İşte Ali Ay ve Yalçın Cambaz arasında yaşananlar!

Bursaspor camiası dün oldukça hareketli bir gün yaşadı. 

Bağımsız Denetleme Kurulu Başkanı Yalçın Cambaz‘ın Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri‘nde Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay ile yaşadığı tartışmanın ardından rahatsızlandığı iddiaları gündeme gelmişti.

Konuyu tesislerden hastaneye kadar olan süreçte Yalçın Cambaz’ın yanında olan Bağımsız Denetleme Kurulu Başkan Yardımcısı Tayfur Serdar Güllülü ile görüştüm.

Tayfur Serdar Güllülü‘nün açıklamasına noktasına virgülüne dokunmadan aktarıyorum.

Bağımsız Denetleme Kurulu’ndaki arkadaşlarım ile Pazartesi sabahı saat 10:00’da olağanüstü toplantı için Bursaspor Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri‘nde buluşma kararı almıştık. Aldığımız karar üzerine Denetleme Kurulundaki arkadaşlarım ve Başkanımız Yalçın Cambaz ile tesislerdeki Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu odasında toplantımıza başladık.

Biliyorsunuz ki bu toplantının amacı Bursaspor Yönetim kurulu Üyesi Hasan Parlakay‘ın hakkında çıkan iddialar ile ilgiliydi. Toplantımızın sonuna doğru hazırladığımız Kamuoyuna Duyuru metnini kulübümüzün resmi internet sitesinde paylaşmak için metni bastırıp Denetim Kurulu’ndaki 5 üyenin ortak imzası ile yazılı olarak hazır ettik. Bu anda Denetleme Kurulu Başkanımız Yalçın Bey sabahtan beri süregelen üzerindeki halsizlikten kaynaklanan yorgunlukla kulüp web sitesinden yayınlanması ile ilgili formaliteleri yerine getirmek için tesislerde yaklaşık 3-4 saat beklememiz gerektiğini, kendisinin bir an önce dışarı çıkmak istediğini ve metni basın yolu ile paylaşıp diğer konuları dışarıda yemekte konuşup dinlenmek istediğini belirtti.

Bunun üzerine gerekli taraflara metni e-posta yolu ile gönderdik. Toplantımızın son anlarında Divan Kurulu Odasında bulunan masada oturan Yalçın Cambaz‘ı rahatsızlandı ve yere yığılıverdi. Bizler de kendisini derhal dışarıya çıkardık. O hengamede kulüpten doktor ve ambulans istedik.

Yalçın Bey‘i tam açık alana çıkardığımız anda ise Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay tesislere yeni giriş yapmakta idi. Bizi gördüğü gibi Başkan Ali Ay hemen yanımıza gelerek öncelikle “Yalçın ne oldu oğlum?” ve “Yalçın iyi misin?” gibi gayet babacan bir tavırla Yalçın Bey’in yanından ayrılmadan ilk yardımın yapılması ve gerekli tedbirlerin alınması için her türlü yardımda bulunmuştur.

Akabinde ambulans ile Yalçın Cambaz‘ı Uludağ Üniversitesi Tıp Fakultesi Aciline getirdik ve burada her türlü tahlil ve tomografi tetkikleri bittikten sonra  Yalçın Bey’in sağlık sorununun kökenine inebilmek için Acıbadem Hastanesi’ne götürdük. Burada da Başkan Ali Ay hastaneye gelerek ziyaret etmiş ve geçmiş olsun dileklerini iletmiştir. Bursaspor Kulübü’nün de Ana Sağlık Sponsoru olan Acıbadem Hastanesi’nde gerekli ihtimam da gösterilmiştir.

Konunun özetine gelirsek iddia edildiği gibi toplantımıza Ali Ay veya başka bir yöneticinin katıldığı ve sonrasından bir tartışma yaşandığında dair söylemler tamamen art niyetli kişilerin Bursaspor Kulübü üzerinden prim yapma çabasıdır. Böyle bir şey yaşanmamıştır. Bununla beraber Bursaspor Kulübü Yöneticileri ile yaptığımız görüşmelerde Kamuoyuna Duyuru Metnimizin Resmi Siteden derhal yayınlanması için gerekli tüm direktiflerin ilgili birimlere verildiği bilgisini de almış bulunmaktayız.

Bizler Türkiye’de bir ilke atan Bağımsız Denetleme Kurulu olarak Bursaspor‘a hizmet etmek için varız. Bünyemizde Avukat, Mali Müşavir, Finans Uzmanı ve İşletmeci Kurul Üyelerimiz ile Hem Esnaflığı hem de Profesyonelliği bilen ve Bursaspor lehine uygulamaya çalışan yapımızla Bursasporumuz nasıl daha şeffaf, güvenilir ve ayrıca finansal, mali ve idari olarak çok daha güçlü olur bunların çalışmalarını yapıyoruz.

Lütfen kimse Bursasporumuz, Bursasporumuz’un Sayın Başkanı ve Bağımsız Denetleme Kurulumuz ile ilgili gerçek dışı uydurmalar yaymak suretiyle yaşanan bir sağlık sorunundan dolayı prim yapmasın.”

Tayfur Serdar Güllülü‘nün ifadeleri bu şekilde ve yaşananların farklı olarak sosyal medyada yer almasından ekip arkadaşları olarak oldukça rahatsızlık duyuyorlar.

Bizler de Yalçın Cambaz‘a geçmiş olsun dileklerimizi iletirken acil şifalar diliyoruz.

10 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bagimsiz denetleme kutulunun varligi çok iyi oldu ve keske daha once dusunulup faaliyete geçmis olsaudi.Neyse kiymetini bilelim ve kimse bu kurule etki etmeye kalkmasin,bu kurul bagimsiz bir sekilde çalissin.Bursasporumuzu duzluge çikarsin,aydinlatsin.
  olacak baskan adaylari da artik bu kurulun varligini bilip ona gore hareket edeceklerdir.
  çok guzel hareketler bunlar.

  45
 2. Bağımsız denetleme kurulu başkanı Yalçın bey kardeşimize CENAB-I HAK CC.’den şifalar dilerim.
  Bu tarz fitne-fesad şebekeleri elbette boş durmayacaklardır.
  Kulüp başkanımızında insani davranışını tebrik ederim.Büyük camia lafla değil icraat ve güzel davranışlarla olur.

  8
  2
 3. birakin bunlari futbola bakalim bundan sonraki 11 imiz böyle olmali

  OKAN

  BARIS – CHEDJU – ERTUGRUL – UMUT

  SHEHU – AYTAC – BADJI – ALLANO

  SAIVET

  SAKHO

  1. @osmanli-16 yorumuna yanıt olarak

   Biraz insan ol kardeş. Bir insanınsağlığından bahsediliyr. Sen kalkmış bırakın bunları diyorsun. Yuh olsun sanin adamlığına. Bi de utanmadan oraya 11 yazmışsın. Sanki kuş kondurmuşsun. Bursasporun ideal onbiri zaten bu. (Sakatlık falan yoksa) Kendini teknik direktör sanacağına önce biraz insan ol.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu