Jorquera: Aklıma ilk gelen kaçmak oldu

Başarısız olan darbe sürecinde Bursa’da olan ve yaşadıklarını anlatan Jorquera, ”Normal bir durum değildi. Çok korktum. Komşum ile birlikte apartmandan indik ve para çekmeye gittik. Bankaların önünde muazzam bir kuyruk vardı. Birçok insan sokaklara inmişti.”, dedi.

O anda Türkiye’den gitmek istediğini belirten Jorquera, ‘‘Aklıma ilk gelen şey kaçmak oldu. Ancak bunu başarmam mümkün değildi. Havalimanlarında da protestolar devam ediyordu ve tüm uçuş seferleri iptal olmuştu.”, dedi.

Bursa’da askerleri ve polisleri gördüğünü söyleyen Jorquera, ”Sokaklarda polisleri ve askerleri gördüm. Buna rağmen olaylar Ankara ve İstanbul’daki gibi şiddetli değildi. Bir gün sonra durum daha temiz bir hal aldı.”, dedi.

Son olarak tam bir kaos ortamını yaşadığını ifade eden Şilili futbolcu, ”Tam bir kaosdu. Hemen ekmek ve su gibi kritik malzemeleri aldık ve kendimizi eve kapattık. Yaşananlardan dolayı çok endişeliyim”, dedi.

Bursasporluyuz.org

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu