Kahır mektubu!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Bursaspor Başkanı Ali Ay'a ;

Sayın Altepe, sizin asıl işiniz Bursa şehrinin sorunlarına çözüm üretmek. Hiç ilgi alanınız olmamasına rağmen bir stadyum işine kalkıştınız. Devlet her şehre statlarını  yapıp teslim ederken siz kendiniz bu işe soyundunuz. Kimse sizden böyle bir talepte bulunmamışken belki Bursasporluluk iç güdüsüyle en iyisini kendi ellerinizle yapmak istediniz. Geldiğimiz noktada kombine sahiplerinin dahi gerek ulaşım, gerek yürüyüş yolu , araçla yahut araçsız dönüşte yaşanan sıkıntılar, stadın bitmeyen bölümleri nedeniyle gitmediği bir stad oldu. Ortada açılışa davet ettiğiniz Sn. Recep Tayyip Erdoğan‘ın attığı ” şantiye ” fırçaları varken o günden bugüne stadta hiç bir değişiklik olmaması tam bir rezalet. Bitmeyen stad nedeniyle loca satışı sıkıntılı. Loca alanlar bile içindeki eksikler nedeniyle eziyet çekmekte. Sponsorluk deseniz buna keza stad bitmediği için bir türlü gerçekleşmekte. Lütfen Bursaspor ile alakalı bir şey yapma niyetininiz varsa bu eksiklikleri giderin ve bunlar bittikten sonra kendi işinize yoğunlaşın. Zira her yerde çekilmeyecek düzeyde bir trafik sıkışıklığı var. Toplu taşıma araçları deseniz bir o kadar rezalet seviyede. İnsanlar üst üste ulaşım yapıyor. Trafikte ve toplu taşımada hakkınızda konuşulanlar inanın hiç hoş değil. Daha fazla hoş olmayan şeyler duymamak adına Bursaspor yönetimi ile ilgili meselelere lütfen karışmayın ve kendi işinize odaklanın. Lakin bir sonraki dönemde aday gösterilmeniz söz konusu dahi olmayacak. İş verdiğiniz , yanınızdaki şakşakçılara bakmayın. Ak Parti‘nin kendi tabanı dahi sizden memnun değil. İnanın referandumda Bursa’daki “Evet” oylarında en az %1’lik düşüşün sebebi bizzat sizsiniz. Tekrar bir Bursalı hemşeriniz olarak rica ediyorum. Başladığınız işleri tamamlayın, gelecek yıllarda teşekkür edilecek bir kent yöneticisi olarak anılın.

Sayın Ali Ay, başkan seçildiğinizde çok umutluydum. Gerçekçi konuşuyordunuz. Ama gelinen noktada maddi anlamda yaptığınız çok büyük fedakarlıklara rağmen başrol size ait. Sene başı karakterli futbolculardan bahsedip geçen hafta futbolcularla alakalı hayal kırıklığından bahsetmek, Hamza Hoca varken başarının baş mimarı gösterip , geçen hafta “geç gönderdim” demek büyük tutarsızlık. Şu an ligde kaldıysak dört kişiye teşekkür etmemiz lazım. Biri HamzaHamzaoğlu, biri Batalla, biri Harun diğeri de maalesef Gaziantepspor maçının hakemi BarışŞimşek.

İnanın bu isimler olmasa haftalar önce düşmeyi garantilemiştik. Bunca kötü performansa rağmen oyuncular hakkında hiç bir cezai tasarrufta bulunmamanız çok enteresan. Siz kulübün başı olarak onlara gereken dişi göstermezseniz, onlarda böyle çiftlikte dolaşır gibi sahada gezerler ve sizin bunlara kızmaya da hakkınız olmaz. Kredi çıktıysa lütfen cebinizden verdiğiniz 25 milyon lirayı alın ve acilen kongre kararı alın. Sportif direktör gidecek – kalacak oyuncuları, alınacak oyuncuları, gelecek hocayı dahi belirlemesi gereken kişi olacağı halde  Bursaspor’un “Sportif direktör şimdi gelse ne yapacak? ” diyecek kadar futboldan uzak bir başkanla kaybedecek vakti olamaz. Lütfen, rica ediyoruz artık inat etmeyin. Bakın bu şehirde kemik diye tabir edilen taraftarlar bile Bursaspor’dan soğudu ve böyle bir Bursaspor varken bizler Bursa’daki çocuklara Bursaspor’u sevdirmeye artık güç yetiremiyoruz. Daha fazla çocuğu Bursaspor’da soğutmadan veda edin.

Mutlu Hoca; size çok fazla şey demek istemiyorum. Asıl kabahat sizi oraya getirenlerde. Lakin sizde gelinen noktada bu işin size göre olmadığının farkına varıp istifa etseniz iyi olur. Size bundan sonraki kariyerinizde başarılar.

Bir an evvel şu lig bitsin ve Allah rızası için güzel bir yönetim gelsin. Artık Bursasporlu başkan falan filan edebiyatına aldanmayalım. Nitekim Bursasporlu başkanlar bizlere çok büyük yaralar açtı. Bundan sonraki başkan lütfen ama lütfen en azından ekip olarak futboldan anlayan kisilerle gelsin. Hakkımızda hayırlısı olsun.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu