İşte cezanın ağır faturası 6.5 milyon TL

Bursaspor'a verilen ağır cezanın ardından maddi kaybın da büyük olduğu ortaya çıktı. Yeşil Beyazlılar gelecek sezon sponsor, reklam, kombine, store satışlarından büyük zarara uğrayacak ve üzerine 5 maç da deplasman maliyeti eklenecek. Olası puan kayıplarından çıkacak zarar bu hesaba katılmadı.

TFF'nin verdiği ağır cezanın faturası çıkmaya başlıyor. Yeşil Beyazlılar, gelecek sezon 17 iç saha maçının 12'sini tarafsız sahada ve seyircisiz oynayacak. Bu durum da ister istemez sponsor, reklam, kombine, store satışlarına etki edecek. Geçen yılki gelirler baz alınarak yapılan hesaba göre Timsah'ın sponsorluk ve reklam panolarından 3 milyon kaybı olacak. Sahasında 5 maç oynayamayacak Bursaspor kombine biletleri de 12 maç üzerinden satacak. Bu da Yeşil Beyazlılar'a 2 milyon TL zarar olarak geri dönecek.

HEM DIŞARIDA HEM KAYIP

Timsah'ın maç günü satılan biletlerde zararı ise 800 bin TL civarında olacak. Karşılaşma günleri haftanın en yüksek cirosuna ulaşan Bursaspor'un storedan kaybı da 250 bin TL olarak düşünülüyor. Bu zararlara bir de 5 karşılaşmanın tarafsız sahada oynanacağı göz önüne alınarak 500 bin TL'lik deplasman maliyeti de eklendiğinde, Yeşil Beyazlılar'ın toplam zararının 6.5 milyon TL olduğu gerçeği ortaya çıkıyor. Bu rakama ev sahibi avantajını 5 maç kaybedecek olan Bursaspor'un muhtemel puan kayıplarında yitireceği TFF'den gelecek para ise eklenmedi.

Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu