Kadro bozulunca!

Olay Medya Spor Yazarı Cevdet Altınel'in Bursaspor-Antalyaspor maçı köşe yazısıdır.

Bursaspor‘un 14 haftalık süreçte en kuvvetli olduğu yerler defans-orta saha kurgusuydu.

Takımın bel kemiğini oluşturan bu noktalar hücumsal olarak yaşanan sıkıntıyı dengeler nitelikteydi. Burada taşlar yerinden oynayınca ortaya ciddi bir zaafiyet çıktı. Aytaç Kara‘nın yokluğunda orta sahayı Ramazan Keskin‘e teslim eden Samet Aybaba, bence hatanın büyüğünüErtuğrul-Chedjou ikilisini bozmakla yaptı. Bunun nedeni de şuydu; Gerek Vergini gerekse kaptan Ertuğrul birbirine yakın özelliklere sahip oyuncular. Tekte müdahale yapabilen, hız konusunda sıkıntı yaşayan kimliğe sahipler. Bu zaafiyeti iyi değerlendiren Antalyaspor, cezayı da Mevlüt Erdinç’le kesti.

Mevlüt’ün hem yaptırdığı penaltıda hem de attığı golde bahsettiğim bu problem fazlasıyla gün yüzüne çıktı.

Keza orta alanda yaşanan uyumsuzluk da işin tuzu biberi oldu. Zaten ilkyarılarda hücum sendromu fazlasıyla kendini hissettirirken buna bir çare bulunamadığını bu maçta da şahitlik ettik.

Evet Bursaspor topu fazla ayağında tuttu ama üretkenlik olarak bunu hiç bir şekilde sahaya yansıtamadı.

Samet Hoca, ikinci devre Lima, Yusuf, Burak Kapacak hamlelerini yapsa da iş işten geçmişti.

Keşke bu devrede taraftarın da itmesiyle oluşturulan baskı ilk 45 dakikada yapılabilseydi.

Ama şunun da altını çizmeden geçmeyelim. Antalya‘nın oynadığı futbola futbol denir mi orası tartışılır. Evet galibiyet ve puan önemli. Ama bu kadar oyunun temaşah tarafını bitiren defans-kontra sisteminin arasına sıkışmış bu galibiyetlerin Türk futboluna ne katkısı var o da tartışılır.

Seriyi üçlemek varken bu mağlubiyet yakışmadı.

Mesele, hatalardan ders çıkarmak…

9 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Ne yaptı Antalya? Yerlerdemi yattı? Topu türbünleremi attı? Vakittenmi çaldı?
  Ne yaptı? Saha dizilişini oyun kurgusunu iyi yaptı, iyi pozisyon aldı sana pozisyon vermeden deplasmanda 2 gol atıp 3 puanı aldı.
  Antalya’ya takılacağına Samet Aybaba’ya odaklanırsanız ilerisi için şansımız olabilir.

  22
  6
  1. @Tanju yorumuna yanıt olarak

   Adamlar bikere sırf 1 puan için gelmiş.
   Yanlış bilgilendirme taraftarı kışkırtma, hiç yakışmıyor sana Renktaş.
   Ertuğrul un hatası Samet hocaya mı kestin?
   Tamam Vergin desen hak vermiş olurum.
   Yapmayın be kardeşim, tek Bursasporumuz var..

   3
   4
  2. @Tanju yorumuna yanıt olarak

   Evet bunları yapmadı ama böyle de futbol olmaz hacım. Yazık ya. Önemli olan puan olabilir ama hiçbir etkinlik yok futbolu güzelleştiren hiçbirşey yok. Sonrada diyoruz ki neden avrupada, dünya kupasında bişey yapamıyoruz. Bülent korkmaz gibi korkaklar olduğu sürece bizden bi cacım olmaz

   5
   4
 2. Samet Hoca ezber bozmayı denesen bir kere ne olur?
  1) Okan kaç haftadır formsuz Muhammed’e bir şans versen artık.
  2) Sağ bekte Barış bal yapmayan arı, gerçek mevkisi sağ bek olan Burak’ı buraya monte etsen artık.
  3) Özellikle Bursadaki maçlarda iki tane 6 numara ile oynayıp yan pas geri pas kabızlığından çıkıp Atanasov’la hücumda daha aktif olmayı bir denesen artık.
  4) Oyuna her zaman hareket getiren Lima’yı sahaya koyup katkısız Tunay’ı kulübeye çeksen artık.

 3. verginiyi oynatarak…limaya 11 de şans vermeyerek….ramazanı ortaya atarak…..birde şu lato olayı var….lato önde olmaz….umut varken solbekte de olmaz….tunay ve burak kanatta lima 10 numarada olmalıydı bana göre….

  5
  3
 4. madem takımı bozacan sebebsiz oyuncu oynatmayacan karşı tarafa kazanma kolaylığı salayacan o seyirciyi niye istedin tribüne gelin de gelin maca işkence cektirmek icin mi bu macın izahı yok hoca bilerek verdin

  4
  1
 5. bizde kaybedilen maçlarda ille birileri hata yapıyor ve maçı öyle kaybediyoruz ,bu maçtada hata sametindir,lamı cimi yok,ne yapalım buda böyle olsun diyecez artık ,çünkü takımın artıları eksilerinden fazla hala benim gözümde

  1
  1
 6. Samet gençleri oynatıyor tamam oturmuş defansı hangi akılla bozarsın hadı okanı kessen neyse bu Antalya bize 2 attı çok düşünün Samet ali bey bu sene geçen sene gibi olmaz her puan çok degerli

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu