İşte Bursaspor Durmazlar’ın transfer listesi

Basketbol şubesinin, dördüncü sezonuna aynı antrenörle devam edecek olması kuşkusuz tek başına bir başarı öyküsü.

Futbola antrenör dayanmazken, istikrarın kağıt üzerinde amatörolsa da basketbolda yakalanması kaderin garip bir cilvesi olmalı!

Amatör branşlar, Sezer Sezgin’in dışında kalan yöneticilerin ilgi alanına girmeyince; diğer kulüplere de örnek gösterilecek bir icraat ortaya çıktı ki Allah nazardan saklasın.

Sezgin tek başına iki üç kişilik performans sergiliyor amatör şubelerin başında.

Murat Konuk’tan sonra takımın manevi menajeri adeta…

Bir sorunu, sıkıntısı olan kendisine koşuyor.

Parasal dalgalanmaların eksik olmadığı şubede, bir şekilde çözümler üreterek oyuncuların güvenini kazanmak öyle kolay bir şey değil!..

Başkaları burnunu sokacak olsaydı; basketbol belki de bu kadar dal budak salmayabilirdi kulüp içinde.

Yeri gelmişken bir de özelimi paylaşayım.

Kendi payıma, yönetimde başkan Ali Ay ile birlikte en çok muhatap aldığım kişi Sezer Sezgin oldu son iki yıldır.

Bir kere son derece beyefendi birisi, ne sorsanız makul yanıt alırsınız, eleştiriye açık kişiliği de bonusudur.

 xxx

Bugün itibarıyla en çok merak edilen şey; basketbol şubesine yapılacak takviyeler.

Birçok kulüp düğmeye basmış durumda, elbette Bursaspor Durmazlar’ın da eli boş durmuyor ama Şemsi’den ya daSezgin’den isim alabilmek deveye hendek atlatmaktan daha zor!..

İş başa düşünce kendi istihbaratımızı devreye sokup, insanı heyecanlandıracak isimlere ulaştık.

Artık bize kızmasınlar; yazmazsak sosyal medya paylaşacak elimizde patlamasın.

Kulübün yeni sezon bütçesi 4 milyon TL. Bu rakam play-off aşamasında sponsor firmanın katkısıyla biraz daha yukarı çekilebilir. Durmazlar’ın 1 milyon TL’yi karşılayacağı, 1,5 milyon TL gibi sezon içi İddaa gelirleri olacağı, kalanının da yönetimin cebinden çıkacağını söyleyelim.

Hedeflerin büyük tutulduğu bir lig için bu rakam orta şekerli çünkü T.Telekom, Bahçeşehir Koleji gibi takımların 10-11 milyon aralığında bir transfer bütçesi ayırdıkları; PETKİM, Ankara Ormanspor, Samsun BŞB Anakent, Balıkesir Karesi’nin de 7-8 milyon civarı bir rakamı gözden çıkardıkları konuşuluyor.

Bursaspor Durmazlar play-off’larda geçen sezon en küçük bütçeyle, en iyi sonucu alan takımı olarak takdir toplamıştı, bu yıl aynı politika sürdürülecek.

Ucuz ama üst düzey katkı yapacak oyuncular Şemsettin Baş’ın radarında takip altında.

İç transferden başlayalım…

Geçen sezonu çok iyi geçiren iki yabancı Karlo ve Dejan’ın bırakılmaması kesinlikle bir antrenör ve yönetim başarısıdır.

Dejan’a Süper Lig’den bile teklifler gelmişken, Bursaspor Durmazlar’ı tercih etmesinde, Antrenör Baş’la birlikte olma isteği ağır bastı. Karlo da son dakikada direkten dönüp imzayı atınca, çok önemli olan yabancı takviyesi fire vermeden atlatılmış oldu.

‘Kalacak’ gözüyle bakılan forvet Şahin Ekmen’in son gün çıkış opsiyonunu kullanıp, Balıkesir Karesi’yle anlaşması tam bir sürpriz oldu. Şahin’le Bursaspor Durmazlar arasında 40 bin lira gibi bir fark kalmışken gitmesinde; ağabeyi Enver Ekmen’le aynı takımda oynama isteğinin de rolü olduğu bir ihtimal.

Erdem İlter’i kesinlikle bırakmak istemeyen Bursaspor Durmazlar, Şahin’in yerine 2/3 aralığı için PETKİM’li Polat Kaya, Acıbademli Can Altıntığ, Recep Doğrusöz, T. Telekomlu Mehmet Özdoğan arasından  seçim yapma aşamasına geldi.

Yunus Çankaya ile Cem Coşkun bırakılırken, kiralık oyuncular Mert Celep ve Burak Erol için henüz karar verilmedi.

4 numara için de Sakarya BŞB’nin Bursa orijinli oyuncusu Tufan Önen’in ismi geçiyor. Dejan’ın boyalı alandaki alternatifi ise TOFAŞ’ın bıraktığı Kaya Peker.

Can’la Tufan’ın Bursalı olmaları transferleri için önemli bir avantaj olsa da istedikleri rakamlar Bursaspor Durmazlar’ın düşündüğünün çok üzerinde. Şu aralar yüksek seyreden oyuncu piyasasının düşme trendine girmesi zamana bağlı olsa da diğer kulüpler malı götürmeden en az 3 oyuncunun işini bitirmek başarı için şart!

Kaya Peker’in Bursa’da kalmakla, basketbolu bırakmak arasında kararsız olduğu iddia ediliyor. 40 yaşına merdiven dayayan veteran pivotun geleceğiyle ilgili kariyer planlamasında bir kulüpte menajerliğe başlamak da var.

Bu hafta içinde bazı isimlerle imza aşamasına gelinmesi söz konusu. Gerçekleşince paylaşırız.

Engin Aksöz / Yenidönem

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu