İşte Ali Ay’ın projeleri!

Bursaspor’un nasıl yönetilmesi gerektiğiyle ilgili gelecek durum haritası olarak adlandırdığımız yeni kulüp yönetim modelini birkaç gün içerisinde paylaşacağız. Doğru planlama yapılmazsa bu büyük yapı doğru şekilde yönetilemez. Denenmiş, iptidai anlayışla ancak idare edilir, biz yönetmeye geliyoruz. Yenilenmeye ihtiyacımız var. Futbol ve Bursaspor hafızası olan yetkin bir ekiple bu modeli oluşturduk. Bu modelde yetki ve görev boşluğu da olmayacak, çatışması da. Bursaspor’un büyük ölçeğine yakışır bir yönetim disiplini sağlayacağız. Bursaspor tarihinde ilk kez genel kurul öncesinde yönetim modelimizi görsel olarak paylaşacağız.

Stadyumu inşa etmek kadar onu işletmek de zor bir süreç. Bağımsız bir yapıya ihtiyaç var. Reklam ve pazarlamasından etkinlik yönetimine kadar detaylı bir organizasyon sağlayacağız. Premier ligde stadyum pazarlaması konusunda uzman bir şirket ile ön anlaşmayı da yaptık. Kulübümüzün en önemli gelir kaynağı stadyumumuzu bu değere yakışır şekilde yöneteceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

Bursaspor Kulübüyle taraftarın ilişkisi tribünde başlayıp, tribünde bitmez. Bu ilişki 90 dakikayla da sınırlı kalamaz. Strateji, proje ve iletişim çalışmalarıyla 7/24 yaşayacak bir TARAFTAR MECLİSİ oluşturacağız. Bu meclisin, geleceğimizi planlarken kulübün Genel Kurulu, Divan Kurulu kadar önemli bir sorumluluğu olacak. Bursaspor bu şehrin en değerli markası, bu şehrin en önemli kurumu olduğuna ve gerçek sahibi taraftarlar olduğuna göre, taraftarlarımızı da bu organizasyonun bir parçası haline getirecek TARAFTAR MECLİSİ’ni gerçekçi bir yaklaşımla oluşturacağız ve verimli bir şekilde çalıştıracağız. Bu meclis bazı toplantılarını şehrimizin simge yerlerinde yapacak ve bu toplantılara bazen hocalarımız ve futbolcularımız da katılacak. Bakın Heykel’e çıkmadan, kapalı çarşıyı görmeden bir sezon geçiren ve giden hocalar, futbolcular gördük. Şehrimiz ile takımımızı yakınlaştırmak zorundayız.

Sadece Türkiye’de değil, Uluslararası alanda da tüm büyük holdinglerin günümüzdeki en büyük problemi ve ihtiyacı  ‘AİLE ANAYASASI’ oluşturmada yaşadıkları sıkıntılardır. Buna Bursaspor’umuzun da ihtiyacı olduğunu görüyor ve markamızı, itibarımızı, sportif ve ekonomik verimliliğimizi korumaya yönelik bu çalışmanın ekibimizdeki profesyoneller tarafından başlatıldığını kamuoyumuzun bilmesini istiyoruz. Bu anayasa, Bursaspor Kulübü’nün kapısından giren, çimcisinden çaycısına, teknik direktöründen oyuncusuna kadar herkesin, iş sözleşmesinden önce imzalayacakları ve bağlı kalmak zorunda oldukları bir belge olacaktır.

Kulüplerin gelirlerini sportif bir içerikle sınırlandırmanın günümüz koşullarında yeterli bir argüman olarak görmek mümkün değildir. Dolayısıyla farklı mecralarda sürekliliği olacak bir kaynak yaratmaya yönelik çalışmalarımızdan biri Gayreminkul Yatırım AŞ’yi kurmaktır. Özellikle şampiyonluktaki rakiplerimizin de bu alanı ciddi bir gelir kaynağı olarak kullandıklarını biliyoruz. Kenti yönetenlerin Bursaspor’a bağlılığını da dikkate alarak, gayrimenkul alanında yapılacak yatırımların organizasyonlarını Gayrimenkul Yatırım AŞ ile yönetmeyi hedefliyoruz. Bu doğrultuda önceki dönemden kalan projeler de var.

Altyapı Reformu, Vakıfköy futbolcu fabrikası diyoruz ama son yıllarda çıkan oyuncu sayısı daha fazla olmalıydı. Düşüncemiz şu; özellikle Bursa ve çevresinde çok detaylı bir tarama yapmalıyız. Bizce, Bursaspor değerlerini özümseyen, alt yapıda öne çıkan çocuklarımız ya Bursaspor formasıyla Avrupa’ya gitmeli ya da transfer olarak orda şehrimizi temsil etmeli. Bu çocukların rakiplerimiz olan İstanbul kulüplerine gitmelerine gönlümüz razı gelmez.

Geçmiş değerlerimize mutlaka gereken önemi vereceğiz. Her deplasman kafilesinde bir efsane oyuncumuz yer alacak, protokol tribününde maçı izleyecek, kulübümüzü temsil edecek. Ayrıca Timsah Arena’daki maçların öncesinde yine bu isimlere plaket verip onurlandırmak istiyoruz. Bu arada Atatürk Stadyumuna yakışır bir veda gerçekleştirmek amacındayız. 1 dakika bile Bursaspor forması giymiş her ismi yeniden o zemine çıkartmak istiyoruz, alkışlatmak istiyoruz. Güzel bir gece sonrası stadyum ışıkları teker teker sönecek ve stadyuma veda edilecek.

Bu konuda tek söyleyeceğimiz şey “salon sporlarında bir üst lige değil en üst lige” sloganını benimsiyoruz. Şu ana kadar bir heyecan yaratıldı. Özellikle basketbol takımımızda bu heyecanın artarak devam etmesini istiyorum.

http://www.baskanaliay.com/

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu