Josue’de Bonservis Çıkmazı!..

Josue’nin bonservisini almaya çalışan Bursaspor umduğunu bulamadı. İki kulübün belirlediği rakamlar arasında büyük fark var. Porto temmuz ayına kadar bekleme kararı aldı. Bu süreçte 4 milyon Euro’yu ödeyen kulüp çıkarsa Josue’nin bonservisini alacak. Aksi takdirde Bursaspor kiralamak için bir bedel karşılığı anlaşma yolunu izleyecek.

 

Teknik adam arayışlarını sürdüren Bursaspor’da bir yandan da yeni sezon için kadro oluşturulmaya çalışılıyor. Oyuncuların büyük bir bölümü yaşanan maddi sıkıntı nedeniyle takımdan ayrılmak isterken, dün İstanbul’da önemli bir transfer zirvesi gerçekleşti. Bursasporlu yöneticiler geçen sezon Portekiz’in Porto takımından kiralık olarak alınan Josue için yetkililerle masaya oturdu.  PORTO RAKAMI BEĞENMEDİ İstanbul’daki zirvede maddi konular masaya yatırıldı. Portekizli yetkililerin Bursasporlu yöneticilere önümüzdeki yılın kadrosunda düşünmeyen Josue için kulüp aradıkları ve satış ile kiralama yönünde kararlarını vereceklerini iletti. Porto Kulübü’nün Josue için 4 milyon Euro bonservis bedeli istediği, Bursaspor’un ise en fazla 1,5 milyon Euro verebileceğini söylediği kaydedildi. TALİP ÇIKMAMASI BEKLENECEK Taraflar maddi konuda şu an için anlaşamadı. Porto Kulübü temmuz ayına kadar transferi durdurmayı ve bu süreç içinde başka bir kulübün 4 milyon Euro’yu ödemesini beklemeyi kararlaştırdı. Eğer bu plan tutmazsa Josue için yeniden kiralama formülünün devreye gireceği ifade edildi. Bursaspor bu süreyi bekledikten sonra belirli bir ücret karşılığında ancak Josue’yi kiralayabilecek.

 

Kaynak:Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu