Jorquera “Hiçbir yere gitmiyorum!”

Geçen sezon yaşananları, Trabzon maçını konuştuğumuz Jorquera, “Ayrılacağı” yönündeki iddialara kısa ve net cevap verdi: 'Gitmek mi? O da nereden çıktı?'

Büyük sorunlar yaşadığımız garip bir sezondu” diye yorumladığı geçen dönemle ilgili gerekli dersleri çıkarmaları gerektiğini vurgulayan Şilili oyuncu, “Bursasspor’un hedefi artık ligde kalma olmamalı” şeklinde konuştu.

Bursaspor‘u geçen sezon en çok konuşulan isimleri arasındaydı Cristobal Jorquera. İlkyarıda müthiş bir çıkış kritik goller atmış ancak ikinci devrede takımla birlikte o da çökmüştü. Yeni sezon öncesi Bursa‘ya gelip gelmeyeceği, hatta takım bulursa gönderileceği dile getiriliyordu… Oysa ki, Jorquera Bursa’ya çok hazır durumda gelmiş, çalışmaları aksatmamış ve Avusturya‘daki hazırlık maçlarında dikkat çeken bir performans ortaya konuştu. Avusturya kampında geçen sezon yaşananları, takımdaki geleceğini ve yeni sezondan beklentilerini konuştuk. Şilili oyuncu, çok açık bir şekilde konuştu, önemli mesajlar verdi.

HATIRALARIMIZA KAZIMALIYIZ

Büyük badirelerin yaşandığı geçen sezonla başladık röportajımıza; “Çok garipti” diyerek söze girdi ve şöyle devam etti tecrübeli futbolcu: “İlk yarıda Avrupa Ligi’ni zorlayabilecek bir performans gösterdik ama sezonun son maçında düşüp düşmemesi arasındaydık. Çok büyük uçları kendi arasında barındıran bir sezondu. Yaşadıklarımızı hatıralarımıza iyi kazımamız gerekiyor. Çünkü yanlış yapılan, kötü işlenen bütün her şeyden ders çıkarmalıyız. Pozitif olanları alıp yeni sezona da pozitif bir bakış açısıyla devam etmeliyiz.

SUÇLU GÖSTEREMEM

Kötü gidişin en büyük etken neydi?” diye sorduk, Jorgquera, “Nasıl tarif edeceğimi bilmiyorum. Bursaspor, baskılı, baskı altınca çalışılan bir kulüp. Burada oynamak hiç kolay değil. Taraftarlarımız, duygularını uçlarda yaşamayı ve bunu da açık şekilde belli etmeyi benimsemişler. Oyuncular, buraya gelirken, baskıyı bilerek gelmeli ve adapte olmalı. Etken olarak birilerini veya bir grubu göstermem doğru olmaz. Şu bir gerçek; hep beraber düştük, son maçta da hep beraber ayağa kalktık” dedi.

KAYBEDECEĞİMİZİ DÜŞÜNMEDİM

Trabzonspor ile oynadıkları kritik maça bir insanın hayatında yaşayabileceği tüm duyguları sığdırdıklarını vurgulayan Cristobal Jorquera, o günü şöyle özetledi: “Tüm duyguların karışımı vardı sahada. Maça, kaybederek başladık. Yediğimiz darbenin etkisiyle ilk başta kendimizi kötü hissettik ama ne yalan söyleyeyim, içimde kaybetmeyeceğimize dair büyük bir umut vardı. Öyle de oldu. Maçı çevirdik, sonrasında yaşananlar çok güzeldi. Karışık duygular, kendisini bir anda rahatlamaya bıraktı.

İLK ADIMI BİZ ATTIK

“Son maçtaki hedefimize ulaşmıştık. Memnunduk bu durumdan ama hedefimizi -ligde kalma- olarak koymak benim için gurur meselesi değil. Bursaspor, büyük hedefler için oynamalı. Ligin ikinci yarısında kimsenin bilmediği, hayal ettiklerinin veya bildiklerinin de ötesinde sorunlar yaşadık. Ve, futbolcu grubu olarak bizler kulübü sıkıntılardan çıkarmak için ilk adımı atanlardı… Buna rağmen tepkilere maruz kaldık. Hiç önemli değil. Artık hepsi geride kaldı, önümüze bakmalıyız.”

SÖZLEŞMEM VAR

Bursaspor’da mutlu musun? Ayrılacağın hep konuşuluyor?” diye soruyla devam ettik, Şilili oyuncu “Burada çok mutluyum” dedi ve devam etti: “Şöyle bir gerçek var; Bursaspor’un kontratlı oyuncuyum. Geldiğim günden itibaren  planım, düşüncem sözleşmemin sonuna kadar Bursaspor’a hizmet etmekti. Geldiğim günden bu yana da çalışanlar ve takım arkadaşlarım bana hep iyi davrandılar. Aklımdan, gitmekle alakalı bir şey geçmedi. Bursaspor’da sezonu tamamlama düşüncesiyle hareket ediyorum. Ayrılacağım yönündeki söylentiler nereden çıkıyor bilmiyorum.

HEP YANIMIZDA OLSUNLAR

Yeşil beyazlı camiadan beklentilerini de ifade eden Jorquera, “Aslında taraftarlarımıza mesaj vermekte zorlanan birisiyimdir. Takımda içinde altyapıdan yetişmiş ya da uzun yıllardır burada olan arkadaşlarımız daha iyi yorumlayabilir bu durumu. Ben sadece, onların desteğini hissetmek istiyorum. Sadece iyi günde değil kötü günde de yanımızda olsunlar. Arkanızda taraftar desteği varken farklı olmadığı zaman farklı performaslar ortaya çıkabilir. Biz her daim taraftarımızın desteğini yaşama arzusundayız” diye konuştu.

HERKES YENİLENDİ

Takımın iyi durumda olduğunu da kaydeden tecrübeli futbolcu, “Başımıza her ne geldiyse artık geride kaldı. Tüm takım, güzel bir tatil geçirmiş. Kendilerini şarj etmişler, pillerini yenilemişler. Herkes tazelenmiş. Çalışmaların da iyi gittiğini söyleyebilirim. Geçen sezondan dersler çıkardık ama biraz da unutmak gerekiyor. Yaşananları tabii ki, silemeyiz, sadece tekrar yaşatmamak için elimizden geleni yapmalıyız. Bunu da göstereceğimizden şüphem yok. Yeni hocamızla beraber güzel günlere doğru ilerliyoruz” ifadelerini kullandı.


Bursaspor’da kalıp kalmayacağı merak edilen Şilili futbolcu, OLAY SPOR ekibinden Orhan Güney, Erkan Sağlık ve Bircan Örsel’e samimi açıklamalarda bulundu.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu