulamayan birçok oyuncu var. Hikmet Karaman bunlarla ilgili de karar aşamasına gelecek. Kiralıklar 31 Mayıs itibariyle Bursaspor'a dönüş yapacak. Bunlar arasında Ozan İpek ve İsmail Haktan, Hikmet Karaman'ın üzerinde daha da fazla düşünmesi gereken isimler. Profesyonel yapılan gençler de Karaman'ın gözüne girmek için çabalıyor. Enes Ünal'da da henüz somut adım atılmadı. Diğer gençlerle yapılan profesyonel sözleşme bir tek onunla imzalanamadı.

 

İşte Bursaspor'un oyuncu listesi:

 

YABANCILAR:

Teteh Bangura Prince Tagoe Petteri Forsell Scott Carson Michael Basser Fernando Belluschi Pablo Batalla Stanislav Sestak Sebastian Pinto

 

KİRALIKLAR:

Ozan İpek Onur Akbay İ.Haktan Odabaşı İlhan Depe Emre Pehlivan Mehmet Sak Ahmet Arı B.Can Özdoğan Yenal Tuncer Anıl Sarak

 

GENÇLER:

Taha Can Velioğlu Süheyl Çetin Ozan Tufan Mustafa Sevim Aykut Turan Doğanay Kılıç Mustafa Acun Batuhan Altıntaş Furkan Soyalp Mert Ilıman Batıcan Aday

 

DÜZENLİ OYNAYAMAYANLAR:

Musa Çağıran Hakan Aslantaş Barış Örücü Okan Deniz Aziz Eraltay Bekir Sevgi

 

BELİRSİZ:

Enes Ünal

 

Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı