İşte muhtemel 11’ler

Bursaspor ve Adana Demirspor’un bugün saat 16.30’da sahaya çıkacağı muhtemel 11’ler.

STAT: Büyükşehir Belediye

HAKEMLER: Koray Gençerler, Ömer Tevfik Özkoç, Bersan Duran

YAYIN
: beINMAX1

EKSİK: Burak Kapacak
EKSİK: Hamidou Traore

BURSASPOR
25 Çağlar Şahin Akbaba
75 Tayfur Bingöl
66 Mamadou Diarra
88 Anıl Karaer
39 Kerem Can Akyüz
12 Abdullahi Shehu
19 Selçuk Şahin
17 Recep Aydın
26 Serdar Özkan
10 Özer Hurmacı
11 Yevgen Seleznov

TEKNİK DİREKTÖR: İbrahim ÜZÜLMEZ

ADANA DEMİRSPOR
37 Muhammed Şengezer
24 Okan Alkan
4 Adil Demirbağ
2 Tayyip Talha Sanuç
95 Joher Khadim Rassoul
13 Tevfik Altındağ
55 Hasan Kılıç
9 Aias Aosman
85 Erkan Zengin
20 Volkan Şen
14 Pa Ama Dibba

TEKNİK DİREKTÖR
: Uğur TÜTÜNEKER

33 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bu maç önemli olan yememek, ads hücum hattı çok güçlü bir takım eğer durdurabilirsek maçı alaca maçı da çok rahat buluruz, hadi inşallah. Hişşş formanı giy atkını tak stada gel Bursasporlu kardeşim!

  63
  2
  1. @Omer Bisiren yorumuna yanıt olarak

   Arkadaşlar olay gazetesinin yayınladığı ilk 11 doğru çıkmıyor kadro
   Çağlar – Tayfur – Sedat – Anıl – Kerem can – Selçuk – Shehu – Özer – Traore – Serdar – Seleznov hoca ortasahayı ikili oynatıcak özer ve serdar kanat traore forvet arkası seleznov forvet benim korkum ortasahada selçuk ve shehu iyi savunma yapabilecek mi ads nin ortasaha iyi ama hücum hattımız çok iyi gol rahat atarız

  2. @Omer Bisiren yorumuna yanıt olarak

   Adanademirspor, Demiryolu emekçilerinin kurduğu bir futbol kulübüdür. Liverpool’da öyledir. Onlarda Liman emekçilerinin takımıydı. Bursaspor benzer sınıfsal özelliği ile bu kategori içerisinde değerlendirilebilir. Çünkü seyircisinin önemli kısmı Sanayi Emekçilerinden oluşur. Bu toplumsal ortak payda kuşkusuz asgari bir saygıyı gerektirmekle birlikte, örneğin Liverpool takımı Futbol Endüstrisinin devlerinden ABD patentli Fenway Sports Group’un malıdır. Adanademirspor’da benzer bir evrim geçirmiş , Türkiye’nin ‘’farklı’’ bir sermaye gurubunun eline geçmiştir. Bursaspor ise yapısal özelliğini hali hazırda koruyarak diğer iki örnekten ayrışır.
   Sezona ait ikinci tespit Bursasporun bu türden yüksek konsantrasyon gerektiren maçlardan başarıyla çıktığı noktasındadır. Ümraniyespor, Akhisar, Erzurum ve Hatay Bursa’dan puansız ayrıldılar. Büyük şehrin büyük takımı olma özelliği böyle zamanda devreye girer. Seyirci dizginleri eline alır maçın kaderine doğrudan tesir eder. Burada inanç faktörü ana etkendir. Rakibi, hakemi ve kendi taraftarlarının bütününü harekete geçirebilmek ancak inanmak ile gerçekleşecek kolektif bir eylemdir.
   Unutamadığım maçlardan bir 15 Mayıs 2007 günü saat 19.00 da başlayan Bursaspor-Beşiktaş maçıydı. Hile ile düşürüldüğümüz alt ligden çıkıp Beşiktaş’la kozlarımızı paylaşacağımız ilk karşılaşmaydı. Tribünde yerimi aldığımda ilk gözüme çarpan iğne atsan yere dahi düşmeyecek stadyumda kesif bir sigara dumanının yükseliyor olmasıydı. Beklediğimin aksine tribünlerden çıt bile çıkmıyordu. Lakin gözle görülmeyen devasa öfke ve onun yarattığı sinerjiyi herkes hissedebiliyordu. İlk düdükle başlayan gürültü hem tribünleri, hem Beşiktaşlıları hem de hakemi etki altına almakta gecikmedi. İlk gol Cumhur Bozacı’dan geldiğinde henüz daha 10 uncu dakika dolmamıştı. Öfke dinmemiş tersine giderek şiddetleniyordu. Sinan Kaloğlu 35. Dakikada ikinci golü atınca tribünlerde yeni bir sigara dumanı her yeri kapladı. İnanılmaz bir görüntüydü. Maç 3-0 sona erdiğinde sonuç beklendiği gibi gerçekleşmişti. Beşiktaşlı futbolcuların adeta titreyerek başladığı ve bitirdiği maç hakkında , o günün sağ beki İbrahim Üzülmez hocanın eminim anlatacak çok fazla şeyi vardır.
   4-1 yenildiğimiz ilk maç öncesi 3 puanımızın silindiğinin açıklanması Bursaspor üzerinde adete bir travma etkisi yaratmıştır. Bu maçı salt bu nedenle ölçü almak doğru olmaz. Tecrübeli bir ağabeyiniz olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki Volkan şen , asla büyük maçların futbolcusu olmamıştır. O küçük maçların büyük futbolcusudur ve çarçabuk demoralize olur. Türk futbol tarihçileri, seyirci ıslıkladığı için ağlayarak maçı terk eden bir başka örnek hatırlamaz. Onu küfür etmeden oyundan düşürmek çok kolaydır. Hele ilk maçta yaptıkları hesaba katılırsa.
   Futbolun Baronları bu maçtan bir ‘’ saha kapatma’’ çıkartmayı devşirmek isterler. Çünkü Bursasporun en önemli gücü , en büyük avantajı sahasında seyircisi ile bütünleşebilmesidir. Bu mutlaka korunması gereken kolektif bir sorumluluktur. Her kes yanındakini ve etrafındakileri uyarmalı , gerekirse müdahale etmelidir.
   Adanademirsporun oyunu geriden başlatan sol ön liberosu Traore bu maçta yok. İbrahim Hoca belki de ilk kez maça önde basarak rakibi hata yapmaya zorlayabilir. O halde biz taraftarlar maç öncesi kondisyonumuzu saklayarak ilk dakikalara odaklanmalıyız. Yok hoca kontrollü bir futbol ile başlarsa tempomuzu giderek yükseltmeliyiz. Başarı mutlaka gelecektir.

 2. Ads.nin daha çok ihtiyacı var, beraberlik bile onlara yaramaz. Bırakılm onlar stres olsun taraf ve takım rahat olursa 3 puan daha kolay gelir

  34
  1
 3. ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN İLK ONBİRİYLE ,ÇIKANIYLA SONRADAN OYUNA GİRENİYLE ÜSTÜN BAŞARILAR , İNŞALLAH GALİP GELECEĞİZ YOLUMUZA KAYIPSIZ DEVAM EDECEĞİZ BİZLER SİZLERE İNANIYOR ve GÜVENİYORUZ ,BAŞARILARINIZ DAİM OLSUN İNŞALLAH

  25
  1. @Panayırlı yorumuna yanıt olarak

   Panayır lı kardeşim.
   Hiç kimse merak etmesin.
   Bugün saat 16.30 – 17.00 arası Yeşil Timsah rakibine sinsice iki kez yaklaşıp avını gerçekleştirerek ve ardindan Arenanın derinliklerinde yeni avlarini bekleyecek.
   Bu arada taraftara büyük iş düşüyor.
   En az otuz beş bin gerçek taraftar olmalı ve küfür etmeden taşkınlık yapmadan takımımızı aşırı desteklemeli.
   Özellikle erkan aosman volkan kisilerin e çok dikkat etmeliyiz.
   Sorun çıkarmak için ellerinden geleni yapacaklardır.
   Oyuncularımıza teknik ekibimize taraftarlarımıza ve yönetimimize başarılar diliyorum.
   Saygılarımla.

 4. 3 puan dan başka ihtimal yok bugün bizim için , gerek öyle gerek böyle nasıl olduğu hiç önemli değil sonuca gidelim yeterli , çünkü adeta siralama maçı .

  19
 5. Hayaller paris hayatlar adana … adamlarin kadro kalitesi bi,den net 2 gomlek iyi … yenrbilecegimze inanmiyorum kesinlikle fm 2020 oyunu degilki bu hayatin ta kebdisi … insallah yeneriz ..

  9
  85
  1. @Kafa16 yorumuna yanıt olarak

   Sana şu noktada katılıyorum. Hucum hattı kuvvetli bir takım ona göre kadro ile çikar önlem alırsa yeneriz ama bu kadro ile anıl ve Selçuk ile başlarsa yine farklı bir sonuç olucaktır. Osmanlı maçında Yediğimiz gollerin sorumlusu anıl kesin dinlendirilmeli bu hafta. Sedat ve aykutla başlamalı

  2. @Kafa16 yorumuna yanıt olarak

   Neye dayanarak böyle düşünüyorsun renkdaş bana göre en azından çaglar shehu seleznyov özer ve serdar bu ligin üstünde kalitede. Evet iyi kadroları var ama bizden 2 gömlek üstün olduklarını düşünmüyorum. Bence kafa kafaya kadrolar mücadeleyi sahaya yansıtan konsantre olan maçı alır.

 6. Traurenin bu maçta kayıp olduğunu düşünmüyorum özer hurmacı zaten hazır kıta ama burak kapacak olsaydı iyi olurdu takımı ateşliyor..

 7. ALLAHIM SEN OYUNCULARIMIZA GÜÇ,KUVVET VER.ALLAHIM SEN OYUNCU KARDEŞLERİME SOĞUKKANLI KALMAYI,RAKİBİN TAHRİK OYUNLARINA DÜŞMEDEN GÜZEL OYUN VE ATACAĞIMIZ GOLLERLE 3 PUANI BURSASĞPORUMUZA NASİP ET.

  ALLAHIM ŞEHRİNİ VE TAKIMINI AZİMLE DESTEKLEYEN TARAFTARIMIZADA SABIR VE GAYRETLE SON SANİYEYE KADAR TAKIMA DESTEK VERMEYİ NASİP ET.BİZLERİ OYUNA GELMEDEN TAM DESTEK VEREN TAKIMININ İTİCİ GÜCÜ OLAN TARAFTAR EYLE.

 8. stoperde diarra, ön liberoda selçuk şahin yanlış tercihler olur. sedat ve burak altıparmak ile başlamak daha akıllıca bence.

  diarra haftalardır oynamıyor ve maç kondisyon ve konsantirsayonunun ne kadar eksik olduğunu geçen hafta gördük. nefesinin yetmediği noktada penaltılık hareketlere mecbur kalıyor.

  rakibin hücüm gücü hızlı ve hareketli. selçuk çok ağır kalacaktır. belki son yarım saate gönde girersek oyunu tutmak ve skoru korumak içşn düşünülebilir ama selçıkla başlanırsa 30. dk’dan sonra eli belinde oynamaya başlar.

  bence bu 2 isim maça başlarken uygun değil. birde traore cezalı yada sakat değilse neden yok anlamadım?!!

 9. Bu maç hayat memat meselesi.Makus talihimizi değiştirmemiz için şanlı Bursa taraftarımızın önunde terimizin , kanımızın son damlasına kadar mücadele etmeliyiz.Haydi Bursa!

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu