İşte Yazıcı’nın tahliye gerekçesi

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı’nın avukatları, müvekkiliyle birlikte diğer 3 yöneticiye özgürlük kapılarını aralayan nedenleri OLAY’a anlattı. Avukatlar, Yazıcı ve beraberindeki diğer tutuklu isimlerin tahliyesine karar veren Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin, CMK’daki masumiyet ilkesine dayanarak itirazı kabul ettiğini söyledi. KOŞULSUZ SALIVERME Mahkemenin, Yazıcı ve diğer isimlerle ilgili bihakkın (şartsız koşulsuz) tahliye kararı verdiğini vurgulayan avukatlar, ’Mahkeme, tutuklamanın tedbir niteliği taşıdığının bilinciyle hareket etti. Hükümlendirme halinde suçun her zaman infazının mümkün bulunduğundan İnsan Hakları Sözleşmesi ve CMK’nın masumiyet ilkeleri de göz önüne alındı.’ dedi.

Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nin tahliyelere ilişkin gerekçeleri de, ’Tutuklu sanıklarla ilgili deliller büyük oranda toplanmıştır. Karartılması durumu söz konusu değildir. Şüpheliler belli ikametgah sahibi olup kaçma şüpheleri de yoktur’ şeklinde sıraladığı öğrenildi

 

Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu