İşte sana, sevgili futbol kulübüm…

Son düdük boş stadyumu doldururken, burada, koltuğumda oturmaya devam ediyorum.

Aklım anılar, kalbim ise duygularla dolu. Bir zamanlar takımımızın formasının canlı renkleri şimdi solmuş gibi görünüyor, sanki kaybolan ve çok uzakta görünen zafer günleri gibi. Biz bir zamanlar devdik. Türkiye‘nin 5. büyük kulübü olma tiltini sahada ve tribünde savaşarak kazanmıştık. Tribünlerdeki destek ve rakibe baskı ile sahayı yönetiyorduk. Tezahüratlarımız tribünlerde yankılanıyor, bir sadakatin senfonisini oluşturuyordu.

Ama şimdi tribünler seyrekleşti ve yankılar fısıltılara dönüştü. Bir zamanlar İstanbul‘a, haksızlığa karşı dimdik duran kulüp, şimdi nefes almakta zorlanıyor. Mali sıkıntılar, kötü yönetimler, futbol konuşmayı bırakıp eleştiri lanetinin gelmesiyle birlikte küme düşmelerin bedellerini ödüyoruz. Yine de buradayım, yıpranmış atkımı hala takıyorum, marşımızı hala söylüyorum, umuda sarılıyorum.

Zaferleri, kutlamaları, arkadaşlığı hatırlıyorum. Rakiplerimize karşı son dakika golüyle kazandığımızda ertesi gün yaptığımı keyifli Bursaspor sohbetlerini hatırlıyorum. Aynı armaya olan sevgimizle birbirimize sarıldığımızı hatırlıyorum. Bu anılar ruhumun derinliklerine kazındı ve yenilgiler bunları silip süpüremez.

Oyuncuların gelip gitmesini, teknik direktörlerin yükselip düşmesini gördüm. Her ayrılık kalbime bir bıçak gibi saplandı, ama yine de geri geldim. Çünkü bu kulüp sadece kupalarla ilgili değil; kimliğiyle ilgili. Kendimden daha büyük bir şeyin parçası olmakla ilgili. Formamızı giydiğimde, tarihin yükünü taşıyorum – zaferleri ve gözyaşlarını.

Ve bu yüzden kalıyorum. Bu ölmekte olan kulüp hala damarlarımda yaşıyor. Çünkü yeniden doğuşa, son dakika golünün sihrine, altta kalanın zafer çığlığına inanıyorum. Belki artık şampiyonluklar kazanmayacağız, ama kalpleri kazanacağız. Mirasımız tozlanıyor olsa da yaşayacak.

İşte sana, sevgili futbol kulübüm. Solmayan anılar, rüzgarda yankılanan şarkılar. Belki ölüyoruz, ama son darbeyi vurarak gideceğiz. Ve son düdük son kez çaldığında, hala burada olacağım, marşımızı söyleyeceğim.

Bazı sevgiler asla ölmez – sadece form değiştirir, sahadaki mevsimler gibi.

18 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. TÜM BUNLARI,
  a- rahmetli yazıcıyı istifaya davet ederken,
  b- kendisine ültimatomlar verilirken.
  c- gitmesi için protesto amaçlı tribünler boşaltılırken,
  d- süper lig ikinci, üçüncü, dördüncülüklerine burun kıvırırken,
  e- 5 yıl aralıksız avrupa kupalarına katılmalara dudak bükerken,
  f- ertuğrul sağlamı kulübede ağlatırken,
  g- sonrasında gelen ve başarılı olan şenol güneş ve hamzaoğlunu yok trabzonlu, yok ge se li diye suçlarken (ulan profesyonelin takımı mı olur!)
  h- futbolcularımızı kazma-kürek diye yaftalarken, şamili alana bilmem kim yanında bedava diyerek onlarla kafa bulurken.
  i- timsah arenayı burası akhisar değil! bilmem kim dışarı! küfürler ve oynayın lan! larla inletirken,
  j- otobüs basıp kaptanlarımızı döverken,
  k- içeride dışarıda demeden her hafta kulübümüze para cezası ve saha kapatma cezaları aldırırken,
  l- ve bunlar gibi daha yüzlerce saçmalığa imza atarken.
  DÜ ŞÜ NE CEK TİK…

  57
  3
  1. @hıdır ben yorumuna yanıt olarak

   m- Şampiyonluk sonrası Rahmetli Yazıcı paraları ndirip, kendinden sonrabaşkan olacak yancı yöneticileri Recep Oynakbaşı, Messut Fistan ve Erkan Kanat gibi isimlere ilham vererek onlara da hırsızlığı ve transferler üzerinden indiragandi’yi öğretirken
   DÜ ŞÜ NE CEK TİK…

  2. @hıdır ben yorumuna yanıt olarak

   Yazdıklarınin hepsi o kadar doğru ki helal olsun diyorum ve tebrik ederim seni, içimizden geçenlerin hepsini yazıya dökmüşsün👏👏👏

  3. @hıdır ben yorumuna yanıt olarak

   Süper yorum.Bunlar hala devam ediyor.şu gençlerle bile bu ligde tutunurduk ama yazıklar olsun.Banaz ve ekibini istifaya çağıranlar Recep gibi boşları alkışlayanlar bu senenin katilidir .üç tecrübeli oyuncu tutulsaydı bu sene farklı olurdu.am birikerine göre onlarda çöptü .Onlara göre transfer tahtası açılacak ve Messi bize gelecekti.hala transfer tahtası açılacak diyen belediyeyi yalayan tipler var.kulüp küçülmeli boş masraflardan kurtulmalı.ilk timsah arena.vakıfköy yapılanmasıyla uzun bir planlama ile üst lig hedeflenmeli.eldeki çöp dediğiniz her oyuncu tutulmalı.yoksa son amatör Lig.

   4
   1
  4. @hıdır ben yorumuna yanıt olarak

   100 numara yorum….2010 dan bu günlere kadar inişimizin gerçeği …
   Leguen ile Hamza Hamzaoğlu, Şenol Güneş….. başarıya giderken Teksas ve kendini bilmeyen taraftar ve bu bahsettiğim hocaların Yönetim bizleri bugünlere iten kişiler.. SONRA son altın değerinde altyapımızı ortalığa dağıtan Mustafa eri küstüren. Ve son şansımızı da darp eden yönetim.. Bursamızın tam çöküşü Mustafa er ve altın değerinde Bursamızın geleçeği olan altyapımız da küstüren yönetim. Burda iş tamamen bitmiştir… şuan Sudan çıkarılan balık gibi çırpınan Bursaspor.

   11
   1
 2. Taraftar olarak rakip takımın taraftarıyla kavga etmektense bizi soyan hırsız yöneticilerle kavga etseydik yine eski gücümüzde olabilirdik
  Yahu bir tane ya bir tane yazar çıkıp demedi ki arkadaş yediniz de hiç mi doymadınız…
  Bir tane yeni yönetici eski yönetici hakkında adam akıllı suç duyurusunda bulunmaz mı
  Taraftar grubu hesap sormaz mı
  Kusura bakmayalım ama
  Böyle camiaya böyle yönetici
  Kim ne demek istediğimi zaten anladı…

  21
  1. @Hkilic yorumuna yanıt olarak

   Aynı hikaye de bizim maçı anlatan spikerler.
   Üç büyütülmüşler oldumu maç esnasında gördüklerini anlatmıyorlar.

   Spor programları devamlı üç büyütülmüşlerin üzerine kurulmuş. Tabi futbolumuzda ilerleme olmaz. Devamlı üçler şampiyon olur. Devamlı İstanbul.. Ammada İstanbul muş.. Türk futbolun katili İstanbullu!

 3. Dün bir Avukat yönetime aday olduğunu duyurmuş evet ben de sizler gibi kapasitesinin yeterli olmadığı kanaatindeyim ama gazeteci olarak yine de duyurmanız gerekir ama siz hâlâ ölü taklidi yapmayı tercih edip, laf ola beri gele paylaşımlar yapmayı tercih ediyorsunuz

  13
  2
  1. @GREEN MİLE yorumuna yanıt olarak

   Hepimiz aynı durumdayız kardeşim.
   Söyleyecek çok sözümüz var fakat susmalıyız.
   Derdimizi dağlara haykırsak dağlar kahrolacak.
   İçimiz kan ağlıyor sabırla beklemekten başka yapacak bir şey yok.
   Gün gelecek yeniden şampiyonluklara ulaşacağız.
   Birden çıkış yakaladık şimdi düşmekteyiz.
   Unutmayalım her çıkışın bir inişi olduğu gibi her inişin de bir çıkışı var.
   Sabır.

   5
   7
 4. Arkadaşlar
  Bursaspor/YouTube katıla üye olalım,
  Etrafimzdaki eş, dost, arkadaş kim varsa onlari da üye yapalim lütfen
  Aylık 25 tl bedel ile 1 milyon üyeye
  Ulaştigimiz taktirde yillik 300 milyon tl
  Gibi ciddi bir gelir kalemine
  Kulüp ulaşacaktır

  5
  7
 5. anılarda yaşamak güçsüzlerin işidir. geçmiş bitmiştir tek şampiyonluk dışında tek elle tutulur başarısı olmayan bir takımız. başarımızın sürdürebilirliğini sağlayamadık. şimdi maziyle avunma lakırtılarıyla bir yere varamayız. gerçekle yüzleşmeyen gerçeğin sillesini yemeye devam eder. rezil rüsva olduk öyle bir battık ki işin kötüsü ışık bile yok. şimdi 80 yaşındaki dedeler gibi geçmişte şöyle idim muhabeti komik sadece.

  4
  2

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu