İşte Ozan gerçekleri

Futbol kamuoyunda yaklaşık 15 gündür Ozan İpek'in kadro dışı kalması konuşuluyor. Bursaspor'un şampiyonluk yaşayan elindeki bu önemli silahı neden kaybettiği gündemden düşmüyor. Kadro dışı kalmasının yanı sıra kulüp tarihinin en ağır para cezasını alan Ozan İpek'in sadece arkadaşlarıyla saha içinde tartıştığı için bu cezaya çarptırılması “Perde arkasında başka gelişmeler mi var?” sorusunu akla getiriyor. Olayın baş kahramanı Ozan İpek ise şu günlerde gelişmeleri uzaktan izlemekle yetiniyor. Deneyimli krampon bu konuda konuşmamakta kararlı. Sadece suçunun ne olduğunu merak ediyor. Yakın çevresine bile içinden geçenleri aktarmıyor.

 

Bonservis karmaşası

Ozan konusunda şu an için bilinen tek gerçek Bursaspor'la yollarının devre arasında tamamen kopacağı. Ancak yaşanan belirsizlikler Ozan için Bursaspor'un nasıl bir tavır sergileyeceği. Yaşanan en büyük karmaşa ise tecrübeli futbolcunun bonservisindeki çelişki. Yeşil Beyazlı kulüp henüz net rakamı belirlemedi. Beşiktaş'ın nabız yokladığı, Galatasaray'ın devreye girdiği Ozan, futbol yaşamını bundan sonra nerede sürdürecek? Yurtdışı transferi gündemde mi? Bu soruların yanıtı aşağıdaki konu başlıklarında tüm çıplaklığıyla gün yüzüne çıkacak.

 

Beşiktaş neden geri çekildi?

Her transfer döneminde adı sıkça Beşiktaş'la anılan Ozan için Siyah Beyazlı kulüp kadro dışı kalmasının ardından hemen devreye girdi. Ancak ortaya atılan 4 milyon TL ve 6 milyon Euro'luk bonservis rakamları arasındaki çelişki Beşiktaşlı yöneticileri bu transferde geri adım atmaya itti. Ozan'ın fiyatını araştıran Beşiktaş 2. Başkanı Ahmet Cebi bu karmaşa nedeniyle transferden vazgeçtiklerini açıkladı.

 

Ferdandes dışındaki tüm yabancılar…

Ozan'ın fiyatını araştıran bir diğer isim Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba oldu. Aybaba'nın Bursasporlu futbolcunun kulübünden yıllık 2 milyon TL alması üzerine “Bu rakam bizi zorlar” dediği öğrenildi. Aybaba'nın ayrıca Ozan konusunun açıldığı bir sohbette, “Fernandes hariç, Quaresma dahil tüm yabancıları takasta kullanabiliriz” cümlesini sarf etmesi, deneyimli çalıştırıcının bu transferi ne kadar istediğini açıkça ortaya koydu.

 

Sercan Yıldırım takası…

Ozan'ın kadro dışı kalması Galatasaray'ın da iştahını kabarttı. Sarı Kırmızılı kulübün doğrudan olmasa da aracılar vasıtasıyla Bursaspor'a Ozan'a karşılık Sercan Yıldırım'ı teklif ettiği ancak, Yeşil Beyazlı yönetimin bu öneriyi tartışmadan geri çevirdiği gündeme bomba gibi düştü.

 

Yurtdışına gidecek mi?

Ozan yurtdışından gelen transfer tekliflerini ailevi sebeplerden dolayı hep geri plana itti. Tecrübeli futbolcuya son olarak Udinese talip olmuş ve Twente ile Bursa'da oynanan maçta İtalyan kulübünün antrenörleri Atatürk Stadı'ndaki yerlerini almışlardı. Udinese'nin Ozan'a karşılık 1 milyon Euro'luk teklifte bulundukları, Bursaspor'dan ret cevabı alınca da bu transferi kapattıkları ortaya çıktı. Kadro dışı kalan Ozan'ın halen yurtdışında oynamayı düşünmediği konuşuluyor.

 

Rapora rağmen…

Gözden çıkarıldığı her an affedilme olasılığına karşılık hazır olması için A2 takımı yerine kadro dışı bırakılan Tagoe'yle çalıştırılarak netlik kazanan Ozan İpek haftanın altı günü çift antrenman yapmak zorunda. Katılmadığı her çalışma için noter tespiti yapılacak ve 20 bin TL'Lik para cezası devreye girecek. Rahatsızlanan Ozan dün Bursa Devlet Hastanesi'nden bir haftalık rapor aldı. Ancak menajeri Engin Kırkpınar'ın “Hastalığın ciddi bile olsa bu dönemde kulüpte bir yanlış anlaşılma yaratabilirsin” uyarısını dikkate alan tecrübeli futbolcu rapora rağmen çalışmalarını sürdürmeyi kararlaştırdı. Ozan Tagoe ile birlikte bugün Vakıfköy Tesisleri'nde çalışmalarına devam edecek.

 

Rotası neresi olacak?

Beşiktaş'ın devreden çıktığı, Galatasaray'ın takas teklifinin geri çevrildiği, yurtdışını düşünmeyen Ozan'ın Bursaspor'dan sonraki durağı yine Süper Lig olacak. Tecrübeli futbolcunun menajerlerine tüm yetkileri verdiği belirtilirken yakın bir tarihte ön protokol imzasına varacak bir gelişmeyle kesin gözüyle bakılıyor.

 

SÜHA GÜRSOY

Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu