Kaleye Çağlar Akbaba iddiası

Bursaspor yönetimi yeni sezon öncesi doğacak kaleci sorununu çözmek için yoğun mesai harcıyor.

Yeşil beyazlılar, 9,5 milyon TL bonservis karşılığında Medipol Başakşehir‘e vermeye hazırlandığı Muhammed Şengezer‘in boşluğunu Adana Demirsporlu Çağlar Akbaba ile çözmeye çalışıyor.

Transfer tahtasını açmak için eldeki yıldız oyuncuları iyi bir bonservis ücreti karşılığında satmak zorunda olan Bursaspor yönetimi, yeni bir kadro oluşturmak için yoğun mesai harcıyor. Muhammed Şengezer‘i 9,5 milyon TL karşılığında Medipol Başakşehir‘e vermeye hazırlanan Başkan Mesut Mestan yönetimi kaleci boşluğunu doldurmak için de belirlenen isimlerle anlaşma zemini arıyor.

Onurcan tamam

İlk etapta 3. Lig ekiplerinden Yeni Çorumspor forması giyen 24 yaşındaki file bekçisi Onurcan Piri‘yle her konuda anlaşmaya varan yeşil beyazlılar, şimdi de kaleyi rekabati artırmak için Adana Demirsporlu Çağlar Akbaba‘ya teslim etmeye hazırlanıyor. Başkan Mesut Mestan yönetiminin Muhammed Şengezer‘den doğacak kaleci boşluğunu 24 yaşındaki Çağlar Akbaba‘yla doldurmaya çalıştığı öğrenildi.

Buca’dan yetişti

Çağlar‘ın geçtiğimiz günlerde menajeriyle birlikte Bursa’ya gelerek yeşil beyazlı yönetimle masaya oturduğu her konuda anlaşmaya vardığı gelen haberler arasında. Futbola Bucaspor altyapısında başlayan 24 yaşındaki file bekçisi, daha sonra Elazığspor, Karabükspor ve en son Adana Demirspor formaları giydi. Adana ekibiyle 30 Haziran 2022 yılına kadar sözleşmesi bulunan Çağlar geçtiğimiz sezon 27 maçta 22 gol yedi.

23 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. ESKİ HABERLERE BAKİYORUM.
  FURKAN ÖZÇAL YİLLİK 700BİN EUROYA GELMİŞ.
  TARAFTAR BU PARA VERİLİRMİ YAZMİŞ
  YÖNETİM TAKMAMİŞ.
  VİUX SANE NORVECTE KAZANDİĞİNİN 13 KATİ PARAYA İMZA ATMİŞ .
  NORVECTE YAŞAYAN BİR TARAFTAR ŞAŞİRMİŞ.
  BU PARAYİ NASİL VERİYORSUNUZ YAZMİŞ
  BİZ BÖYLE YÖNETİLMİŞİZ.
  RESMEN TAKİMİ SÖMÜRMÜŞLER.
  BU ENKAZİ KALDİRMAK KOLAY DEĞİL.
  YÖNETİME ZAMAN TANİMAK GEREKİR

  46
  6
  1. @Bursa yorumuna yanıt olarak

   Göreve geldikleri 50 günü geçti. Bursaspor’un borcu ve tahtanın açılması için gereken miktarı herkes biliyordu. Bu sorunları çözebilmek için gelen yönetimin ya hazır parası olacaktı ya da kaynak yaratacak projeleri. Gördüğümüz MM yönetimi hiç birine sahip değil. Tek yaptıkları çaresizlik içinde oyuncu satıp para bulabilmek. Tüm kulüpler ne durumda olduklarını anladı oyuncuları ucuza kapatmaya çalışıyorlar. Şimdi kalkıp bu yönetime zaman verelim deniyor. Şimdiye kadar yapmadıkları farklı ne yapacaklar? Cumartesi maç var bizim tahta halen kapalı. Ben bu yönetimi son derece başarısız buluyorum. Muhtemelen 1 senemize mal oldular.

   30
   11
   1. @Mert can yorumuna yanıt olarak

    Sayın kardesim.
    Önceki üç yönetim toplamda kac yılımıza mal olmuştur sence.
    Dur bakalım bu insanlar geleli daha elli gün oldu ne bu isyan.
    Bakın soylenene göre tahta bugün yarın açılıyor.
    Diyelim ki transfer açıldı ve önceden anlaşılan oyuncular iki gün içinde gelip imzayı attı yeni bir kadro kuruldu.
    Ikinci haftadan itibaren gençlerle beraber iyi bir takım oluştu.
    Bu hafta deplasmandayiz.
    Gelecek hafta eğer ceza yoksa stadı doldurup rekor kiracakmiyiz.
    Kombineleri patlatacak mıyız.
    Bırakalım bir şeyler yapsınlar.
    Önümüze getirecekleri menüyü bir görelim.
    Sonrasında elestiririz de seviniriz de.
    Anlayacagin son altı yedi yılın enkazını ortadan kaldırmak öyle elli günlük iş değil.
    Ister istemez zaman alır.
    Saygılarımla.

   2. @Mert can yorumuna yanıt olarak

    Tek yaptığın yönetimi mantıksız ve mesnetsizce kötülemek. Her mesajın konu ne olursa olsun aynı, kabak tadı verdin artık. Şapkadan tavşan çıkmasını bekliyorsan tek kulağından da sen tut ve ativer 10 milyon euro. Bu surec 45 50 gunde bitecek bir surec degil anlayamadigin ya da israrla anlamamaya calistigin nokta bu.
    2 kelime farklı birşey yazı ver de görelim azıcık.

    8
    10
    1. @Yetti yorumuna yanıt olarak

     Ben kimse beğensin diye görüşlerimi paylaşmıyorum. MM yönetimi hakkındaki eleştirilerim belli bunlara bizlerin bilmediğimiz cevaplarımız varsa paylaşmanız hepimizi mutlu eder ben yeniden sorayım 1- Bu yönetim kendi ceninden kaç TL katkı sağlamıştır 2- futbolcu satışından başka (TFF geliri hariç) hangi ilave geliri sağlamışlardır, 3- neden SMS kampanyası ve kombine satışlarına taraftar ilgi göstermiyor 4- hiç bir hazırlığı olmadan gelen ve 50 günü aşkın süredir bir şey yapamayan bu yönetimi bu saatten sonra ne yapıp süper lig hedefini yakalayacaktır 5- Muhammed Şengezer gibi bir oyuncunun 1.6 mi Euro gibi ederinden çok düşük ücrete satılması ve Bursaspor’un zarara uğratılması bu ısrar nedendir? Ben merak edip soruyorum ben sormayınca düzeleceğini bilsem sormayacağım

     6
     4
     1. @Mert can yorumuna yanıt olarak

      1- diyelim 0 diyelim 100 milyon, endüstriyel futbolda yöneticiler kulübe para vermez cağ dışı kalmışsın. Nitekim erik olarak da doğru değil ( yöneticisin finansör değil)
      2- şu aşamada tahtada bekleyen borçların azaltılması, alacakli futbolcularla alacaklarından daha az bir paraya anlasilmasi, borclu futbolcularin alacaklarinin silinmesi, birkaç basit sponsor ilk etapta sayabilirim ki bu konu seni en çok eleştirdiğim nokta bu kadar kısa zamanda finansal devir bekliyorsun, öncelikler şu aşamada farklı
      Bak ali koç bile ne kadar süre geçmesine rağmen finansal olarak toparlayamadı, sen 16 lira veremeyen şehir takımının yönetiminden bahsediyorsun.

      3- bu soruyu sen cevapla, bence güvensizlik ama bu bu yönetime ait güvensizlik değil bursaspora olan güvensizlik yılların birikimi.

      4- tek adayla seçime girdiğimizi hatırla, kayyum gelseydi kısa orta ve uzun vadede ne olacağımızı da ongoruver. Kimse sallamayacaktı bursaspor herkes dümeni döndürmeye bakacaktı. Siyasî destek yok vali desteği bunları geçiniz. Nitekim hiçbir hazırlığı olmadan dediğin durum için eleştirilerin çok ama çok erken şapkadan tavşan çıkmasını bekliyorsun ama bu kadar kısa sürede bunu çıkartacak bir delikanlı yok, olsa idi o başkan olurdu zaten.

      5- bence muhammed gibi hicbir platformda ne olduğunu bile ispat edememiş bir futbolcu için bu para muazzam büyük bir para. Kaç mac oynadı? Kaç mac kazandırdı? Kaç kurtarış yaptı? Turkiye ligi hariç nerelerde oynadı? Bu çocuk alan takım için tam bir kumar, olup olmayacağı belli değil. Kargaya yavrusu kuzgun görünürmüş diye bir atasözü var. Biz değer bicemedigimiz için az görüyoruz.

      Sana tavsiyem öneri sun kör kütük eleştiriyi herkes yapar. Bunu yaparken de vicdan ve hakkaniyeti sorgula.

     2. @Mert can yorumuna yanıt olarak

      anlayacağını ve değişeceğini sanmıyorum ya, neyse..!
      1- yönetim yolcu, taraftar hancı. taraftarın yani kulübün gerçek sahibinin! 10 lira bile vermediği yerde yönetim neden cebinden para versin. ben parayı verecem, sen konuşacaksın!.. ne ala memleket.
      alın terimi ve parayı ben vereceksem sana ne gerek var? sen ne iş yaparsın? demezler mi adama?
      2- sen taraftar olarak kombine, ürün, almaz, SMS atmazsan, kulübün marka değerini yerlerde süründürür, takımın piyasa değerini ıslık, homurtu ve protestolarla pul edersen, yani camia olamazsan. parayı nereden bulacaklar? banka mı soysunlar?
      3- taraftar mı kaldı Allahaşkına? ne taraftarı? hangi taraftar? nerede taraftar? sen buralarda işkembeden sallayanlara taraftar mı diyorsun? zaten taraftar, taraftar olsa kulüp bu hallere düşer mi?
      4- bir tek bu sorun mantıklı. bir başkan kendi taraftarını nasıl tanımaz, bu kulübe hangi akıl ve mantıkla başkan olma cesaretini gösterir?
      mesela, bu kulübe başkan olarak kim gelirse gelsin ”daha ilk gün!” insanların % 50 sinin karşı çakacağını,
      olası 2 mağlubiyette bu oranın % 99 lara çıkacağını.
      bu kadro kalitesi, ve ekonomik yapısı, ile mağlubiyetlerin, hakaretlerin, her türlü suçlamaların ve yeni bir kaos dalgasının kaçınılmaz olduğunu nasıl göremez?
      5- bu sorunun cevabı da
      ”yolun sonu! – deniz bitti!”
      demektir.

  1. @Gigs yorumuna yanıt olarak

   BJK taraftarı, Başakşehir ile ile iş ikişkisi olan veya bu transferden komisyon alan birisi olduğundan şüpheleniyorum. Bursaspor’un aleyhine bir anlaşmayı bu kadar desteklemenin başka açıklaması yok. Benzer oyuncuları bahsettiğin paraya bul biz kampanya başlatıp Bursaspor’a kazandıralım

   12
   7
    1. @Alp yorumuna yanıt olarak

     Ne yapalım düşük fiyata satıp Bursaspor’u zarara mı uğratalım? Herkesin hem fikir olduğu bir konu var Muhammed’in değeri önerilen 1.6 mi Euro’nun çok üzerinde. Sorun parası olmayan kaynak yaratamayan yönetim bu satışa muhtaç. Onlar günü kurtarsın diye Bursaspor zarar mı etsin?

     2
     4
 2. Eldeki takımın ihtiyacı olan yetenekleri değerinin altında fiyatlara satar yerine vasat oyuncular alırsanız süper lige çıkamazsınız. Bu gerçeği herkes biliyor. MM haberde yazıldığı şekilde hareket ederse 3. Haftayı bulamaz. Kendisi gider hasarı bize kalır. Testi kırıldıktan sonra ah vah demenin kimseye faydası olmuyor.

  6
  8
  1. @Mert can yorumuna yanıt olarak

   Hangi yetenek bırak Allah aşkına umut mu ? Başkan iyi iş çıkarıyor böyle karaktersizlere yer yok Bursaspor’ da bu formanın ağırlığını kaldıramadılar !

   3
   4
   1. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Taraftarın çoğunluğu bu şekilde düşünmüyor ve Muhammed’in çok ciddi bir rakam verilmedikçe takımda tutulması gerektiğini düşünüyor

    3
    4
    1. @Mert can yorumuna yanıt olarak

     zaten bu kulübün başına ne geldiyse çoğunluğun yanlış düşünce ve davranışlarının sonucu geldi.
     biz üç bin kişilik azınlık timsah arenada yerimizi alırken, sizde çoğunluk olarak buralardan kulübe ve tribündekilere yol gösterirsiniz artık…

 3. çağlar akbaba geçmişinde oynadığı takımda iddia oynamış vede bundan dolayı ceza almış bir oyuncu. Sonra çıkmasın kokusu …

 4. Sözleşmesi devam eden bir futbolcuyu bu parasız pulsuz dönemimizde nasıl alacağız?ADS bize niye versin, onlarsa şampiyonluğa oynuyorlar
  Ayrıca Muhammed giderse bonservisi olmayan tecrübeli bir kaleci alınmalı Ataberk ile beraber yeterli olur.

 5. Muhammed kalsın gitmesin bir yere yok illa gidersede bu çocuk 1.ligin iyi kalecilerinden güzel transfer olur 1.lig için

  1
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu