Kamat “Çok ciddi sorunlar var!”

23 Ağustos’ta yapılacak olan olağanüstü genel kurulda seçime tek başkan adayı olarak girecek olan Erkan Kamat lifebursa.com’un Onur Market katkılarıyla sunulan Haftaya Bakış köşesinin canlı yayın konuğu oldu.

Adnan Batır ve Fatih Akkuş’un konuğu olan Başkan adayı Erkan Kamat, Bursaspor’un son derece ciddi bir süreçten geçtiğini ifade ederken “Gerekli enerjiyi ve zamanı ayırarak kulübe faydalı olacağımızı düşündüğümüzden Başkan adayı olmamın gerektiğini de hissederek bu göreve talip oldum” dedi.

Kamat soruları şöyle cevapladı;

Türkiye’deki bütün kulüplerin mali açısından sıkıntısı var. Dünyada yaşanan mali sorunların kulüpleri nasıl etkilediğini biliyoruz. Bursaspor Kulübü dernek statüsünde yönetildiği için yönetildiği için bazı hamleleri yapamıyorsunuz. Arkadaşlarımızla bunların üstesinden gelebilmek adına çaba harcayacağız. Maddi desteğin yanında takımı ayağa kaldırmak için mali ve sportif açıdan yükselmeye adım atacağımızdan şüpheniz olmasın.”

ÇOK CİDDİ SORUNLAR VAR
“Maddi anlamda kulübe yapılması gerek katkı planlama ile olacak değil. Mutlaka mali açıdan katkı sağlanacak. Süper Lig‘e çıkmak için bazı sözleşmeler protokoller gerek. Takımdan gidecekler, kalacaklar, yeni oluşacak kadro. Bu işler için ciddi bütçe gerekir. Biz de bu işimizi en iyi şekilde yaparak, şöyle böyle olsun diye söylemedik. Yapılması gerekenleri bildiğimiz için yola çıktık. Herkesin bizim yanımızda olup destek vereceğini düşündük. Bursaspor ciddi sorunları olan bir yer. Sorunları çözebilmek için çaba harcayacağız. Biliyorum ki bir şeyler yapılacak. Bu desteklerle kulübü çok iyi yöneteceğimizden şüphem yok.”

MESTAN’DAN FEDAKARLIK BEKLİYORUZ
Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde Divan Kuruluna listelerimizi verirken enerji ve yüzümüzdeki güler yüzü kulübün içerisinden girerken hissettirdik. Bizleri karşılayan personelin yüzlerinde gülümseme vardı. Bu beni ve arkadaşlarımı son derece mutlu etti. Mustafa Gönden’e teslim edilen geçici görevle ilgili görüşmelerimiz oldu. Biz daha iyi neler yapabiliriz konusunu tartıştık. Allah kısmet ederse 23 Ağustos’ta yapılacak ilk oturumda bu işi bitirmek istiyoruz. Pandemi ve tatil nedeniyle çoğunluk sağlanmayabilir ancak olmazsa 30 Ağustos’a kadar aradaki süreci kaybetmemek istiyoruz. Mesut Mestan yönetiminin bizim önümüzü açması için fedakârlık bekliyoruz.”

MUSTAFA GÖNDEN ÇOK DEĞERLİ BİR İSİM
“Kendimize göre planlamamızı başlattık. Mesut Mestan beyin bizimle yapacağı görüşmelerden sonra eğer ki yolumuzun açık olduğunu söyleyip, “kulüpte sizin için elimizden geleni yapacağız” dedikten sonra net bilgileri alacağız. Bilgimiz var önümüzdeki tabloyu detaylı olarak görmeliyiz. Bir iki gün içerisinde işleri yoluna koyabiliriz. Ben çok samimi ve kucaklayıcı bir insanım. Mustafa Gönden ile baş başa görüştüm. Kendisi negatif havanın olmadığını iletti. Mustafa Hocanın Bursaspor Kulübü’nü en iyi şekilde temsil edeceğini biliyorum. Mesut Mestan beyin de camiada güvenilen birisine görev verdiğini düşünüyorum. Ben kendisine “Görevinizi sözleşmeniz süresince yapın. Farklı konuları görüşürüz” diyerek teşekkür ettim.”

ADİL CENKÇİLER ÇOK DEĞERLİ BİR İSİMDİR
“Takımda bulunan oyuncular ile değerlendirmeyi gerekli raporları önümüze aldıktan sonra yapacağız. Ben kulüpte görev yaptığım sürede Adil Cenkçiler’in neler yaptığını biliyorum. Arkadaşlarıyla diyaloğunu biliyorum. Bazı problemleri yönetime aksettirmeden çözen bir insan. Çalışma fırsatımız olursa ben çok mutlu olurum. Kendisiyle görüşeceğiz. Görev yaptığı dönemde ciddi başarılar elde etti. Sportif yükleri alıp, o problemlerin çözümünü yapmış bir menajerdir. İnşallah görüştüğümüzde olumlu cevap alırız.”

A.Ş. İÇİN PROSEDÜR VAR
“Verilen desteğe layık olmak için çalışacağız. Bu işlerin kolay olmadığını herkes biliyor. Dualar alıyoruz. Başaracağımıza inandığımız için buradayız ve çalışacağız. Her kulübün bir prosedürü vardır. Anonim şirket olmak için görüşmelerimiz vardı. Yönetmelikler neyi gerektiriyorsa onu yapmak arzusundayız. Keşke hep beraber A.Ş. yaparak kulübü daha önemli yerlere taşıyabilelim. Bu konu çok önemli.”

KAMUOYUNA AÇIKLAYACAĞIM
“Bursaspor Kulübü’nün önünde bulunan eksi puan ve transfer yasağı sorunlarının çözümü için ne tablolar önümüze geldiğinde girişimlerimizi hemen yapacağız. Yapılmış olan protokoller çerçevesinde taahhütlerin yerine getirilmemesinden dolayı bunların nasıl üstesinden gelebiliriz. Federasyon ile ilgili alınmış veya alınacak tüm gelişmeler ile ilgili kamuoyunu bilgilendireceğim.

44 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. lafları yuvarlaya yuvarlaya konuşuyor. el mahkum diye mesut nasıl katlandıysak bunada öyle katlanıp yine aynı hüsranı yaşayacağız. büyük beklentilere girmeyin, Bursaspora eşik atlatacak adam kesinlikle değil.

  74
  39
  1. @msbsholl yorumuna yanıt olarak

   Parası olan adam gelmedikce mecburuz. 2. mestan vakası yasanacak. Daha adamın ne iş yaptıgını bilen yok kimisi halıcı diyor kimisi otelci. Bunun cebinde 1 milyon dahi yoktur. Keşke ben aday olsaydım adımı duyurmuş olurdum..

   24
   31
   1. @Koris yorumuna yanıt olarak

    Eyyyvahh be yaa. Bi de Adil Cenkçiler’i getiriyomuş yine. Pü hüüü. Özer’ler, Selçuk’lar falan tesiste kurarlarpoker masasını ve nargile tezgahını. Devaaamm. Yakışır.

    16
    17
  2. @msbsholl yorumuna yanıt olarak

   SAYIN ERKAN KAMAT YÜKÜNÜZ AĞIR BUNU HEPİMİZ BİLİYORUZ AMA BİZLEDE ARTIK ÜZÜLMEK İSTEMİYORUZ SİZEDE BAŞARILAR DİLİYORUM İNŞALLAH SİZDE BAŞARILI OLURSUNUZ

   37
   2
   1. @Mesut 16 yorumuna yanıt olarak

    Kulübe ek gelir şart bir alternatif olur belki ama büyükşehir bb. İle görüşülüp bursaspor acemler istasyonundan binen yolcuların ücretin tamamı yada yüzdelik bir bedel bursaspora verilsin

    6
    2
 2. Kim sana niye destek verdin be koçum destek toplanacak olsa bursada size kadar 1000 tane adam vardı sen adil mesut siz bu camiaya 10000 gömlek ufak gelirsiniz bursa konkordato yani iflas verir yakında başka bir yapılanma olur sizde son reklamlarinizi yapın işte gözümüzün ici ne baka baka kimse boş konuşmasın

  36
  30
  1. @Gokko16 yorumuna yanıt olarak

   gönlüm, Bursaspor ve futbol gündemini hala takip eden. iş, aile ve sosyal hayatı düzgün, eski futbolcuların yönetime gelmesinden yana.
   bunlar kısa ve uzun vadeli plan-proje-yeni yapılanma-kurumsallaşma hedeflerini ortaya koymalı.
   bunu en başta medya ve taraftar sahiplenmeli, zaman tanımalı ve sabır göstermeli.
   hatta bu teklif medya ve taraftardan gelmeli. hatta bu konu da çok geç bile kaldılar.
   neden, neredeyse bütün yorumlarımda hep medya ve taraftarı gündeme getiriyorum?
   çünkü,
   bu ikili çok sabırsız ve sonuca odaklı.
   gelecekten daha çok günlük başarılar peşinde.
   her şeyin transferle çözüleceğine inanıyorlar.
   nedense masa hep tribünlerde, tv spor programlarında, köşe yazıları ve sosyal medya yorumlarında devriliyor…

   10
   4
  2. @Gokko16 yorumuna yanıt olarak

   Adam gerçekleri söylüyor bu senin için ağlamaksa ağlayacak tabi.başka götü yiyip aday olan var mı yok! Klavyeden buraya yazmak en basiti,sorunlar için çözümün varsa seni alalım kürsüye !

   70
   10
  3. @Gokko16 yorumuna yanıt olarak

   Ne istiyorsunuz arkadaş? Ne ağlamasından bahsediyorsun? Dün geldi bugün her şey bitecek mi? Daha kongre olmamış mazbata alınmamış. Ne yapmalı insanlar sizin için? Biz neyiz? Taraftar mıyız? Yönetici miyiz? Başkan mıyız? Neden her şeye karışıyoruz? Gerçekten hayatımız boyunca erişemeyeceğimiz paraları insanlardan tek seferde çıkarıp vermesini istiyoruz, yetmiyor birde hakaret küfür vs. ediyoruz. Ne zaman çıkacağız şu kafadan? Yok oluyoruz. Bu kafa devam ederse yarın öbür gün aday bulamayacağımızı düşünüyorum. Yeter artık. Bir susun vallahi susun. Ağlarsa da ağlasın siz susun. Herkes işine baksın bu nedir ya hu.

   84
   7
 3. Şu tipi görünce avel avel gülesi geliyor insanın, ne hallere düştük ya. Zamanın Laurel & Hardy’si Mestan’la Kamat arka arkaya başkan oldu kulübe, gerçekten şaka gibi…. Layığımız ne ise yaşadığımız o….

  17
  27
  1. @curva yorumuna yanıt olarak

   Avel avel gülünmez. Aval aval gülünür. Hatta öyle de gülünmez. Aval aval bakılır. Avel avel gülmek ne la?

   11
   5
   1. @T.D.K. yorumuna yanıt olarak

    Tamam oldu çözdük bu işi her şey halloldu.
    La ne La :-)))
    Ampır ampır konuşanlardan çektik ne çektikse işte.
    Her boku bilip bi (bir) sikten (sik diye bir kelime de yok) haberi olmayanlar…
    Mal mal bakıp bişeyler (bir şeyler) bulmak için bakmaya devam et; ülke bize götüyle gülüyor…
    Götle de gülünmez; sıçılır ve osurulur aslında ama; onu yapan da göt değildir bağırsaktır.
    Aferin, aynen devam, durmak yok…

    7
    4
 4. Yayını canlı izledim hiçbir soruya açık açık cevap vermedi daha kötüsü olur mu bilmem ama mestandan bile kötü olacağı hissine kapıldım yayın sırasında

  17
  13
 5. Bursaspor’un elinde çok değerli taşınmazlar var.Kulübün maddi durumu ortada.Gerekirse bu taşınmazların kulübümüzün menfaati doğrultusunda elden çıkarılması gerektiğini düşünüyorum.Futbolcu satışına kesinlikle karşıyım çünkü giden futbolcunun yeri kesinlikle dolmuyor.Bildiğim kadarıyla Heykel’deki katlı otopark gelirini uzun süredir belediye alıyor.Katlı otoparkın tekrar Bursaspor’a tahsis edilmesi gerekir.Biz taraftarlar olarak en büyük görevimiz elimizden geldiğince şanlı Bursaspor’umuza her türlü maddi desteği sağlamalıyız.Unutmayın ki başka Bursaspor yok.Ne mutlu TÜRK’üm ne mutlu Bursasporluyum diyene…

  15
  1
  1. @Hastabursasporlu yorumuna yanıt olarak

   Sayın arkadaşım onunda sonu yok.
   Örnek olarak GS kulübü.
   Neleri var neleri yok yıllardır satıyorlar yine de borçları yaklaşık iki buçuk milyar TL civarı.
   Biz onlara göre iyi durumdayız.
   Gelir ve gider rakamlarına bakıldığında borçların sürdürülebilir olduğunu düşünüyorum.
   Yeter ki güçlü bir yönetim ve profesyonel idareciler bulabilelim.
   Şimdi yeni bir başkan ve yönetim geliyor.
   Beklentimiz borçların azaltilabilmesi üzerine.
   Yalnız bu küçülerek olmaz zira küçülecek bir durum kalmadı önceki başkanlar kuçulelim derken takımı kuşa çevirdiler.
   Üç yıl içinde kuculelim derken kulübün değerini 70 milyon euro dan 7 milyon Euro ya geriletenler oldu.
   İyi bir organizasyon ve borçların yönetimine ihtiyaç var.
   Tabiki çözüm Vakifköy de.
   Ureteceksin ve iyi paralara satacaksin.
   Bu kadar basit.
   Bunu yaparken de taraftarlara ve tüm kente kendini çok iyi anlatacaksın.
   Özet olarak bizim önümüzde ki beş yıl içinde üçer tane Enes Burak volkan Sercan Ozan yetiştirmenin çaresine bakmamız gerekiyor.
   Tüm taraftarlara saygılarımla.

   19
   1
 6. Erkan bey.
  İşin zorluğunu bilerek geliyor olmanız ve bu kararı alırken çok fazla zorlanmamaniz kendinize güveninizin göstergesi.
  Şimdiden hayırlı olsun.
  Bu arada A.Ş. olabilmenin prosedurlerinden bildiğim kısımlarını bir kaç kez bu platformda aktarmış bulunmaktayım.
  Okuyanlar en azından az da olsa ön fikir sahibi olmuşlardır.
  Hiç bir taraftarın bugün sirketlestik yarın hisseleri satıp borçları ödeyelim öbür gün kasa para dolsun gibi bir beklentisi olmamalı.
  Sirketleşmek anlamında kısa vadeli beklentilerin içine girersek yanılmış oluruz.
  Tekrar hayırlı olsun.
  Saygılarımla.

  13
   1. @Erkan Kamat yorumuna yanıt olarak

    Erkan Bey benim yorumumu okuyup cevaben saygı iletmeniz gerçekten gurur verici bir durum.
    Beni muhatap almış olmanız benim gibi düşünen arkadaşları da mutlu etmiştir.

     1. @Erkan Kamat yorumuna yanıt olarak

      Bu davetiniz benim için çok değerli.
      Umarım başkan secildiginizde kısa zamanda bütün zorlukları kolayca aşarsiniz.
      Yapacağınız çok iş var.
      Günü geldiğinde davetinize tabiki icabet ederim fakat hem sehir dışında yasadiğımdan hem de değerli vakitlerinizi almayıp meşgul etmemek adına şimdilik erteliyorum.
      Siz her turlu sorunları aşıp kulübü düzlüğe çıkarın sonrasında çayları yudumlamak kolay.
      Şimdiden hayırlı olsun.
      Her şartta yaninizdayiz.
      Baskanliginiz döneminde yüce Allah iyi ve dogru isler yapmayi nasip eylesin.

  1. @16 BS 224 Texas yorumuna yanıt olarak

   Sirketlesme prosedürlerini güncel olarak aktaracak bir çok taraftar arkadaşımız mevcut.
   Onları da bilgi sahibi olmayan arkadaşları bilgilendirme konusunda göreve davet ediyorum.
   Çünkü yıllardır her guclukte sirketlesme konusu gündeme geliyor ve böyle olunca da bu işin çok kolay olabileceği gibi bir algı oluşuyor.
   O kadar kolay olsaydı şimdiye kadar çoktan olurdu demek istiyorum.
   Şahsi fikrim bir şekilde kulübün kısa zamanda gereken adımlar atılarak sirketlesme yoluna girmesi üzerinedir.
   Faydalarını da bir kaç yıl içinde görebiliriz.
   Tabiki süreç iyi yönetilirse

   9
   1
 7. Yeni bir kulüp yapilanmasi olur bunlara kalması demek yıllardır hırsızların 550 milyonunu bursa neden ödesin demek destek alınmaması olay bu kadar basit işin tuhafı hala hırsız ekiplerin ve isimlerin hala bu kulübü kovalaması

  12
  3
 8. 500 borç ödeneceğine 100 200 ile yeni bursaspor yapılacak erkan ve bursaspora kongre üyesi olanlar bu takimin kanını emenler çalanlar rant sağlayanlar da baksın dalgasına eski bursaspor bitti

  9
  4
 9. Sen adil dier kurnazlar rahmetli ibrahim yazıcı yanında getir götür yapmanın ne ekmeğini yediniz be bilader yıllardır bursaspora kaç para vercen ne hibe edicek onu anlat

  8
  7
 10. Hep aynı demeçler.
  Bir kere de bal çalmayın be kardeşim.
  AŞ olmak niye zor mesela çık açıkla. Neymiş o süreç

  4
  3
  1. @Balcı yorumuna yanıt olarak

   Ben açıkladım kardeşim.
   A.Ş. olmanın zorluğu yasal prosedürler den ve zaman dan kaynaklı zorluklar.
   Halka arz ise kurulacak şirketin zaman içinde gereken büyüklüğe ulaşabilmesi ile alakalı.
   Herkes bugün şirket olacağız yarın hisseleri satıp zengin olacağız gibi beklentiler içinde fakat işin gerçek yüzü öyle değil.
   Böyle algılar oluşmamali.
   Kolay bir iş olsaydı şimdiye kadar yapılırdı.
   Ayrıca sirketlestikten sonra halka arz girişimi bile yıllar sürebilir.
   Kolay olsaydı İst borsası şimdiki halinden çok kalabalık olurdu.
   En az elli kat gibi düşün.
   Selamlar kardeşim.

 11. Belediye başkanı, vali nerede, ha gi deliğe girdiler. Niye topsrlayıvı olmuyorlar. Bu duygusuzluk ne? Koca Şampiyon bu hale geldi hala perdenin arkasında saklı işler çeviriliyor. Yazıklar olsun. Lafa gelince Bursasporlular.

  4
  3
 12. Dünyada salgından dolayı işleri bozulan birçok meslek mensubu var.İşten çıkartılan,ülkemde üniversite,meslek lisesi mezunu olupda yüzbinlerce işsiz var.İşsizliğin % 30’lara yaklaştığı,esnafın siftahsız işyerini kapattığı günlerdeyiz.

  Tüm bunlara rağmen MORALİMİZİ BOZMADAN,FİNCANCI KATIRLARINI ÜRKÜTMEDEN BU KERVANA MENZİLE ULAŞTIRMAK YÖNETİCİ,BURSASPORU SEVENLERİN GÖREVİ-MİZDİR.

  B.B.ŞEHİR STADI Mademki kulübe kullanılması için verildi bu stadın mali yük değil,gelir getiren bir AKAR OLMASI KESİNLİKLE SAĞLANMALIDIR.
  Nilüfer çayonın hemen diğer tarafındaki gayrımenkuller binlerle ifade edilen kiralar getirir,otopask işletmeciliği para basarken bu fırsatı değerlendirmek şart..

  Hele hele İNŞAAT HALİNDEKİ HASTAHANE TAMAMLANDIĞINDA OTOPARK,İŞYERLERİ VE STADIN ÇEVRESİNDEKİ BOŞ ALANLAR KESİNLİKLE DARPHANE GİBİ OLACAKTIR,NEDEN Mİ:
  1-Mevki olarak şehrin her yerinden ulaşım mümkün,ucuz ve raylı olduğundan burası cazibe merkezi gibidir.
  2-Buradaki hastahane hizmet vermeye başladığında şehrin % 60’dan fazlası burasını tercih edecektir.Bu tahminlerin ötesinde gelir getirme gücü,potansiyeli olan bir yerdir.
  3-Bu stadın bugüne kadar para basmaması tamamen idaredeki BECERİKSİZLİKLERDENDİİİR.
  4-B.Şehir belediyesi acilen ACEMLER-BURSASPOR İSTASYONUNUN GÜNEY DUVARINI KALDIRIP ,BURAYA YOLCU GİRİŞ VE ÇIKIŞI İÇİN DÜZENLEME YAPMALI,BURADAN YENİ AÇILAN STADA GİDEN YOLA 20 METRE GENİŞLİĞİNDE BAĞLANTI YOLUNU DA YAPMALIDIR.
  Bunlar şimdiden yapıldığında işyerlerinin kiraya verilmesi,otoparkın işletilmesi,stadın çevresindeki boşlukların değerlendirilip gelir getirecek vasfa girmemesi işten değildir.

  Kaldıki ilerleyen süreçte (hastahane faaliyete geçtiğinde)buralardaki yeşil alanların rekreasyon alanı olarak kullanılması taşınmaz sahiplerince belediyeden kesinlikle talep edilecek bir gerçektir.

  BURSASPOR YÖNETİMİ mali tablolarla ilgili şeffaf,doğru ve dürüst bilgileri paylaşır,popülist olmak adına hayallere girmez ve sıkı mali disiplinle 3 yılda kulüp borçsuz hale getirilir.

  2
  2
 13. hacı senden bişey çıkmaz bu takımda amatöre kadar gider . sen bu boş lafları git başkasına anlat birader. sen 1 tane halı satıcam diye 40 takla atan adamsın senden ve yanındakilerden bişey çıkmaz. bu taraftarda sizin gibilerden artık bıktı amatör küme hayırlı olsun.

  2
  5

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu