İşte Timsah Arena’daki hırsızlığın belgeleri

Bursaspor’un derdi, çilesi bitmek bilmiyor. Transfer tahtasına yoğunlaşan Timsah bu konuda epey bir yol almış olsa da diğer taraflardan patlak veren sıkıntılar can sıkmaya devam ediyor.

Timsah Arena (Büyükşehir Belediye Stadyumu) büyük bir hırsızlığa sahne oldu. TFF Yükselme maçı olan Sakaryaspor A.Ş- Karagümrük A.Ş maçının oynandığı hafta ortaya çıkan ve daha sonrasında 3 defa daha gerçekleşen hırsızlıkla alakalı detaylar ortaya çıktıkça hırsızlığın boyutu da ciddi boyut kazanmaya başladı.

TAHMİNEN 6 AYDIR SÜRÜYOR

Olay tahmini olarak 6 ay önceye dayanıyor. Stadyuma dadanan hırsızlar Bursaspor’un gece maçı oynamasına bakın nasıl engel oluyor. Öncelikle Kuzey kale arkası tarafında kapı kilitlerini keski ile kesip Timsah kafasının üzerine kadar ulaşıyor. Burada fotoğrafta gördüğünüz ana şalterlere ulaşarak ilk başta ışıklandırmaya zarar vermeden kabloları kesip, soymaya ve satmaya başlıyor. Daha sonra kademe, kademe bütün stadyumun elektirikleri de aynı yöntemle kabloları kesilerek kullanılmaz hale geliyor.

GECE MAÇI İMKANSIZ

Bu esnada artık iş iyice çığırından çıkıyor ve gece maçı oynanmaz hale geliyor. Bunu yaparken de gün aşırı giriş, çıkış yapılıyor. Ancak 2 aydır Stadyumda güvenlik zafiyeti olduğundan dolayı kimse görmüyor. İş o kadar büyüyor ki içeride şantiyeden kalma yataklar bile kullanılıyor. Hırsızlar girip, çıkmak yerine zamanının bütün bölümünü bu işe harcıyor ve 2 kişi olduğu tahmin edilen hırsız gurubu işini yapmaya koyuluyor.

KABLOLARI İÇERİDE SOYMUŞLAR

Hatta işi kendilerince bir iş mecrası haline getirip. Kestikleri kabloları stadyum içerisinde soyarak plastik bölümlerini de içeride bırakıyorlar. Fakat temiz ve titiz çalışıp eldiven kullanıyorlar. Tahminen ilk etapta 100.000 TL civarında bir soygun gerçekleşiyor.

TEKRAR GELİYORLAR

100.000 TL yetmiyor ve daha sonra aradan 1 ay geçtikten sonra tekrar geliyorlar. Bu arada o dönem stadyum müdürü olan Sedat Şen olayı fark ediyor ve kapıları kilitleyip savcılığa şikayet dilekçesi yani suç duyurusunda bulunuyor. Ancak buna rağmen aradan 1 ay geçiyor ve tekrar kapılar kırılarak içeriye giriliyor. İşte burada ki asıl sorunda daha öncesinde bu zararın verildiği bölgeden aynı yöntemle tekrar giriliyor ve tek alınan önlem 5 TL’lik bir kilit oluyor. Bu sefer ışıklandırmaların kabloları yani büyük işe kalkışılıyor.

1 AY ÇALIŞMIŞLAR

Bu girişin akabinde ortalama 1 ay daha çalışmaya devam ediyorlar. Yani son hırsızlığın üzerinden 1 ay geçiyor ve tekrar içeriye giriliyor. Bu noktadan sonra içeride giriş, çıkış veya kalarak toplamda 20 gün daha çalışma devam ediyor ve büyük kabloları kesilerek, temizlenip satışa hazır hale getiriliyor.

ZARAR 400-600 ARASI

İşte daha sonrasında ise ortalama 400 ve 600 bin TL arasında bir hasar oluşuyor. Güvenlik ve stadyum müdürü Sedat Şen olayı 2. Kez fark ediyor ve tekrardan suç duyurusunda bulunuyor. Soruşturma başlıyor ve kapılar tekrar kilitleniyor ancak tekrardan hiçbir önlem alınmıyor. Ta ki Olay Yeri İnceleme Polisleri Stadyuma gelene kadar.

SUÇÜSTÜ YAPILDI

Olay Yeri İnceleme Polisleri stadyuma gelerek Sedat Şen ile birlikte olay yerini incelemek üzere Timsah Kafasına çıkıyor. Çıktıklarında kapı kilitli olmasına rağmen bir kişiyi suçüstü yakalayarak göz altına alıyor. Yani 3. kez stadyuma giriş yapan hırsızlar olay soruşturma başlamasa ve o anda oraya gelmemiş olsa belki de stadyumda olay daha da vahim bir hal alacak ve zarar milyonlara çıkacak. Suçüstü yakalanan bu şahıs göz altına alınıyor ve tutuklu yargılanmak üzere hapishaneye atılıyor. Sorgusunda ise 2 kişi olduklarını itiraf ediyor.

OLAY MAHKEMEDE

Daha sonrasında Sedat Şen ve iki personel işten ayrılıyor. Sedat Şen ayrılma gerekçesini istifa olarak gösteriyor. Kendisiyle de görüştüm “Daha önceden Mesut Mestan ile yaşadığım sıkıntılar vardı. Kendisine bana bir özür borcu olduğunu söyledim. Ancak kendisi işten çıkardı. İzindeydim ve döndüğümde bu durum bana iletildi” dedi. Hırsızlık dosyası savcılık ve mahkeme boyutunda olduğundan dolayı şimdilik sessizlik hakim.

SİGORTA KARŞILAYACAK

Konuyla alakalı bilgi aldığımız eski müdür Sedat ŞenSigortası olduğu için mahkeme tarafından bu zararın karşılanmasını talep ettik. Sigorta şirketi eksper yolladı ve kusur bizde olmadığı anlaşıldı. Ancak zarar büyük olduğu için devletin eksperi de inceledi ve tekrardan kusursuz olduğumuz anlaşıldı. Hasar sigorta şirketi tarafından karşılanacak” dedi.

Kaynak
Bursa Kent Gazetesi

25 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @B-Devi yorumuna yanıt olarak

   hırsızlar bu kadar rahat davrandığına göre insanın aklına başka şeylerde geliyor. “hırsız içerden olunca kapı kilit tutmaz” diye boşa söylenmemiş.

   16
  2. @B-Devi yorumuna yanıt olarak

   Kesinlikle organize bir iş taşeron hırsızlara yaptırılmış gibi gözüküyor yakında kokusu çıkar ! Bilmeyen birisi bu kadar büyük hırsızlığa kalkışamaz ! Kesin içeriden biri…

   25
   1
  3. @B-Devi yorumuna yanıt olarak

   10 yıldır inşaat halinde duran 10 yıl önce etrafında sosyal yaşam alanı olacağı söylenip ama 10 yıldır şehrin ortasında maç günleri hariç karanlık ıssız bi ucube yapı bitmeyen kafa inşaat hertürlü rezil görüntü yakında dış kaplamalarıda söküp çalarlar kim bu ucubeye milletin cebinden 500 triyon gibi fahiş bi para harcayıp bu ucube görüntüyü ortada bıraktıysa bütün sorumlulara hakkımı helal etmiyorum inşallah bi yerlerinden çıkar….

   33
   3
   1. @osm16 yorumuna yanıt olarak

    Bu yaziyi (-) leyen kimdir acaba cok merak ettim. Bursaspor umuz bir çok haini icinde barindirmis belli. Bir an evel bu yakinimizdaki pislik karaktersizleri ifsa edip yolumuza bakmaliyiz. Bursaspor bir tane baska istesende yok !!!!!

 1. Yazıklar olsun. . Artık hırsız lara gaspçılara taciz edenlere ceza yerine serbest bırakılırsa böyle şeyler çok yaşanacak. … ARTIK HARAM I HELÂL. .. HELÂL İ HARAM OLARAK YAŞAYACAKSAK BU İNSAN LIK DEĞİL DİR. ..

  25
  1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Yakalanan hırsız diğerlerinin ismini verene kadar hücrede tutulmali.
   Suç işlemek bu kadar kolay olmamali.
   Şehir stadindan Kablo çalmak nedir ya
   Ceza caydirici olmali

   23
 2. Timsah kafası hikayesi
  Yaziklar olsun 3 milyonluk şehirin takimina bak.
  Son 5 yıldır bitikleri oynuyoruz.
  Karagümrük bile daha iyi yönetiliyor.

  20
  1. @Bursa yorumuna yanıt olarak

   Arkadas sen nasil mudursun. O hirsizlari gece gunduz bekleyip yakalayacakdin.Oyle suc duyurusunda bulundum falan…..yazik cok yazik.Kablo hirsizini bile caydirici onlem alamiyorsun.Hadi canim sende….

   7
   4
    1. @HARBİCİ yorumuna yanıt olarak

     Kardeş güvenlik yok stadyumda 5 personel var biri engelli 5 tl kilit tak diyen yönetim var ayrıca 180000 m2 kare yer düşün kim ne yapabilir ortalama Bi tur atsan i katta ki her kat ayrı m2 yapar en alt en üst 25 30 km yapar ayıkıyon mu nasıl Bi yer öyle Bi maça gelmekle belliolmuyor güvenlik firmasına 2 adam koydurmuş senin yöneticin Bi side bile yer kapıda 2 tane var sen nediyon personel eger arada Bi bakmasa zaten belli olmazdı bu iş personel ne yapsın 4 ay maaş alamamış acaba stadyum ne yer evde ne yer diyeni yok adam polis gibi hırsız aramış ki korku tüneli gibi Bi gir bak sen bakalım nasıl oluyor

 3. Mutlu mesut Atatürk stadımız vardı tıka basa doldururduk bize faylasiyla yeterdi.Yeri güzeldi herkes kolayca ulasabilrdi.O güzelim stadımızı yıktılar ve bize yeni stadiniz şöyle olacak böyle olacak diye pışpışladilar.45 bin kişilik stat bizim neyimize fb gs bjk statları yılda 20 bin ortalamayla oynuyorlar.Su hiç dolmayan timsah arena laneti bizi mahvetti stadı hınca hınç doldurmaya çalışıyoruz onda bile statda kimse yokmuş gibi gözüküyor halbuki statda 25 bin kişi var.Yaw arkadaş senede 1 tane milli maç için yada 2 tane İstanbul takimiyla yapacağın maç için bu kadar büyük stada ne gerek vardı tam anlamıyla bir israf

  13
  2
 4. Maalesef stadyum inşaatında çalışmış kötü niyetli kişilerden olabileceğini düşünüyorum, eğer tüm bunlar bilindiği halde klüp içinden göz yumuldu ve organize olarak yapıldı ise o klüp görevlilerine de haram zıkkım olsun

 5. 6ay boyunca adamlar giriyor çıkıyor orada yatıyor parti parti satıyor ! Stad ışıkları çalışmayacak hale geliyor ! Bu nasıl iş ?

 6. Bunlar bu işi beceremiyorsa stadi da biz bekleyelim..hergün 6-7 kişi nöbet tutalim.. ama hirsizi yakalarsak timsah kafasindan aşagı atariz .net!

  8
  1
 7. Gidin bakın özlüceye veya vakıfköye alttan alta oralarıda soymasınlar . Gerçi BURSASPOR soyulacağı kadar soyulmuş şimdikiler de kırıntıları tpolamaya çalışıyor .

 8. Sevgili Bursasporlular takımıza sahip çıkmak adına bu habderde yorum yapılmış güzel birşey lakin bu kadar yorum yazanlardan kaçımız kombine forma aldı lütfen ilk önce taraftar olalım elbeteki işin içinde Bursaspor olduğunda hiçbirşeyde kayıtsız kalmayacağız lakin bende her haberin altına kombine ni formanı al

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu