Kaçmayı hiç düşünmedim

 Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, sıkıntılı geçen süreçle ilgili olarak "Maalesef kötü bir dönem geçirdik. Umarım her şey yavaş yavaş rayına girecek" dedi. Başkan İbrahim Yazıcı'nın tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalmasıyla yeşil-beyazlı camia derin bir 'oh' çekerken, bu zaman diliminde tüm gözler Ertuğrul Sağlam'da oldu.

 

"Bırakacak mı? Gidecek mi? Kalacak mı?" derken, Bursaspor'un teknik patronu bu süreci SABAH'a anlattı. İşte Sağlam'ın merakla beklenen açıklamaları:

 

* TAKIMLA uğraşmak, enerjimi Bursaspor'a harcamak zorunda olduğumuz bir dönemde bunları yaşamak beni çok çok üzdü. Ama her şey yavaş yavaş yoluna girecek. Umutluyum ve mutluyum.

* GİTMEYİ, bırakmayı hiç düşünmedim. Hele de böyle bir durumda, böyle bir zamanda.. Belki benim yerimde birçok kişi "Şimdi gideyim, en iyisi bu olur. Tam kaçma zamanı" diyerek Bursa'dan yol alabilirdi. Bunu fırsat bilmedim. Bursaspor'u, Bursa şehrini ve taraftarı çok seviyorum. Benim bir misyonum var burada. Camiayı birleştirmek gibi… Kaçmayı aklımdan hiç geçirmedim.

 

* BİR yandan bu olaylar, diğer yandan oyuncuları motive etmek zordu. Takım içinde "Şimdi ne olacak?" sorusu ile her gün karşı karşıya kaldım. Arkadaşlarıma güven aşılamam, onları sakinleştirmem kolay olmadı.

* TRANSFER edeceğimiz futbolcuların bu durumdan haberdar olmaları işimizi zorlaştırdı. Geleceklere güven verdik. Yönetime moral aşıladık. Taraftarı birleştirdik. Yani kenetlenmek için ne gerekiyorsa yapmaya çalıştım.

* ŞU an moralim çok iyi. Hiç tatil yapamadım. Ailem ile zaman geçiremedim. Sağlık olsun… Yeni sezon hazırlıklarına yarın (bugün)tesislerimizde başlıyoruz.

* BASINDA hakkında gideceği söylenen hiçbir oyuncuyu bırakmayacağız. Zaten Turgay Bahadır için Trabzonspor'a olumsuz yanıt verdik. Fakat kamptan sonra bazı isimler aramızdan ayrılabilir. Transfer işini birkaç gün içinde bitireceğiz. Şu an 3 isim de belli. Sonra yolumuza tüm iddiamızla devam edeceğiz."

 

Sporx

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu