Kanatlar çalıştı

Olay Medya Spor Yazarı Cevdet Altınel'in Bursaspor - Alanyaspor maçı köşe yazısıdır.

Bursaspor, Alanyaspor’u 2. dakikada önce şoka soktu sonra da fişini çekti. Sakho’nun eksikliği sıkıntı yaratmadı.

Olsaydı belki maç 5 de olurdu. Bu maçta farkı kanat oyucuları yarattı. Latovlevici ve Burak, Şenol Güneş’in döneminden bu yana eksikliğini fazlasıyla hisetiğimiz o performansı ortaya koydular. Her iki oyuncu da 90 dakika boyunca ritimlerini hiç bozmadı. Latovlevici 1 gol bir asistle oynarken, Burak Kapacak yeşil beyazlıların goller dışında girdiği net pozisyonlarda başroldeydi.

Defans kusursursuzdu. Güney ekibi pozisyon bulmadan karşılaşmayı tamamlarken, bek oyuncuları Barış ve Umut Meraş’ın ofansa katkısı oldukça iydi. Özellikle Barış ilkyarıda takımın vites yükseltmesini sağlayan isim oldu. Keza ilk golde Tunay’a verdiği pas ve arından gelen iyi orta Latovlevici’nin golünü  getirdi.

Badji ile birlikte orta sahada rakiplerine nefes aldırmayan Aytaç Kara’da şeytan tüyü var. Galatasaray’a attığı penaltıda nasıl takipçiliğini gösterdiyse 45’te gelen golde de önce kaleci Haydar’ı nişanladı sonra yine tamamladı…

Stancu‘ya bir şey demiyorum. Koşuyor, pres yapıyor ama adam bahtsız, gol atamıyor… Hadi bahtın yok onu anladık, bari gol atamıyorsan asist yap. Burak senin yapamadığını yaptı. Ama sen yine kolayı beceremedin.

Tunay’da kumaş var ama devamlılık yok. Pilin süresi 65’e kadar. Güç ve kodisyonu istenilen düzeyi getirirse şans bulur. Yoksa Saivet kapıda bekliyor.

Genel anlamda oyuncu performansları böyleydi. İlkyarıdaki tempo 2 golü getirince ikinci devre Bursaspor oyunu rölantiye aldı. Alanya’nın zaten gol atacak takati de yoktu. 10 hafta sonra Bursaspor ilk kez bir maçta 2 gol attı.

Alınan galibiyet ilkyarının kalan maçlarında Bursaspor’un rotasını da büyük öçüde belirledi.

Bu rota Başkan Ali Ay ve Samet Hoca’nın istediği gibi 8’de 8 olur mu? Niye olmasın… Bu arada Ertuğrul ve Barış’ın arasında yaşanan gergirliğe takılı kalmayın. Bazen takımı ateşlemek için bu tür kontrollü gerginlikler iyidir.

5 Yorum Onay bekleyen yorum yok

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu