İşte Çağlar Şahin Akbaba değerlendirmesi

Çağlar kadroya dahil edilirken gözetilen 2 tane ana unsur olduğunu düşünüyorum. Yalçın hocanın takımlarında kaleciler iletişim yönü kuvvetli, pas özelliği iyi ve soğukkanlı kaleciler olmuş bugüne kadar.

Çağlar Şahin Akbaba

Bu ilk saydığım Çağlar transferinde işin teknik yönünü kapsayan tarafı diye düşünüyorum. Diğer bir düşünce ise Çağlar‘ın bugüne kadar çıktığı maç sayısının elde bulunan kalecilerden fazla olması. 4 senedir aktif olarak üst düzeyde forma giyiyor ve gelişime açık bir kaleci.

Çağlar‘ın kalecilik performansına bakıp artı ve eksilerini yazacak olursak eğer; Artıları: Soğukkanlı olması, iletişim yönünün kuvvetli olması, pas özelliğinin iyi olması, refleksleri olarak sayabiliriz. Eksileri: Yan top zamanlaması, çeviklik gibi özellikleri sayabiliriz.

Diğer bir kaleci Onurcan Piri: Onunla alakalı maalesef saha içi performansı ile alakalı olumlu veya olumsuz bir şey yazmam mümkün değil oyuncuyu bu yeterlilikte tanımıyorum. Neden alındığına dair bir yorum yapabilirim ancak.

En üst düzeyde yapılan antrenman sistemlerinde rekabet edecek, antrenman çeşitliliğini ve 3.kaleci boşluğunu dolduracak isimler tercih edilir. Ben Onurcan‘ın bu nedenle transfer edildiğini düşünüyorum.

Hem Ataberk ile rekabet edecek hem de antrenman çalışmalarında rekabeti hep diri tutacak bir kaleci olarak görüp transfer edildi diye düşünüyorum. Kaleci antrenörlerinin bu yönde bir talebi olmuş olabilir.

15 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Onurcan Piri 3.kaleci olacak ise gereksizdi bence.Pekala altyapıdan bir kalecimiz 3.kaleci olarak kadroya dahil edilebilirdi.Ataberk 3.kaleci olacaksa Ataberk in şevkini kırabileceğini düşünüyorum yeniden 3.kaleci pozisyonuna düşmenin.Çağlar,Ataberk ve Altyapıdan gelen 3.bir kaleci ile devam edilebilirdi.

  16
  3
  1. @Marmaris yorumuna yanıt olarak

   Biranda alttan yetiştirdiğin 2 kaleciyi gönderdin adam kalmadı tek kalan 20 lik Ataberk ! Alttan gelecek kaleciyi oynatmayacaksan ki oynatmıyacaksın o zaman yukarıda durmasına gerek yok ! Bence tecrübeli 2 kaleci alınarak en doğru iş yapıldı !

   2
   1
   1. @sementit yorumuna yanıt olarak

    Kaleci antrenoru degilim ama Bursa da amator kluplerde deplasmanli amator zamaninda birkac yil kalecilik yapmisligim var.Oyuncu psikolojisini bilirim.Ilk 3 hafta 1 .kaleci olup sonra onume 2 kaleci alsalar moralim bozulurdu.

 2. Ben bucasporluyum ve çağlar bucaspor alt yapıdan yetişen bi kaleci.. çapları en iyi tanıyanlardanım.. bence pttdeki en iyi kalecidir.

 3. Okanida muhammedide aratmayacagini belli etti bize caglar kaleci antrenirlerimizle milli takima yukselecegini dusunuyorum toplara cok iyi uzuyor refleksleri iyi

 4. Bu çocuk bizim güvenmediğimiz yönetime güvendi kariyerini gelişimini tehlikeye attı ve canu yürekten forma giymek istiyor sözüm şu iki hata yapsa bike linç etmeyin kendi evlatlarımız bizi sırtımızdan vurdu kaçmak içün ne taklalar attı

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu