Kamuoyunun Dikkatine!!..

Sayın başkanımızın da derhal basına sunduğu kısa bilgi çerçevesinde ;

Bilindiği üzere UEFA Finans komitesi, kulüpler nezdinde  rutin mali incelemeler yapmakta ve kulüplerin mali kriterlere, finansal Fair-Play ilkelerine uygunluğunu düzenli biçimde denetlemektedir.

 

30 Haziran 2014 tarihi itibarı ile sunulan tablolar ve  incelemelerde saptanan Bursaspor kulübünün çalışanlara, var olan bir kısım  borçlarının 30 Eylül 2014 tarihinde sunulacak belge ve tablolarda giderilmiş olması, 30 Haziran 2014 tarihindeki ihtilaf doğurabilecek temerrüde uğramış (vadesi geldiği halde ödenmemiş)  borçların kulüp tarafından yapılandırılmış veya ödenmiş olması istenmektedir.

 

Yapılandırma veya ödemeye ilişkin belgelerin de 15 Ekim 2014 tarihine kadar UEFA’ya ulaştırılması talep edilmektedir.

 

15 Ekim 2014 tarihine kadar belgeler ulaştırılmadığı taktirde kulübümüzün UEFA’dan doğabilecek katkı alacakları üzerine tedbir uygulanacağı bu tedbirin 30 Aralık 2014 tarihine kadar sürdürülebileceği de ayrıca bildirilmiştir.

 

Kulübümüzün 2014 Eylül itibarıyla UEFA kupalarına katılım veya alacak hakkı bulunmadığı için alacağa tedbir uygulamasının pratik anlamda bir müeyyide vasfı bulunmamaktadır.

 

Ancak kulübümüz ilerde de sair inceleme ve müeyyidelerle karşılaşmamak için zaten mali bünyesini, borç alacak dengesini, Finansal Fair-Play ilkeleri ve UEFA/TFF mali kriterlerine uygun biçimde yürütme gayreti içerisindedir. Bu gayret çerçevesinde 30/6 2014- 30/09/2014 döneminde çalışan alacakları nezdinde gerekli ödeme/iyileştirme/yapılandırmalar yapılacak olup düzenlenecek tablolar ve sunulacak belgeler 15 Ekim 2014 öncesinde UEFA’ya gönderilerek bu geçici tedbir uygulaması da kaldırılacaktır.

 

Kamuoyumuza saygı ile sunulur.

Bursaspor Kulübü

Yönetim Kurulu

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu