İşte Serdar Kurtuluş gerçekleri!

Yeşil beyazlı takımda forma giyen Kurtuluş kardeşlerden Serdar Kurtuluş’un Bursaspor’dan ayrılarak Beşiktaş’a gidişindeki süreç ile kardeşi Fatih Serkan Kurtuluş’un ayrılışı arasında bariz bir fark var.

Fatih Serkan Kurtuluş Bursaspor’da oynarken sözleşme yenilemeye yanaşmamış ve takımdan ayrılmak istediğini açıkça belli etmişti. Bursaspor ve Fatih Serkan Kurtuluş arasındaki ipler iyice gerilirken genç oyuncu son dakika operasyonu ile İstanbul ekibi Galatasaray’a imza atmıştı.

İŞTE O DÖNEM SERDAR kURTULUŞ’UN AÇIKLAMALARI:

“Serdar Kurtuluş Beşiktaş’ta!

Siyah-beyazlılar Serdar’a karşılık Bursaspor’a 1 milyon dolar ve Eser Yağmur ile Sinan Kaloğlu’nu verecek.

Serdar Kurtuluş’un başka bir takıma satılması halinde de yeşil-beyazlılar bu bonservis bedeli üzerinden yüzde 20 pay alacak. SERDAR: HABERİ TELEVİZYONDAN ÖĞRENDİM Beşiktaş’ın Bursaspor’dan transfer ettiği genç oyuncu Serdar Kurtuluş, “Transfer haberini televizyondan öğrendim” dedi.  Genç oyuncu, altyapısında yetiştiği Bursaspor Kulübü’nden ayrılmanın kendisini üzdüğünü, ancak Beşiktaş gibi büyük bir takımda forma giyecek olmanın da heyecan ve mutluluğunu yaşadığını söyledi.  Menajeri aracılığıyla uzun süredir birçok takımdan transfer teklifleri aldığını belirten Serdar Kurtuluş, “Beşiktaşlı yöneticilerin uzun süredir ısrarla beni istediklerini biliyordum ama net bir şey yoktu. Başkanımız Levent Kızıl, yöneticilerle anlaşmış. Transfer haberini televizyondan öğrendim” diye konuştu.  Kurtuluş, çocukluğundan bu yana Bursaspor’da kaptanlığa kadar yükseldikten sonra 3 büyük takımdan birine gitmeyi istediğini ifade ederek, “Ben Bursaspor’da doğdum, Bursaspor’da Serdar Kurtuluş oldum. Özellikle taraftarımızı çok seviyorum. Gitmek benim için hiç de kolay değil. İsteklerim biraz erken oldu” dedi.  “HEDEFLERİM BÜYÜK” Genç oyuncu, kendisine çok güvendiğini, Beşiktaş’ta da çok çalışarak sürekli forma giymek istediğini belirterek, “Hedefim, siyah-beyazlı forma altında başarılı olup A Milli Takım’a seçilmek ve daha sonra İngiltere Ligi’nde oynamak. Bir gün bunu başaracağıma inanıyorum. Bursasporlu taraftarlar gitmemi istemiyor. Gönlüm her zaman Bursaspor’un başarılı olmasından yana. Başarılı olacağından da eminim. Taraftarlar bana kızabilir ama hepsini çok seviyorum. Futbolu Bursaspor forması altında bırakmak istiyorum” diye konuştu. Serdar Kurtuluş, 5-6 Haziran’da Beşiktaş Kulübü ile mukavele imzalayacaklarını kaydetti”

Bursasporluyuz.org

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu