İstenmiyorsam bileyim!

2. Kaptan Ali, kontratı bitmesine rağmen henüz kendisine kulüpten bir çağrı gelmediğini belirterek, “ Açıkçası sözleşme önerilmemesine kırıldım. Eğer kulübüm benimle devam etmek istemiyorsa haber verilmeli” dedi.

Tandoğan, sözleşmesinin yenilenmesi için bir teklif gelmemesine üzüldüğünü söyledi

Bursaspor forma giydiği 2,5 sezonda sergilediği performans taraftarın sevgilisi haline gelen Ali Tandoğan bugünlerde dertli mi dertli!.. Sezon sonunda anlaşması bitecek olan tecrübeli sağ bek, kendisine henüz yeni sözleşme önermeyen kulübüne kırgın olduğunu gazeteniz Gerçek’e açıkladı.

 

Futbolu burada bırakırım

Yeşil beyazlı camianın efsane isimlerinden biri olmak istediğini söyleyen Ali, “Futbolu bırakırken Bursaspor tarihine Sedat 3 gibi, Musisi gibi ismimi yazdırmak istiyorum” dedi. Kariyeri boyunca hiçbir takımda yakalayamadığı havayı Bursa’da yakaladığını ve Bursaspor’dan ayrılmak istemediğini söyleyen 34 yaşındaki defans oyuncusu, şöyle devam etti:

Bursaspor benim yuvam

“Bursa’nın bende ayrı bir yeri var. Bizim geçen sezon şampiyonluk yolunda yaşadıklarımız unutulmaz. Ben Bursaspor’a çok şey verdiğime inanıyorum. Düşüncem de burada kalmaktan yana.” Bu sezon sonunda sözleşmesinin biteceğini ve bu konuyla alakalı henüz kendisine bir teklif gelmemesini değerlendiren başarılı oyuncu, şöyle devam etti:

 

4 kulüpten teklif var

“Henüz yeni bir sözleşme önerilmediği için ortada bir belirsizlik var. Kimseyle bu konuyla alakalı bir şey görüşmedim. Bana Kayserispor, İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Karabükspor ve Antalyaspor’dan ciddi teklifler var. Ancak kulübümden gelecek talebe göre hareket etmek istediğim için bu tekliflere cevap bile vermedim.”  

Abiye de ihtiyaç var

Kulüpte yaşanan kötü olayları beraberlik içinde atlatmak istediklerini söyleyen Tandoğan, “Bu takımın genç arkadaşlara yol gösterecek abiye de ihtiyacı var. Takım içi bütünlüğü sağlayacak özelliğe sahibiz. Ben henüz oyun gücümden bir şey kaybetmiş değilim. Bu takımda oynayabilecek durumdayım” ifadesini kullandı.

 

İstenmiyorsam bileyim

Bursaspor taraftarının 2,5 yıl boyunca kendisine sahip çıkmasını ve sakatlandığı günlerde gösterdiği ilgiyi unutmasının mümkün olmadığını dile getiren deneyimli sağ bek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şampiyon olmuş kadrodan birkaç isme sonuna kadar sahip çıkılması gerektiğini düşünüyorum. Bu arada benim de bir takım sorumluluklarım ve ailem var. Eğer kulübüm benimle çalışmak istemiyorsa bunu bana iletmeli.”

 

Sembol olmak istiyorum

“Bu takıma sembol olabilecek yapıda ve karakterde insanlar var. Bursaspor’da bir Ömer Erdoğan, bir Ali Tandoğan gerçeği var. Şampiyon olarak tarihe geçen bir takımın kaptanları o camiada sembol olurlar. Ben de futbolu bıraktığımda, Sedat 3, Mesut, Ersel, Musisi gibi taraftarın unutamayacağı efsane oyuncular arasında yer almak isterim.”

 

 

Bursa Gerçek Gazetesi

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu