Zeynep Tülay

İyi Takım Olduklarını Kanıtladılar!..

Glasgow Rangers Tekknik Direktörü Walter Smith maçın genelinde oyundan ve sonuçtan memnun olduğunu belirterek, ''Oyuncularım ellerinden geleni yapıp çok çalıştılar'' dedi.

 

Maçın ilk yarım saatinde çok iyi bir performans sergilediklerini dile getiren Smith, bu bölümde aradıkları golü bulduklarını daha sonra da iyi mücadele ettiklerini kaydetti.

 

Smith, ''5-4-1 sisteminde ısrar ettiniz. Takımınızın bu sistemdeki oyunundan memnun musunuz'', sorusuna, ''Evet memnunum. Zaten kazanıyorsanız doğruyu yapıyorsunuz demektir. Ben tatmin oldum. En tatmin eden şey de oyuncularımın gösterdiği performans'' yanıtını verdi.

 

''Glasgow taraftarları, Avrupa kupalarında devam etmeyi garanti olarak görüyor. Siz de aynı fikirde misiniz'' sorusuna ise Smith , ''Manchester United deplasmanından puan almak, evimizde maç kazanmak bizi iyi duruma getirdi. Ancak bu herşeyin garanti altına alındığını göstermez. Önümüzde 3 önemli maç var '' cevabını verdi.

 

Smith, ''Bursaspor'un şansının devam ettiğine inanıyor musunuz'' sorusuna ise, ''İnanıyorum, bu akşam iyi takım olduklarını gösterdiler. Biz maçı kazanmak için çok çalışmak zorunda kaldık. Tabii ki şansları var'' yanıtını verdi.

 

Deneyimli teknik adam bir gazetecinin, ''36 yıl önce Dundee United'ta forma giyerken Bursaspor'a 1-0 yenilmiştiniz. Bu akşam ise kazandınız, ne diyecek siniz'' sorusunu da şöyle yanıtladı:

''36 yıl önce korkunç bir taraftar bizi karşılamıştı. İlk maç berabere bitmişti. Ateşli taraftar karşısında maçı kaybettik ama bu kez kazandık. Umarım Bursa'daki maçta da iyi bir netice alırız.''

 

Kaynak:Ajansspor

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu