İşte Bursaspor’un PFDK sevk raporu

Bursaspor, Kocaelispor maçında yaşananlar nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu tarafından PDFK'ya sevk edildi.

TFF’nin, 3 maddeden PFDK’ya sevk ettiği Bursaspor’la ilgili açıklaması şöyle:

BURSASPOR Kulübü’nün 10.04.2022 tarihinde oynanan BURSASPOR-KOCAELİSPOR Spor Toto 1. Lig müsabakasındaki ‘çirkin ve kötü tezahüratı’ nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca, ‘saha olayları’ nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca, “merdiven boşluklarının boş bırakılmaması” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 49. maddesi uyarınca ve “talimatlara aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 46. maddesi ile Akreditasyon Talimatı’nın 4. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.”

19 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @KaraMustafa yorumuna yanıt olarak

   Bre embesil.

   Düşmemeye çırpınıyoruz. Millete ders verecem diye saha kapattırıyorsun. 🙁

   Hay senin ve senin gibilerin …

   12
   5
  2. @KaraMustafa yorumuna yanıt olarak

   İnsanları takımdan soğutuyorsunuz.Taraftar olmak takımı desteklemek,agresif tribün oluşturmaktır,çocukları ile gelen insanların yanında ana bacı sövmek değil.

   13
   2
  3. @KaraMustafa yorumuna yanıt olarak

   Kocaeli bizi ilgilendirmez, biz kendimize bakalım. Koca koca adamlar kadınların ve çocukların da olduğu yerde ağza alınmayacak kelimeler kullanıyor, rakibin futbolcusuna cisim atıyor. 2022 olmuş yıl artık, bırakmak lazım 20. yüzyılın taraftar zihniyetini.

   13
   5
  4. @KaraMustafa yorumuna yanıt olarak

   Eğitim önce ailede başlar akabinde topluma yayılır. Herkes ediyor diye küfür etmek, herkes atıyor diye sahaya birşeyler atmak kişinin kendi ahlakını yansıtır, sürü psikolojisiyle hareket eden toplulukta ahlaksızlaşır ve çevresine zarar verir. İşin kötüsüde bunu doğru birşeymiş gibide savunur.
   Mübarek ayda ben kendi adıma utandım. İftarlık için stada sokulan 1.5 litrelik ayranı sahaya atmak nedir?
   Stad çevresinde bırakın oruçluya saygıyı alkol tüketmek nedir? Onca bayan ve çocukların olduğu ortamda yopluca küfür etmek nedir? Bu toplu örf ve ananelerinden uzaklaşmakta kendi özünü unutmakta Nokta.

   14
   7
  5. @KaraMustafa yorumuna yanıt olarak

   iyi bok yediniz. büyük bursaspor camiası demesini biliyonuz. kıçı kırık kocaelinin seviyesine inip takımı destekelyeceginize batık kulube borç ödettirdiniz. ayrıca kalan maçlarda da yalnız bıraktınız. Nokta.

   19
   2
  6. @KaraMustafa yorumuna yanıt olarak

   Ramazan akşamı, takımını desteklemeye gelen,çoluk çocuğun ,ana bacının yanında küfürler ederek mi ? Sahaya yabancı maddeler atarak mı? Borç batağında çırpınınan ve geliri olmayan kulübü,bile bile bi dünya ceza ödemeye mahkum ederek mi? Bunları marifet sayıp ,maçı taraftar kazandı diye rol çalarak mı? …..ders verdik? Nokta.

   55
   11
   1. @Anti-yorum yorumuna yanıt olarak

    ÇORBACI takımı bu hale getirenler belli yazık aynı kişiler ne lazımsa yapıyorlar ve yeterli masraf olsun kulübe yazık yazık sonra başka Bursaspor yok iş insanlarına salça ol kulübe destek verin diye yalvardı kim niye para versin zenginde olsa insan böyle bir ortama PARA VERMEK İSTEMEZ ve nitekim VERMİYOR yakamdan düşsün diye azıcık ucundan oda İSTEMİYEREK üç beş kuruş destekte yinede CİDDİ rakamlar verdiler PARA KOLAY KAZANİLMİYOR herkes için geçerli bir durum sevgiler saygılar

    3
    1
 1. DUA EDİN BU TAKIM DÜŞMESİN

  Tribünde, takım öndeyken ana avrat koro halinde küfür edenler. Tribünlerden sahaya pet su atan beyinsiz hayvanlar. Süzme salaklar. Embesil aptallar. Bursa düşmanları. Tam dallamalar. Futbol cahili çeyrek akıllı güruh…

  Kelimenin tam karşılığıyla .ike sürülecek akıldan mahrum olanlar…

  …Alayınız ..iktirin gidin bu şehirden.

  7
  4
 2. Eğitim şart. Yıl olmuş 2022, hala daha tribünlerde kadınların ve çocukların yanında küfür edenler, tribünden çakmak, şişe vs. atanlar… Bir bitmediniz!

  7
  1
 3. YİNE YENİDEN ZARAR GÖREN KOSKOCA BURSASPOR CAMİASI OLDU VE CEZAYA SEBEP VEREN SÖZDE TARAFTARLARIMIZ BURSASPORA BİR KURUŞ FAYDALARI YOK ZARARI ÇOK UMARIM BU KAFAYLA BİZ DAHA BÜYÜK CEZALAR ÇEKMEYİZ SÖZDE ÇORBACI AMİGO SELİM VE AVARELERİ ESERİNİZLE GURUR DUYUN

  5
  2
 4. 30 yıllık Bursasporlu olarak eşim ve iki cocugumla 5 yıl sonra geldiğim statta beni rezil ettiniz. Çocuklar bir daha gelmek istemiyor!
  Neymiş egosunu tatmin etti beyinsiz tayfası…Kocaeli ye ders vermişmiş…

  5
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu