Kadın kollarından ziyaret

ÖRNEK: HEPİMİZ “BACIBEY”İZ

Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Emine Örnek yaptığı açıklamada Emine Örnek Eğitim Kurumları olarak Bursaspor’umuzun ilk deplasman giderlerine sponsor olacaklarını açıkladı.

Emine Örnek yaptığı açıklamada Yönetim Kurulumuza başarı dileklerini iletti. Örnek şu açıklamayı yaptı; “Bizler Bursa’da faal olarak sivil toplum örgütlerinde çalışan ödül almış kadınlar olarak sizleri ziyarete geldik. Bu ödülümüzün adı Bacıbey. Anadolu’da lider kadınlara Bacıbey denilirmiş. Daha sonra Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluşunun gizli kahramanı olmuş. Beyi ile beraber Anadolu’ya geldiğinde Bey ölüyor. Oymak geri dönelim diyor ve oğlu ve torunu ile beraber yola devam ediyor. Anadolu’nun çeşitli yörelerinde yaşadıktan sonra Söğüt Domaniç’e geliyor. Oğlu Ertuğrul Gazi ve torunu Osman Gazi. Bizler Bacıbeyler olarak sizleri kutlamak için buradayız. Çok güzel başarılar yaşandı inşallah yenileri olacak. Basından takip ediyoruz çok güzel transferler yapıyorsunuz. Her şey ekonomik anlamda güçlü olabilmek için. Emine Örnek Eğitim Kurumları olarak Bursaspor’umuzun ilk deplasman sponsorluğunu yapalım dedik. İnşallah sanayicilerimiz, işkadınlarımız, işadamlarımız arkasını getirecektir” dedi.

Bursa Kadın Kuruluşları Birliği dönem koordinatörlüğü yapan Sibel Özbudak ise “Bursaspor’un karar mekanizmalarında kadınların rol alması çok önemli” dedi.

Bursa Kadın Kuruluşlar Birliği’nin kurucularından ve aynı zamanda kulübümüzün Genel Kurul Üyelerinden olan Aytaç Toker yaptığı açıklamada Bursaspor yönetimlerinde sadece erkek üyelerin olmaması gerektiğini vurguladı.

Azerbaycan Kültür Derneği Bursa Şubesi Başkanı Handan Askeran Ton yaptığı konuşmada ise “ Rahmetli Başkanımız İbrahim Yazıcı ile birlikte Bursa’ya çok büyük mutluluklar ve gururlar yaşattınız. İnşallah yeniden bu yaşanır. Şampiyonluğun ardından yapılan Genel Kurul’da dağıtılan kitapçığı incelediğimde Bursaspor’un reklam gelirinin artmadığını gördük. Yerel yönetimler ve işadamlarımız size ne kadar yardım etti? Bizler şampiyon olduktan sonra sokaklarda bağırmaktan başka ne yapabildik? Bizler hep başarı bekliyoruz ama bizler ne yaptık? Benim buradan Bursalı işadamlarına çağrım var. Lütfen Bursaspor’umuza flaş bir transfer yapsınlar. Emine Hanım ne kadar güzel soyadına yakışır bir sponsorluk sözü verdi. Aynısını Bursalı işadamlarımızdan bekliyoruz” dedi.

BÖLÜKBAŞI; "HER BAŞARILI ERKEĞİN YANINDA BİR KADIN VARDIR"

Başkanımız Recep Bölükbaşı ise yaptığı açıklama Bursa’nın her kesiminden gelen ziyaretçiler ile çok mutlu olduklarını dile getirdi. Kadınlarımızın toplumun her kesiminde önemli olduğunu ve her başarılı erkeğin yanında bir kadının olduğunu belirtti.

Başkanımız Bölükbaşı sözlerini şöyle sürdürdü; “Sporda çok şiddet var. Küfür var. Protestolar tabii ki olacak ancak kadınların maçlarımıza gelmesi lazım. Ben Federasyon’a bunu ileteceğim. Neden ceza olunca kadın ve çocuklar geliyor. Hem haksızlık hem de hakaret. Bizim kent olarak bütünlüğe ihtiyacımız var. Biz yönetimlerinde yapması gereken işler var. Önce biz kendi görevimizi yapacağız ondan sonra işadamlarımız gerekenleri yapacaktır. Geçmişte kent dinamiklerinden yardım aldık. Şampiyonluk sonrasında belki bizde Yönetim olarak gerekli çalışmaları yapamadık ve reklamlarımızı arttıramadık. Özeleştiri yapmalıyız. Biz olursak her şey olur. Aynı sinerjiyi yakaladık. Bozmayalım, birlikte hareket edelim. Başkanlar hassas insanlar. Büyük bir yük taşıyorlar. Herkes iyi şeyler yapmak için göreve geliyor. Taraftarımıza büyük iş düşüyor. İlk maçtan kötü tezahürat gelmemeli. Öyle olursa bende durmam. Bana ne derim. İşte bana ne dememek için herkes birbirine saygılı olmalı. Bana Recep Bölükbaşı olarak saygı göstermesinler ama Bursaspor Başkanı olarak bana saygı göstermeleri gerekiyor. Ben de kulübümüzü Bursaspor Başkanı olarak her yerde en iyi şekilde temsil edebilmeliyim. Bizleri ziyarete geldiğiniz için sizlere bir kez daha çok teşekkür ediyorum” dedi.

  Ziyaretin sonunda Kadın Kuruluşları Birliği üyeleri 1 Haziran tarihinin Bursaspor’umuzun 51. kuruluş yıldönümü olması nedeniyle Başkanımız Recep Bölükbaşı ile birlikte pasta kesti. Ayrıca Başkanımız Bölükbaşı’na Bacıbey plaketi takdim edildi.      

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu