Kaçan balık büyük oldu

Dün akşamki maçta iki takım arasındaki kadro kalitesini tartışmaya gerek yok..

Bursaspor mütevazi bütçeyle kurulmuş bir ekip. Yapılan nokta atışlarıyla takım olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Paul Le Guen yönetiminde bu takımın haftalar ilerledikçe çok daha iyi noktalara geleceğine inanıyorum.

Yine de Bursaspor dün akşam büyük bir fırsat tepti…

Galatasaray karşısında oyuna istekli başlayıp 14. dakikada Dzon Delarge’ın golüyle öne geçtikten sonra yakalanan fırsatlardan en az biri daha değerlendirilmeliydi.

Klas ayaklara sahip rakip karşısında tek gollü skoru korumak için büyük şansa ihtiyacımız vardır.

Nitekim bu şans da dün akşam Bursaspor’un yanında değildi.

Barış’ın erken sakatlanması, Tudor’un 64’te sağ ve sol bekleri oyundan alıp 3-5-2’ye dönmesi, Le Guen’in buna cevap vermekte geç kalması yetmezmiş gibi 73’te Harun’un uzaklaştırmaya çalıştığı topu Feghouli’nin köşeden ağlara göndermesi Timsah’ın gardının düşmesine neden oldu.

Tribünden de ne yazık ki yeterince destek alamayan yeşil beyazlı oyuncular Ekong’un 81’de adeta al da at dediği pozisyonda Tolga Ciğerci’nin golüyle adeta yıkıldı. Yenen iki golde asistlerin Bursasporlu oyunculardan, Harun ve Ekong’dan gelmesini şanssızlık olarak değerlendirebiliriz.

Bursaspor’un özellikle ikinci devrede üretken olmamamasında Delarge ve Kembo’nun yorgunluktan oyundan düşmeleri yerlerine giren Yusuf ve John’un da etkili olmamasının rolü büyüktü.

Galatasaray ataklarını önlemek için çok koşan ve yorgun düşen yeşil beyazlı oyuncuları maç sonunda taraftarın alkışlarla soyunma odasına göndermesi gelecek adına umut verici.

Ancak dün rakibe ikram edilen 3 puan Bursaspor’un zirve yarışında önemli bir fırsatı tepmesine neden oldu.

12 puanla 4. sıraya yerleşmek varken 9 puanda kalmak, her ne kadar resmi rakam 32 bin 677 olarak açıklansa da tribünleri dolduran taraftara galibiyet sevinci yaşatamamak iyi olmadı. Özellikle minik taraftarların evlerine moralsiz dönmelerine insan üzülüyor.

Umarız dün akşamki yenilgi Timsah Arena’daki son mağlubiyet olur ve bundan sonra Bursa’ya gelecek rakipler kalelerinde gördükleri bol golle ve puansız giderler de çocuklarımızın sevinçleri kursaklarında kalmaz.

Yoluyla
Erdal Akçay

1 Yorum Onay bekleyen yorum yok

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu