Jires Kembo’dan şaşırtan hareketler!

Olay Medya Spor Müdürü Orhan Güney'in köşe yazısından alıntıdır.

Jires Kembo meselesi tam bir bilmece… A takımda yer almasını Samet Aybaba istemiyor, yönetim de sözleşmesini feshedemiyor…

O da Vakıfköy’de tek başına idman yapıyor…

Kembo’nun mukavelesinin feshedilemesinin şöyle bir tehlikesi varmış; Yönetim tek taraflı bir fesih yaparsa acaba FIFA veya UEFA’dan transfer yasağı gelir mi? Çünkü, fesih yaptıktan sonra Kembo’ya ödeme yapılsa, o da parayı bankadan çekmez ve “Alacağım gününde verilmedi” diye şikayette bulunursa, bunun karşılığı transfere yansıyabilir…

Kembo’ya, Vakıfköy’e gitmek yaramış… Oradaki çocuklarla daha mutlu galiba… Hem de onlara destek veriyor… 7-8 gence krampon hediye etmiş… Bir de Vakıfköy’e kitaplık yaptıracakmış… Umarım A takımda bulunan diğer yabancılara da örnek olur

30 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. hep diyorum bu adamdan yararlanamayan biziz, hanginiz yöneticisinden memnun olmadığı ve alacakları ödenmediği zaman işini düzgün yapar ki?
  şimdi kimse bana gelip “onlar bizim bi ömürde kazanamadığımız parayı 1 senede kazanıyor” demesin, gelir ne kadar çoksa gider de o kadar çok oluyor

  136
  8
  1. @trolcan yorumuna yanıt olarak

   Son zamanda ne kadar Kembo sever türedi. Bir futbolcuda yetenek olabilir ama her şeyden önce iş ahlakı olmalı. Sezona hazırlık kampı zamanında Kembo neredeydi? Sporcu adamın tatilde bile bir çalışma programı olmalıdır. Kembo ise geldiğinde sumo güreşçisine benziyordu. Kayserisporla sahamızda oynanan maçta yedekler arasındaydı, kenarda ısınma hareketleri yaparken çıplak gözle gördüm ne halde olduğunu. Hatta yan tarafımda maç seyreden birkaç kişi önce Kembo diye seslendiler, ardından da ne o halin diyerek küfür ettiler. Ben de yapmayın, ne olursa olsun bu kulübün futbolcusu dedim.

   6
   10
  2. @trolcan yorumuna yanıt olarak

   Kembo kral adamdır, Yusuf ve Tunay oynuyorsa, Kembo hayda hayda oynar; iş tamamen yönetim ve Aybaba kaynaklı, herife adam gibi davranmazsan o da sözleşmesine uyulmasını ister.

   66
   9
   1. @Allano Lima yorumuna yanıt olarak

    Doğru. Kembo Kral adamdır. İamil’ler Bekir’ler rezil adamdır. Hadi gene başlayın Kembo’ya 30 cm diye bağırmaya. Müstehak size bunlar. Onun yapacağı kitaplığı dikeyim ben. Kulübün 20 trilyonunu alıp gidecek. Karşılığında marangozun tekine 200-300 TL verip bi tane kitaplık yaptıracak.

    6
    9
 2. Aynen öyle bu adamın parayla işi yok sadece yapılanlar hoş değil şuan olsa mal yusuftan tunaydan saıvetten daha çok iş yapar en azından adam eksiltebiliyo.

  37
  7
 3. Herkese katılıyorum…Kembo şu takımdaki en kreatif futbolcudur…Samet hocanın tavrını anlayabilmiş değilim.Bir kaç maç oynasa jilet gibi olurdu bence de…

  9
  2
 4. Yani adamdan faydalanmayı bizimkiler beceremiyor. Yönetim ve hoca bu adamı harcadı. Harcamayı geç adama oynamadan para veriyoruz. Yönetimde hoca efendiye bunu kadroya alacaksın diyemiyor.

  8
  1
 5. Geçen günde yazdım bu adam oynardı ama Samet benle sorun yok diyor ee oynat ozaman adam yusuftan tunaydan kat kat iyi hiç olmazsa yedekten gelip biz taraftar olarak bı kursumuz daha var derdik

 6. Bizim yönetimin iletişim eksikliği var. Bu yabancılar tabi ki de parayı sever ancak asıl istedikleri değer görmek. Bknz. Bjk klubü Quaresma gibi sorunlu adamı kaç sene idare edebildi. Bunu yapabilmelerinin sebebi adama değer vermek. Bu tip oyuncularla sürekli konuşman gerekir ona burada sevildiğini hissettirmen gerekir. Biz Kemboyu yaz başında kampa götürmedik ondan sonra Kembo bunu yaptı şunu yaptı. Emin olun kampa alınıp birde Samet ile güzel anlaşabilseydi şuan takım en az 8 puan fazla alırdı. En olmadı devre arası güzel paraya bu adamı satardık. Nitekim bu yönetim hiçbir şeyden anlamıyor. İstifa tek çözüm.

 7. Kim istemezdi sagda Kembo solda Limayi izlemeyi.Cok sevdigim bi espri var tam bizim yonetime uyan.Bizim baskana Real Madrid i teslim etsen 3 ay sonra Real ve Madrid olarak ikiye böler beceriksizlikten.Takimin kalıcı gelirleri yetmezmis gibi topcularida harciyolar.Sonumuz hayir olsun.

 8. Transfer yapmıyorsun bari elindeki Ada’mı kullanmayı bilin bu adam bir kere Ada’m akıllı bu sezon oynatılmadı atanasov Alper ve daha niceleri neden mi hep Samet Aybaba kendi istedikleri adamları oynattı bir kere şans vermedi atanasov taraftar baskısı ile son 5 10 dk oynatıp daha sonra da hazırlık maçı oynatıp bu Ada’mdan verim alamıyoruz diyemezsin Nasıl ki alt yapıdan Ramazan’ı risk alıp 60 70 dk oynatıyorsan aynı riski alıp Alper Ademoğlu ve atanasov içinde kullanacaksın hem transferin yok hemde elindekileri kullanamaması teknik direktör ve Başkan’ın suçudur

 9. Adamı kaybetmek kolay kazanmak zordur.Bunu başaran teknik adamlar başarılı olur zaten.Samet hocayı severim sayarım ama gözümde bir fatih terim bir şenol güneş değildir.Biz kemboyu daha sezon başı kampa almayarak zaten kaybettik.Sonra geri çağırdık daha ilk maçtan hırpalamaya sallamaya başladık.E yönetim de parasını vermiyor nolsun yani ne bekliyoruz ki kembodan hem para verme hem şans verme hem de laf söyle dur.

 10. bu adamı sene başında satış listesine koymuş olabilirsin ama yılda 1 milyon euro verdiğin adamdan faydalanmaya çalışlmalısın sana kimse 90 dakika oynat demiyor son 10-15 dklarda soksan çok maçı çevirebilecek adam en azından yıllık ücretini çıkarırdı

 11. Bence bu adamı tekrar kadroya alırlar ama şöyle taraftar olarak gündeme getirmek lazım gerekirse maçlarda kembo diye bağırmak lazım. Boşuna harcadılar.

  1. @Mi yorumuna yanıt olarak

   O bir tarafını kaldıramıyor dediğiniz adamın geçen sezon yaptığı katkıyı bu sezon hangi oyuncu yaptı.Penaltı bile atamadığımız Konyaspor’u geçen sezon Kembo’nun golüyle yendik.Yusuf’un 90 dakika yapamadığı ortalardansa, 23 yaşında olmasına rağmen 45 dakikayı zor çıkaran ve bitiriciliği aşırı zayıf olan Lima’yı izlemektense sezon başında kampa alınmış bir Kembo’yu izlemeyi tercih ederdim.Bu benim tercihim sizi bilemem.

 12. Bu adam bileklerine çok hakim tek zararı hantal kalıp fazla koşmaması yani tam bir hamle adamı alcan 65-70. Dkda maç bitene kadar iş yapar.

 13. Bu adamın antremana çıktığı bir gün kesinlikle teksasın bir ziyarete gidip destekte bulunması yanında olduğumuzu göstermesi gerekir. Yusuf gibilere 1 maç iyi oynadı diye sabrediyoruz. Şu yetenekte bir adamı göz göre göre her ne kadar taktir etsemde Samet hocaya harcatıyoruz. Samet hocanın oyuncu kayırma huyu gerçekten çok rahatsız edici. Alperle Atanasovuda yiyor zaten. Artık taraftar yönetime karşı duruşunu net belli edip yetenekli bize bu sezon galibiyeti kazandırabilecek adamlara destek çıkması gerekir!!

 14. Lima gibi hamle oyuncusu olarak ikinci yarı kullanılabilirdi diye düşünüyorum ama sanırım ama varlık içinde yokluk çekiyoruz. Ada parasını alıyor neden oynamıyorsunuz hoca.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu