İyi Bir Sonuç Alacağız!..

Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam, ligde kendi konumlarını belirleyecek durumda olduklarını belirterek, “Cumartesi oynayacağımız maçtan alacağımız iyi bir netice ve 3 puanla ligi en iyi şekilde tamamlamayı düşünüyoruz” dedi.

 

Özlüce Tesisleri’nde basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Sağlam, hafta sonu oynanacak Gençlerbirliği maçını değerlendirdi. 2010-2011 sezonunu Gençlerbirliği maçıyla tamamlayacaklarını ifade eden Sağlam, “Cumartesi akşamı final karşılaşması oynayacağız. Maçtan alacağımız iyi bir sonuç ve 3 puanla sezonu en iyi şekilde tamamlamayı düşünüyoruz. İçinde bulunduğumuz durum itibariyle bu maçı kazanmak çok önemli. Bu maçı kazanmak için çok haklı sebebimiz var.

 

Eskişehir’den, alacağımız 3 puan ve güzel netice ile döneceğimize inanıyoruz. Oyuncularımızın hazır olması bizim için güzel bir olay. Ne sebep olursa olsun maçı almamamız gerekiyor. İyi bir mücadele ortaya koyup iyi sonuç alacağız” diye konuştu.

 

“RAKİBİMİZİN RAHAT KONUMDA OLMASI İYİ OYNAMAYACAKLARI ANLAMINA GELMİYOR”

Rakibin ligde iyi bir konumda olduğunu söyleyen Sağlam, “ Rakibimiz her ne kadar rahat olsa da iyi bir mücadele vereceklerdir. Böyle zor bir mücadeleden iyi netice ile çıkacağımıza inanıyoruz” şeklinde konuştu.

 

“DEMEKKİ BEŞİKTAŞ İÇİN ÇOK FAZLA ÖNEMLİ DEĞİL”

Bir basın mensubunun, ‘Beşiktaş karşılaşmaya yedek ağırlıklı kadro ile çıkacak’ şeklindeki soruna ise Sağlam, “Tabii bu onların bileceği bir iş. Bizim için önemli bir mücadele. Bir yandan üçüncülük ve dördüncülük maçı olurken, diğer yandan sıralamayı etkileyecek ve Avrupa maçlarında statüyü belirleyecek. Biz bu karşılaşmaya final olarak bakarken aynı zamanda Gaziantepspor takımı da böyle bakıyor. Demek ki rakipleri çok önemli bakmıyorlar bu maça. Kendi adıma da çok yorum yapmak istemiyorum” şeklinde cevap verdi.

 

“KENDİ KONUMUMUZU KENDİMİZ BELİRLEYECEK DURUMDAYIZ”

Futbolda bazı anları olduğunu ifade eden Sağlam, “Ortada çok sevindirici bir durum var. Başkalarının oynayacağı karşılaşmalardan çıkacak neticeye bağlanmak kadar kötü bir durum yok. Allah’a şükür biz bu durumda değiliz. Bugün kendi sonucumuzu kendimiz belirleyecek durumdayız. Çıkıp maçımızı oynayacağız. Maçı kazandıktan sonra üçüncülüğü elde etmiş olacağız” dedi.

 

“KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN KALİTELİ OYUNCULARI ALACAĞIZ”

Transfer çalışmaları hakkında bilgi veren Sağlam, “Belirlediğimiz oyuncularla başkanımız görüşmelerine devam ediyor. Kimse en ufak şüphe duymasın, kaliteli oyuncuları bünyemize katacağız. Dolayısıyla transferlerde çok dikkatli davranmak lazım, bizde onu yapıyoruz. Önümüzdeki sezon bizi zirve yarışında ve özellikle Avrupa kupalarında geçmişteki tecrübelerimizi katarak iyi neticeler alacağımıza inanıyoruz” diye kaydetti.

 

“KUTLAMA İÇİN ÇALIŞMA YAPILMADI”

Üçüncülük kutlaması için kulübün bulunduğu ortam sebebiyle bir çalışma yapılmadığını söyleyen Sağlam, “Öyle bir organizasyon yapılmayacak” dedi.

Sağlam ayrıca, iç transferde sezonun bitmesiyle oyuncular ile görüşmeye başlayacaklarını belirtti.

 

 

Kaynak:Bursaspor.Org

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu