Kabus gibi sezondu!

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta küme düşerek sezonu noktalayan ve gelecek sezon tarihinde ilk kez TFF 3. Lig’de mücadele edecek Bursaspor’da hayal kırıklıklarıyla dolu sezon geride kaldı.

Vanspor FK’nın ligden çekilmesiyle birlikte 3-0 hükmen galibiyet alacak yeşil-beyazlılar, ligi 6 galibiyet, 8 beraberlik ve 22 mağlubiyetle 23 puanla 18. basamakta tamamlamış olacak. Hatırlamak istemeyeceği bir sezon yaşayan camiada sezon boyunca kaos hakim olurken, yaklaşan kongreyle birlikte tertemiz bir sayfanın açılması ve güçlü yönetimle birlikte transfer yasağının kaldırılması hedefleniyor.

ATEŞ HATTINDAN HİÇ ÇIKAMADIK
2023-2024 sezonu öncesinde gerçekleştirilen genel kurulda tek aday olarak seçime giren ve Bursaspor yönetimini devralan Recep Günay yönetimi kulübü her geçen gün geriye götürdü. Yapılan açıklamalar ve yaşanan polemiklerin yanı sıra transfer tahtası kapalı olan, mevcut oyuncuları da elinden kaçıran Günay yönetimi, takımı düşme hattından bir türlü çıkaramadı. Tamamı Vakıfköy patentli oyunculardan kurulu kadroyla mücadele eden yeşil beyazlılarda, bunun üstüne ek olarak Günay yönetimi gerekli yükümlülükleri yerine getiremediği için Bursaspor 3 puan silme cezası aldı.

BİR SEZONDA 5 HOCA
Yeşil-beyazlı takım, ocak ayında yapılan kongrede Sinan Bür yönetiminin göreve gelmesiyle de küme düşme hattından bir türlü çıkamadı. Bu süreçte istenen galibiyetleri bir türlü alamayan Bursaspor’da sezon boyunca 5 teknik adam görev yaptı. Sezona Yalçın Gündüz ile başlayan Bursaspor’da ardından sırasıyla Nedim Vatansever, Murat Sözkesen, Ümit Şengül görev alırken, yeşil beyazlı takım sezonu U19 Teknik Sorumlusu Metin Serbest ile tamamladı.

2 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. Recep Günay Burssporu bu hale getirdi diye yazıyorsunuz olay gazetesi yorumcuları önceki külübü soyanları niye zikretmiyorsunuz.Recep Günay Burssporun kasası dolu olarakmı buldu.Bursasporu Recep Günay’a bırakanlar utansın.Birde Yalçın hocaya sallamadığınız kaldı bir söz söyledi diye istifa ettirdiniz daha 3 çü haftada ne oldu 5 hoca değiştirince 4 lige boyladık belki Yalçın hocayla devam edilseydi bir şeyler değişirdi.Bu takımı Texsas ve Bursa basını bu duruma düşürmüştür.Ne oldu kongre istedinizde bakın futbol aklı yeni yönetimle bile küme düştük.Artık düşün Bursaspor’un yakasından yeni geleçek yönetimide engel olmayın.

    11
    5
  2. Böyle teknik ekibi başarısı nedir diye sorsalar ve oyuncu grubunu deştirmeden aynı grupla devam edersen e bi dene altakileri yok bunlarla ısrarla mac kaybetmeye oynarsan o sezonun cevabı cıkıyor ortaya geliri olmayan klüp ve yönetim eşitir banko alt lik

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu