İşte olası Bursaspor Başkan adayları

Bursa.com Spor Müdürü Tarık Çapçı'nın bugünkü köşe yazısıdır.

Bursaspor Camiası kongreye hazırlanırken adaylar ve aday adayları hazırlıklarını sürdürüyor.

Bursaspor’da kongre öncesi adaylığını çok önce açıklayan Ahmet Bozdemir’in ve aday adaylarının çalışmaları devam ediyor.

Kongre kulisleri ile ilgili kulağımıza gelenleri paylaşmak istiyorum. Fısıltı gazetesinde çok fazla isim var. Hepsini yazıp kafanızı karıştırmak istemiyorum. Daha çok somut faaliyetler içinde olanların son durumlarını sizlere aktaracağım.

AHMET BOZDEMİR

Şu ana kadar adaylığını açıklayan tek isim Ahmet Bozdemir’den başlayalım.

Genç başkan adayı çalışmalarında sportif alana ağırlık vermiş durumda. Sportif direktör, hoca ve oyuncu kadrosu için taraftarı tatmin edecek isimlerle görüşme halinde olduğu bilgisi var. Bozdemir iyi bir takım kurmayı öncelikli hedef olarak belirlerken, kongre öncesi delegeleri yıldız isimlerle fethetmeyi planlıyor. Bozdemir’in mali kaynak için yurt dışında çalışmaları olduğu da biliniyor. Ahmet Bozdemir sportif alandan, profesyonellere ve kulüp çalışanlarına kadar köklü değişim planlıyor. Ahmet Bozdemir taraftar gruplarına özellikle deplasman organizasyonlarında desteğini verirken, bazı medya kuruluşlarına reklam vererek kendisini tanımayan üyeleri kazanma gayretinde. Kongre öncesi büyük sürprizler yapmayı da planladığı kulağımıza geldi.

LEMİ KESKİN

Lemi Keskin de aday adayı isimlerden. Çalışmalarını sürdürüyor. Maddi kaynak sağlamak için Luxemburg-Dubai kaynaklı bir fon şirketi ile anlaşma sağladığını ifade ediyor. Şayet bu gerçekleşirse kulübe 250 milyon liralık bir kaynak girişi söz konusuymuş.  Bu kaynak stat ismi başta olmak üzere kulübün gelirleri karşılığında elde edilecekmiş. Keskin’in sportif alan tarafında da  çalışmaları devam ediyormuş. Ayrıca kendisi ve yönetimine almayı düşündüğü arkadaşlarıyla birlikte İstanbul’da eski başkanlardan Levent Kızıl’la bir araya gelerek sponsorluk ve reklamlar için destek istediği ve bu destek sözünü aldığını da yakın çevresine söylüyor. Hatta Keskin, Kızıl’a “Adaylık niyetin varsa projelerimi sana devredebilirim” dediği ama Kızıl’ın “Adaylık düşünmüyorum; ama Sana sponsorluklar, reklam başta olma üzere her konuda tam destek vereceğim” dediği de gelen bilgiler arasında. Keskin şu an itibariyle çalışmalarını büyük ölçüde tamamladığını ifade ediyor. Hatta yönetici sayısı fazla olduğundan eleme yapmakta zorlandığını ifade ediyor.

MESUT MESTAN

Mesut Mestan’ın da yeniden kolları sıvadığını biliyoruz. Çeşitli kesimlerle temas halinde. Tecrübeli bir yönetici oluşu, transfer çalışmalarındaki deneyimleri nedeniyle şansı bu kez biraz daha fazla görünüyor. Çalışmaları ile ilgili çok fazla detay yok kulağıma gelen; ama aday olma ihtimali yüksek görünüyor. Lemi Keskin’in “Yönetimimde olur musun” teklifini “Ben artık yönetici değil,ancak başkan olurum” diyerek reddettiğini öğrendim. Diğer yandan kendisine Ali Ay’ın listesine girmesi yönünde tavsiyeler olduğu bilgisi de var. Şansının az olduğunu düşünerek karar değiştirir mi bekleyip göreceğiz.

İLHAN USLU

İlhan Uslu da aday adaylarından. Yakın çevresi ile birlikte değerlendirmeler yaptığını ve adaylık düşüncesi olduğunu biliyoruz. Henüz net karar vermiş değil. Devam eden tedavisi de bunda önemli etken.

Aday olursa şampiyonluk senesinde görev yapan bazı arkadaşlarının da listesinde yer verebilme ihtimalini tahmin etmek zor değil. Tecrübeli bir yönetim kadrosuyla kongre üyelerinin güvenini kazanabileceği yorumları var.

Bu arada Mestan-Uslu ortaklığında bir oluşum olabileceği de dillerde.

OSMAN ÇAĞALIKOÇ

Geçenlerde İstanbul’da yapılan bir toplantıda ismi gündeme gelmiş bir isim. Bursa futbolunun tecrübeli futbol adamlarından. Kendisine teklif de yapılmış. Olumlu bakmış. Şart olarak bazı isimleri listesinde istemiş. Bu isteği kabul edilmesine rağmen sonradan mali durumu değerlendirip vazgeçmiş.

REMZİ CİNOĞLU

Eski Başkan, başkanlığa oldukça istekli; ama mali tablo kendisini engelliyor. Destek olmazsa çeviremeyeceğini düşünüyor. Başlarda Lemi Keskin’in de kendisiyle beraber hareket ettiği; ama Cinoğlu’nun çekimserliği nedeniyle ayrıldıklarını öğrendim. Cinoğlu’nun bazı eski başkan ve yöneticilerle sık sık görüştüğü ve değerlendirmeler yaptığı kulaklara geliyor. Mali tablo için önüne iyi bir proje sunulursa aday olabilir.

BTSO ADAYI

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası‘nın da seçimde bir aday göstereceği konuşuluyor. Bu çerçevede Önder Matlı isminin gündeme geldiği ifade ediliyor. Ancak henüz bu konuda somut bir gelişme yok. BTSO aday çıkarmayıp yine Ali Ay‘a destek de verebilir.

ALİ AY

Mevcut Başkan’ın adaylığına kesin gözle bakılıyor. Sadece açıklamak için uygun ortamı bekliyor. Takımın ligde rahatlamasını bekliyor da diyebiliriz. Bu hafta alınabilecek 3 puan sonrası bu açıklama zaten kesin olarak gelecektir. Listesinde önemli revizyona gitmesi bekleniyor.

Tüm bunların yanında sürpriz bir isimler de göreve soyunabilir. Çünkü ortamı süzen, kendini pek belli etmeyen veya adaylık için baskı gören; ama şu ana kadar kabul etmemiş başka isimlerde var. Kabul etmedikleri için buraya yazmam uygun değil; ama sonuçta burası Bursa, her an her şey olabilir.

42 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Takımın en kötü gününde yanında olmayan lemi keskin mi takımı 2 senedir uçuruma sürükleyen Ali ay mı klübe zamanında icra gönderen mesut Mestan mı yoksa yönetici değilken bile desteğini esirgemeyen verdiği paraları borç olarak değil klübe bağış yapan her daim bu takımın yanında olan daha seçilmeden teknik heyetini oyuncu transferlerini bitiren genç dinamik Ahmet bozdemir mi karar sizin değerli kongre üyeleri

  86
  29
  1. @Doğru karar yorumuna yanıt olarak

   Önce piyasaya olan borçlarını ödesin. Yönetimine istediği adamlardan ” Ona söyleyin önce benim borçlarımı ödesin” diye azar yiyen adam mı başkan olacak ?

   8
   23
   1. @BerkayBey yorumuna yanıt olarak

    açıklasana arkadaş ne mahalle dedikodularini burda yazıyorsun boş muhabbet yapmayın açıklayın bizde bilelim sizmisiniz bir kurnaz bu takımı tutan lemi keskin in borç larını yazmaya neden çekiniyorsunuz?

    7
    7
   1. @Ss yorumuna yanıt olarak

    sende calanlarla icraya verenlerle toplu iğne vermeyenlerle yürü ozaman şimdiye kadar ki çorbacılar bir yerden dokun başka yerden sesleri cikar senin gibi

    15
    5
  2. @Doğru karar yorumuna yanıt olarak

   mevcut başkan da dahil hiç biri bu kulübün başkanı olmaya layık değil, bozdemiri tanımıyorum hakkında yorum yapmam doğru olmaz mevcut başkan da iyi niyetinden dolayı yanındaki çakallara yol verdi, ama diğer geriye kalanlar yıllardır bu kulübün sırtına oturan kan emici çakallardır.

   20
   7
  3. @Doğru karar yorumuna yanıt olarak

   DOĞRU KARAR AHMET BOZDEMİR PALAVRACININ TEKİ SİZİN GİBİ SAFLARI KANDIRIYOR….. RECEP BÖLÜKBAŞI + ERKAN KÖRÜSTAN + ALİ AY = AHMET BOZDEMİR AKILLI OLAN AHMET BOZDEMİRİN NASIL BİR ADAM OLDUĞUNU ANLAR PARAVAN ŞİRKETLERLE ANLAŞAN BİR ADAMDAN MI HAYIR GELECEK……AKLINIZI BAŞINIZA ALIN BURSASPORUMUZ ELDEN GİDİYOR
   NOT LEMİ KESKİN İ BİLMEDEN ARAŞTIRMADAN KONUŞMA : LEMİ KESKİN eski yöneticilerden biridir,tek takımı vardır o da BURSA SPOR dur.Herşeyden önce TİMSAHIN İSİM BABASIDIR..Bursa spor sevgisi bence terazide ve kantarda tartılamaz.Başkanlıga aday olursa iyi çalışır,yönetim kurulu arkadaşlarını iyi seçerse,iyi bir program ile gelirse diğer adaylarla çekişir..2-Tekrar ettiğim gibi iyi bir BURSA SPORLU dur.Bursa spor sevgisinden zamanında bazı bursa spor düşmanlarına çattığından ölüm tehditleri ve bazı kesimlerden —–İŞİNE GELMEYENLERİN— hep tepki almıştır….SAYGILAR……. VE BİRŞEY DAHA Lemi KESKİN 2004 yılında şike ile bizi düşürdüklerinde tek başına mahkemelerde bursasporun hakkını aradı yaşı küçük arkadaşlarımız tanımıyor olabilir.Ama birçoğumuzdan daha çok bursasporludur.

   40
   24
   1. @VERDANT BURSAMM yorumuna yanıt olarak

    Lemi Keskin önce piyasaya olan borçlarını ödesin. Sosyal medyadan sahte hesaplar açarak onu bunu nasıl karalarım derdinde.
    Rahmetli Yazıcının o dönemdeki açıklamaları “Olay Tv ‘de Burak Uçar’ın konu olan İbrahim Yazıcı, Lemi Keskin hakkında şok idaalatda bulundu. İbrahim Yazıcı, Lemi Keskin ‘in ilk önce iflas eden şirketinin durumunu düzeltmesini, daha sonra Bursaspor kulübüne başkan adayı olmasını söyledi. Ayrıca Bursaspor kulübüne başkan adayı olarak (1.364TL.) temlik koyduran ilk isim olarak tarihe geçeceğini söyledi” Hadi şimdi sahte isimlerle atış serbest Lemi Efendi.

    3
    2
    1. @İdi yorumuna yanıt olarak

     Ulan kim vermiş de bırakmış boş konuşmayın Ali ayın verdiği paralar kalıcak mı sanıyorsunuz zaten para veren değil proje ile para kazanan Başkan istiyoruz Ali ayın verdiği para 5 milyon Euro’dan az kalanlara da kefil oldu sadece.Kimsenin bir kuruşu kalmamıştır herkes hakettiğini alır gider.Paravan şirket ile anlaşmak nerenin fiyaskosu ya siz hangi gözlükle bakıyorsunuz bugün böyle yalan söyleyen yarın neler söyler Lemi Keskin adamdır aralarında da Bursaspor’u düşünüp gelecek tek isimdir Ali ay dediğiniz adam hayatında yapamicağı reklamı yaptı tek telefonla cumhurbaşkanına ulaşıyor niye bırakmıyor sanıyorsunuz akıllı olun yalanlara bıkmadınız hayal satanı anlayın artık paravan şirketle onu bunu yapıcamla bu iş dönmez haberiniz ola ben bu klübün kurulduğundan beri içindeyim yemin ederim ki de 1 lira vereni görmedim veren varsa da o parayla yapamicağı reklamı yapıp gitmiştir.Para veren değil kazanan lazım

     4
     4
 2. BENCE ŞUAN DA BU YAZILANLAR ARSINDA EN İYİSİ LEMİ KESKİN VE OSMAN ÇAĞALIKOÇ ÖTEKİLERİ BURSASPORU SÖMÜRMEK İÇİN GELMEK İSTİYORLAR(BATIRMAK İÇİN) PARAVAN ŞİRKETLERLE ANLAŞAN AHMET BOZDEMİR , KULÜPE İHTAR ÇEKEN MESUT MESTAN , 2 SENEDİR DÜŞMEYE OYNATAN VE BORCU FAZLALAŞTIRAN ALİ AY , ÇORBACILARI VE BURSASPORLU OLMAYANLARI DOLDURAN BTSO , REMZİ CİNOĞLUNU ZATEN NASIL BİR ADAM OLDUĞUNU BİLİYORUZ İLHAN USLU VE OSMAN ÇAĞALIKOÇ BUNLARDA AYNI ŞEKİLDE BU YAZDIĞIM ADAMLARDAN MI BİZE HAYIR GELECEK…ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN VE SÖYLEYİN LEMİ KESKİN HARİÇ BU KULÜPE KATKI SAĞLAYACAK BİRİ VAR MI BENİM FİKRİM LEMİ KESKİN BAŞKAN OLMASIDIR

  33
  27
  1. @VERDANT BURSAMM yorumuna yanıt olarak

   Bende yazına katılıyorum Ahmet bozdemirin vaatlerine kanan varsa gitsin ilkokulu baştan okusun desteksiz sallıyor adaylar arasında şu ana kadar eğer olurda lemi keskin kulübü toparlayabilir

   12
   24
  2. @VERDANT BURSAMM yorumuna yanıt olarak

   sen lemi keskine ver herkes hür iradesini kullanıp oyunu kullanacak kim gelirse gelsin hayırlısı olsun birtane bursaspor var burdan sallayarak başkan seçilmez kime oy atıyosan sen kendin bill

   12
   5
  3. @VERDANT BURSAMM yorumuna yanıt olarak

   arkadaşım seninle bir derdim yok ama yıllar önceki bir kongrede rahmetli başkanımız yazıcının lemi keskine sorduğu sorulara cevap verememişti ve kongrede de rakip bile olamamıştı yukarda yaptığım yorum şu an ismi geçen herkes için geçerli, aklımızı başımıza alalım.

   15
   6
 3. Ali ay ? başkanlığa adaylığını konya maçında gelin bitirelim 90 dk ali ay istifa diye bagiralim yoksa seneyede kümede kalmaya oynarız

  28
  57
 4. Takim dusecekmi dusmeyecekmi demeden baskanligini aciklayan ahmet bozdemir ve kume dusmezse adayligini aciklayacak ali ay ve diger adaylar ben ahmet bozdemiri tanimam ama Bursaspor icin elinden geleni yapacagini dusunuyorum

  20
  7
  1. @yakup cemil yorumuna yanıt olarak

   Adam aday oldu Fenerli başkan istemiyoruz diye salonu inletti bizim çorbacılar bir daha aday olacağını zannetmiyorum. İlhan Parseker ikna edilmeli

   3
   5
 5. Allah aşkına kimler kimler neler sölüyor ..
  Ağzı olan konuşuyor tabi ..
  Bana bugune kadar bursaspora ne yapmış ona bakarım..
  Kulube maddi manevi karsılıksız destek veriyorsa
  Ailesiyle her maça geliyorsa..
  Sportif başarı istiyorsa
  Benim adayım ahmet bozdemir. Dir
  Lutfen kimse karnından konuşmasın..

  15
  12
 6. Bikere öncelikle siyasi oluşumun desteklediği biri başkan olmamalı . İşbilenleri de, bilmeyenleri toplayıp duruyorlar. Körüstan, Bölükbaşı ve Ay siyasi oluşumun başımıza musallat ettiği ve kulübü batıran şahıslar . Rahmetli Yazıcı siyaset üstüydü gerektiğinde kulubün menfaatleri için onlarla da çatıştı . Aday olursa Timur NOYAN ın başkan olmasını isterim . Timur NOYAN Bursaspor u hakettiği yere getirir .

  13
  9
 7. Tecrübesi,lobi gücü ve bütün TÜRKİYE de tanınırlığıyla bu şehirde bu takımı düzlüğe çıkaracak 2 ADAM var:
  CAVİT ÇAĞLAR ve LEVENT KIZIL
  Ama onlarda aday olmazlar!
  Neden?
  1.Önceki yönetimlerin aşırı borç yükü ve şampiyon olduktan sonra gelen taraftarın sabırsızlığı,bir an önce kupa,uefa sıralaması,şampiyonluk istemesi..
  2.İçimizde taraftar adı altında çorbacı,holigan,sabıkalı kişilerin bu insanlara sözlü ve fiili olarak saldırması!!!
  Hatta bununla ilgili en güzel örnek 2.ligte şampiyon olduğumuz zaman bile başkanımız LEVENT KIZIL ‘a ana avrat sövüp adama saldırmaları.
  Bursaspor ne zaman sıkışsa Bursa basını LEVENT KIZIL’a aday olup olmayacağını sorar, o da ” kardeşim bu saatten sonra ben aileme küfür ettirmem” demiştir.
  Bence bizim bu taraftar profilini düzeltmemiz lazım.Statta sahaya su,çakmak,bıçak ne varsa atan kendi oyuncusuna bu maddeleri (örnek kasimpasa maci barisa atilan maddeler) atan taraftardan kurtulmadıkça HİÇBİR DÜZGÜN İNSAN BURSASPORA BAŞKAN OLMAZ!!!!
  Anca ali ay,ahmet bozdemir,recep bölükbaşı gibi üçkağıtçılar olur,birde SİYASETİN OYUNCAĞI olur koskoca kulüp,örnek rahmetliden bu yana Altepenin seçtigi adamlarin baskan olmasi gibi.
  Daha uzun yazmak lazim da yoruldum,tipki TEK AŞKIMIZ BURSASPORUN bizi son yıllarda yorduğu gibi.
  HERKESE SELAMLAR,SAYGILAR.
  İNŞALLAH YİNE GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ YÜCE (c.c) ALLAHIN İZNİYLE…

  12
  2
  1. @PMB10 yorumuna yanıt olarak

   ahmet bozdemiri kötü anılan kişiler listesinden çıkardım.
   Kendisi için iyi konuşulmuyor,sağa sola borcu olan,paravan şirketlerle anlaşan birisi deniliyor.Ama bunlar İFTİRA da olabilir.Sonuçta tanımadığız birisi

   4
   4
 8. Ya insanın aklı yetmiyor ya..55 yıllık camia.. Özselek – Yazıcı gibi bir başkan bulamıyor. Bunların hepsini toplayıp voltan yapsan yine bu rahmetlilerin yakınından geçemez. Yazıcı otoritesi ve duruşu ile, Özselek başkan ise efendiliği ve üst düzey yönetici vasıflarıyla, vizyonuyla simge oldu, rahmetlinin çok mu parası vardı hayır ama öyle sistemli öyle güzel idare etti ki kulübü herkes ne güzel anıyor. Bu mevcutlara bakıyorum, biri para pul hesabı, öbürü fonlama, öbürü icerdeki parasını kurtarma, diğeri icazet, diğeri de 18.seçim mağlubiyeti peşinde.. 42 yaşındayım kongre üyesiyim, beni bu insanlara mahkum eden, kulübü bu hale düşüren kimler varsa hakkım helal değil.

  8
  6
 9. Bu kulübe 3 milyon bağış yapmış. Kapı sponsoru, tozluk sponsoru, deplasman sponsorluğu, yöneticilik döneminde alacağını kulübe bağışlamış. Özlüceye basın odası daha sayayım mı. Ne zaman sıkışsalar Ahmet Bozdemir koş demişler. Şimdi koşma sırası bizde. Bursa da bu kulüp için birşeyler yapan baş tacıdır. Bu zor günde aslanlar gibi elini taşın altına koymuş. Allah yolunu bahtını açık etsin. Benim oyum Ahmet Bozdemir’e.

  3
  1
  1. @adil yorumuna yanıt olarak

   Sen rahat ol çorbacı adil. Ali Ay senin demenle bu takımın başında kalmaz. Recep Altepe nasıl yol aldıysa Ali Ay da aynı şekilde yol alacak.

   10
   2
 10. Kongre üyesi olarak fikrim. Mestan bu kulübü alacağı için icraya vermiş. Lemi Keskini hiç tanımıyorum bildiğim kadarıyla sosyal medyada sahte hesaplarla kendi adını duyurma derdinde. Timur Noyan kongreye bir kaç gün kala yönetimine alacağı arkadaşlara bile haber vermeden adaylıktan vazgeçen biri. Ahmet Bozdemir bu kulübe alacağını bağışlamış tozluk sponsoru olmuş birsürü bağışlar yapmış. Yani bu isimlerden Bursaspora kim katkı sağlamış Ahmet Bozdemir. Ben oyumu Ahmet Bozdemire atarım arkadaş.

  2
  2
 11. Lemi Keskin 100 imzayı bile toplayamaz. Toplasa bile noter parasını bile ödeyemez. Kitsin kumdan kale yapsın. Bursasporumu icraya veren adama oy moy yok.

  2
  2
 12. Bu şekilde Bursasporumdan nemalanan, seçim zamanı adaylığını koyan ya da gündeme gelen, reklamını bedava yapan
  20-25 şahsiyet var, Levent KIzıl abimizi tenzih ederim, çünkü o aday olsa da olmasa da her daim Bursasporuma
  firması ile birlikte sponsor olmuştur, bu çıkan diğer aday beyfendiler de Bursasporuma şöyle 3-5 MİLYON TL’lik çok değil
  sponsorluk olurlarsa, hem kulübe faydaları dokunur hemde ne kadar büyük Bursasporlu
  olduklarını görmüş oluruz.

  2
  1
 13. Tecrübesi,lobi gücü ve bütün TÜRKİYE de tanınırlığıyla bu şehirde bu takımı düzlüğe çıkaracak 2 ADAM var:
  CAVİT ÇAĞLAR ve LEVENT KIZIL
  Ama onlarda aday olmazlar!
  Neden?
  1.Önceki yönetimlerin aşırı borç yükü ve şampiyon olduktan sonra gelen taraftarın sabırsızlığı,bir an önce kupa,uefa sıralaması,şampiyonluk istemesi..
  2.İçimizde taraftar adı altında çorbacı,holigan,sabıkalı kişilerin bu insanlara sözlü ve fiili olarak saldırması!!!
  Hatta bununla ilgili en güzel örnek 2.ligte şampiyon olduğumuz zaman bile başkanımız LEVENT KIZIL ‘a ana avrat sövüp adama saldırmaları.
  Bursaspor ne zaman sıkışsa Bursa basını LEVENT KIZIL’a aday olup olmayacağını sorar, o da ” kardeşim bu saatten sonra ben aileme küfür ettirmem” demiştir.
  Bence bizim bu taraftar profilini düzeltmemiz lazım.Statta sahaya su,çakmak,bıçak ne varsa atan kendi oyuncusuna bu maddeleri (örnek kasimpasa maci barisa atilan maddeler) atan taraftardan kurtulmadıkça HİÇBİR DÜZGÜN İNSAN BURSASPORA BAŞKAN OLMAZ!!!!
  Anca ali ay,recep bölükbaşı gibi üçkağıtçılar olur,birde SİYASETİN OYUNCAĞI olur koskoca kulüp,örnek rahmetliden bu yana Altepenin seçtigi adamlarin baskan olmasi gibi.
  Daha uzun yazmak lazim da yoruldum,tipki TEK AŞKIMIZ BURSASPORUN bizi son yıllarda yorduğu gibi.
  HERKESE SELAMLAR,SAYGILAR.
  İNŞALLAH YİNE GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ YÜCE (c.c) ALLAHIN İZNİYLE…

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı