Kafa nereye biz oraya!?

Akhisar’a saygım sonsuz. Bu sözü; sadece, kadro değeri ve bütçesi arasında dağlar kadar fark olan iki takımı mecazi anlamda eleştirmek için kullandım. İşte aklımdaki sorular ve cevapları: Orta futbol adına bir şey var mıydı? -Yok! Peki, Dolmabahçe’deki futbolun ve hırslı oyunun çeyreğinin çeyreği var mıydı? -Hiç yok! 21 bin taraftar önünde bu kadar pozisyon fakiri olan bir Bursaspor gördünüz mü? -Hayır! Takımın kurgusu nasıldı? -Felaketti! Bir kere bu sezon 17. haftada Konya’da sadece ikinci yarıda defansın sağında oynayan Bekir Yılmaz’ın oraya monte edilmesi ne alaka? Aslında Jem Karacan oynayacakmış ama, o da hastalanınca Bekir oynatılmış! Sonuçta, Teksas bir futbolcuyu boşuna ıslıklamaz! Koy Aziz Behich’i sağ beke, Emre’yi de sol beke, geçen haftadan moralli Stoch’u da sol açığa… Faty birden neden buharlaştı? Cezalı Hamzaoğlu, formsuz mu formsuz! Bütün bunlara bir de Deniz Yılmaz’ın 25’teki sakatlığı da eklenince, her şey tukaş oldu! Koskoca bir devrede insan, ilaç niyetine bir tek pozisyon üretemez mi? Yok oğlu yok! Necid 27’de girdi de ne oldu? Kuş mu kondurdu? Acaba, Sercan’ı ileri alıp Stoch girse olmaz mıydı? 7 haftadır kazanamayan Akhisar, “yenilmeme” üzerine kurguladığı ani atak kadrosuyla sahada. Zaten 72’de geldikleri ilk pozisyonda golü buldular. Ancak maçın kırılma anı da golden 4 dakika önce Batalla’nın yan direkten dönen şutu oldu! Yedek kulübesi desen; 7’de 6 yabancı oyuncu ve hepsi de bu sezon alınan isimlerden oluşuyordu. Yaklaşık 20 milyon Euro’luk bir kulübe yani. Hatta De Sutter ve ara transferde kiralanan Jem Karacan da 18’de yoktular. O derece zenginiz yani!!

HEDEFSİZ TAKIM OLDUK

Sahadaki bizim oğlanlar ise, sıcaktan mayışan insanlar misali postu sermişlerdi adeta Timsah Arena’nın çimlerine… Bu arada yeni stat da düştü ve Timsah, Arena’da ilk kez ligde yenildi. Ligde 7 haftadır kazanamayan Akhisar’ı geçme şansını kullanamayan Bursaspor, “Avrupa’ya elveda” diyerek, bitime 5 hafta kala kontak kapatıp, amaçsız bir takım haline geldi. Sezon başındaki hatalı ve yanlış transferlere, kötü takım kurgusu da eklenince Bursaspor, Avrupa rüyasından erken uyandı! Zaten 29 haftada 15 yenilgisi olan bir takımın, Avrupa’ya gitmesi mümkün değil!

TARAFTAR MESAJI VERDİ

Bu taraftar daha ne yapsın? Zaten 80’de “Adam gibi oynayın, şampiyon olmayın” diye slogan atarak, gereken mesajı takıma gönderdiler. Ama ne çare! Aslında bu kişiliksiz futbol, tükenişin ilânı gibiydi. Hem de daha sezon başındaki tarihi transfer fiyaskosunun en somut örneği olarak! İşte şimdi sıra takımı oldu Bursaspor… Kalan 5 haftada hâlâ Cucaklar cacıklar kadroya girecekse, daimi senatörler sırf “transferde vitrine koyalım” mantığıyla oynatılacaksa, çok yazık olur. Özetle, bu anlayışı değiştirmek gerek! Yoksa, “kafa nereye biz oraya” dersek olmaz!

ARTIK KOYUN ŞU GENÇLERİ

Necid’e verdiğin bu süreyi, bugün U21’de 7-1’lik maçta 5 gol atan Kubilay Kanatsızkuş’a ver bakalım ne olacak? Ama Ankara’daki gibi sağ kanatta değil, 9 numarada… Seneye Dany, Sivok sizce kalacak mı? Öyleyse, F.Emre Ünver, 8 numarada Furkan Soyalp’i ne zaman göreceğiz acaba? Gençlerden ışık göremezsek, o zaman biz de gelecek sezon A takım kadrosunda görmek adına  onlara bel bağlamayız! Sonuçta, transferi de, kurgusu da, futbolu da kötü olan bir sezona erken el salladık. Geçmiş olsun!..

 

Serkan Yetişmişoğlu / Bursa.com

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu