İşte transferlerin maliyetleri

Bursaspor Futbol Şubesi Sorumlusu Hasan Parlakay transfer maliyetleri hakkında açıklamalarda bulundu

“Üç transfer yaptık. Bugüne kadar aldığımız futbolculara bonservis bedeli ödemedik. Transferler finans olarak yeterli düzeyde olunca yapılabiliyor. Sow, Grazov ve Abdullahi Shehu transferini yaptık. Teknik Direktörümüz Paul Le Guen bize “Sow ve Grozav transferinden sonra, Shehu’yu da alabilirseniz ile mutlu olur ve transfer benim için bitmiş olur” dedi. Bizim skalamızda olan bazı isimleri ve önerdiğimiz oyuncuları ise şimdilik düşünmediğini belirtti.”

BAŞAKŞEHİR MAÇINDAKİ OYUN GEÇİCİDİR

“Hocamız takımdaki performans düşüklüğünü sistem değişikliği ile çözebileceğini düşünüyor. Ben Başakşehir maçındaki kötü performansımız ne kadar gelip geçici de desem bu sadece benim temennim olur. Le Guen sezon başında bize yeni bir tabir getirdi ve “ligin ilk yarısındaki tabloda yerimizi görebiliriz” dedi. Yeni transferlerimizden  6 – 7’si ilk onbirde oynuyor. Yani biz bir anlamda yeni bir takımız. Geçen yılın transferlerini bu yönetimin yaptı. Şimdi o hatalarımızı temizlememiz gerekiyor. Ligin ikinci yarısı yeni başlıyor.

YENİ YIL PLANI YAPAMIYORUZ

“Hocamızla görüştük. Önümüzdeki yıl için bazı oyuncularla imza attırmak için girişimler oldu. Biliyorsunuz Mayıs’ta seçim var. Başkan Ali Ay ise henüz kararsız. Kalır mı, gider mi bilemiyorum. Çalışmalarımız var. Devre arasında birkaç oyuncu ile anlaşma yoluna gidebiliriz. Yeni sezon için orta alanda çok oyuncuya ihtiyacımız olacak. Teknik ekiple ilgili her şeyi hocaya danışmaya karar verdik. Scout ekibi 2 personele indi.  Bu iki kişinin kalmasını hoca istiyor. Hocamız başkanımıza tavsiye etti başkanımız da kabul etti. ”

MALİYETLER ŞÖYLE

Sow 800 bin Euro alacak. Katar‘da 4,2 milyon Euro kazanıyordu. Kendi alacaklarından fedakarlık yaptı. Biz kulübüne bedel vermeden aldık. Ücreti ise 5 aya bölünüp ödenecek.”

Grazov kendinisi ispat etmek isteyen oyuncu. Serbest kalabilir diye diye daha önceden hocamız ile görüşmüştük. Alternatiflerinizden biri olsun istedik. Le Guen, Antalya kampımıza gelen Mircea Lucescu, Romanya A Milli Takım Teknik Direktörü Contra’dan bilgiler aldı. Onlar iyi oyuncu olduğunu söylediler. Grozav ile 6 ay artı 2 yıl sözleşme yaptık. Sezon sonuna kadar bizde 275 bin Euro alacak. Kalırsa bir sonraki yıl 550, son yılında ise 575 bin Euro kazanacak.”

GROZAV’UN ŞEHRE ALIŞMASI İÇİN BU TEKLİFİ YAPTIK

Rumen oyuncu Grozav 2 yıl Çeçenistan’da oynadı ve Orada yaşadı. Ardından Karabük’e geldi. Orada mali açıdan bir travma yaşadı. Sonra büyük bir kent olan Bursa’ya geldi. Burası büyük bir şehir. Adaptasyonda zorlanabilir mi diye düşündük. Biliyorsunuz, göndermek için zorlandığımız bazı isimler var. Bizde böyle anlaşma yaptık. Biz teklif ettik oyuncu kabul etti.”

Transferler zamanında yapılmaması yönünde nasıl eksiklik var?

“Geçen yıl yaşanan olaylar sonrasında hazırlık yapmak gerekiyordu. Ama elimizde hocamız yoktu. Bursa’daki hiç kimse Trabzonspor maçından sonra yeni sezonu düşünmüyordu. Kampa yetişmeme konusunda ise hocamız bizden zaman istedi. Bekleyip karar verelim dediğimiz için kamplara yetişmedi. Hoca beklemek istedi. Bu yıl için konuşuyorum. Eksik yere göre karar vereceğim dedi. 1-2 yapabilirsiniz.”

BADU YARARLI OLACAKTIR

“Beni kimse tanımıyor. Sosyal medyada hakaret etmedikleri süre içerisinde taraftarımız görüşlerini belirtebilir. Herkes kendince eleştirisinde haklı olabilir. Yanlış yapabiliriz. Ben kendi insiyatifime göre bir şey yapmıyorum. Bir işi yapmak için gerekli sorgulamamı yapıyorum. Biz Badu‘yu İtalyan Takımı Udinese‘den transfer yapalım diye almadık. Badu olduğu için aldık fedakarlık yaptık. Transferler gerçekten şans işi. 150 bin Euro aldığınız efsane, 2 milyona aldığınız çöp oluyor. Badu’nun çok iyi performans göstereceğine inanıyorum. Badu’nun transferinin yanlış olduğunu düşünmüyorum.”

MERTER’DE SORUN KENDİSİ

Merter’in gitmeme sebebi tamamen kendisi. Talibi de vardı. Antalya’da kamptayken bizi federasyona şikayet etti. 150 bin TL alacağını istedi ve problem yaptı. Kendisi şuan Vakıfköy’de. Takım içinde düşünmediğimiz oyuncu. Umarım en kısa zamanda gidecektir.”

3 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. Parlakay geldikten sonra transferde toparlanma oldu ancak Castro gibi tanınmış adamı almak varken Badu’yu kiralamak olmadı. Tutup tutmama lotosu oynayacağına herkesçe beğenilen Castro alınsa şuan ilk 5 teydik.

    11
    1
  2. baştan sona HİKAYE…Çıkın delikanlı gibi en ucuz topçu bunlar, sizleri avutmak için bunları takıma doldurduk de..

    6
    10

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu